дома Планета Огласот стана вирален: Кога ќе ја видите платата, ќе ви биде јасно...

Огласот стана вирален: Кога ќе ја видите платата, ќе ви биде јасно зошто

Тексашката компанија Sisu Energy сериозно го сфати моменталниот недостиг на возачи во САД.

Сакајќи да привлече и да ги задржи искусни возачи, компанијата нуди неделна заработка од 12 000 до 14 000 УСД.

Според порталот Trans.info, оваа вест стана вирална, па за само еден ден, компанијата забележа повеќе од 70.000 посетители на својата страница и доби скоро 1.000 барања за повеќе информации, а пристигнаа и неколку стотици апликации за вработување.

Фирмата е водена од Џим Грунди, кој отворено зборуваше за моменталниот недостиг на возачи во САД во последните неколку недели, проблем за кој верува дека ќе биде уште поизразен во следните години.

  • И тоа нема да се однесува само за бензинот. Нема само за дрвото. Ние зборуваме за нашата малопродажна стока, исто како облека, храна или тоалетна хартија. Тоа е наративот што го слушате – дека ова ќе трае две до четири години. И може да биде подолго, вели тој.

Исто така, Гранди смета дека зголемувањето на даноците и тешкотиите на осигурувањето на младите возачи ја влошуваат состојбата.

  • На тој начин им отежнуваме на момците да се вратат на патот, а на компаниите да ја отворат и прошират својата деловна активност. Осигурителните компании нема да ве осигурат ако немате дваесет и пет години, ако не немаат двегодишно искуство.

Како резултат, Гранди им нуди на искусни возачи 14 000 УСД неделно за работа во неговата компанија, што значи околу 60 000 УСД месечно. Во текот на годината, заработката би изнесувала скоро три четвртини од милион долари. Сепак, како што потенцираше компанијата, мора да имате искуство.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

ОТКРИЕНО! Еве низ каква ДРАМА помина Кристијан Ериксен додека лежеше на земја! ОВОЈ потег на лекарот бил ПРЕСУДЕН!

Претседателот на Фудбалскиот сојуз на Данска, Питер Мелер изјави дека лекарскиот тим на теренот извршил масажа на срцето кај репрезентативецот Кристијан Ериксен, кога тој...

СТРАШНИ СЦЕНИ ОД СОЛУН, СИЛНО НЕВРЕМЕ го уништи ГРАДОТ: Маж е погина во поројот, улиците претворени во реки! (ВИДЕО)

Делови од Грција беа погодени од силно невреме вчера, а еден човек погина во Солун кога поројот му го однел автомобилот. Според грчката противпожарна служба,...

БИБИ ЧАО! Израелците излегоа на улиците да го прослават заминувањето на Нетанјаху од власта (ВИДЕО)

Пеејќи ја „Биби чао“, во согласност со италијанската револуционерна песна „Бела чао“, околу 2.000 Израелци излегоа на улиците вчера вечер да ја прослават „победата“...

108 ДОЛАРИ ЗА НЕНОСЕЊЕ НА МАСКА: Бразилскиот претседател казнет за непочитување на епидемиолошките мерки на моторџиски настан

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро денеска е казнет со 108 американски долари за учество без маска и без почитување на други санитарни мерки, на настан...

Слични вести

Хороскоп за 13 јуни: На Близнаците нема да им е лесно да ги покажат емоциите, Лавот го очекуваат проблеми со стомакот, Овенот ќе има...

ОВЕН РАБОТА: Можно е резултатот од вашата работа да биде различен од оној што го очекувавте. Сепак, нема да бидете незадоволни. Иако е недела, ќе...

СТРАШНИ СЦЕНИ ОД СОЛУН, СИЛНО НЕВРЕМЕ го уништи ГРАДОТ: Маж е погина во поројот, улиците претворени во реки! (ВИДЕО)

Делови од Грција беа погодени од силно невреме вчера, а еден човек погина во Солун кога поројот му го однел автомобилот. Според грчката противпожарна служба,...

БИБИ ЧАО! Израелците излегоа на улиците да го прослават заминувањето на Нетанјаху од власта (ВИДЕО)

Пеејќи ја „Биби чао“, во согласност со италијанската револуционерна песна „Бела чао“, околу 2.000 Израелци излегоа на улиците вчера вечер да ја прослават „победата“...

108 ДОЛАРИ ЗА НЕНОСЕЊЕ НА МАСКА: Бразилскиот претседател казнет за непочитување на епидемиолошките мерки на моторџиски настан

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро денеска е казнет со 108 американски долари за учество без маска и без почитување на други санитарни мерки, на настан...

ОТКРИЕНО! Еве низ каква ДРАМА помина Кристијан Ериксен додека лежеше на земја! ОВОЈ потег на лекарот бил ПРЕСУДЕН!

Претседателот на Фудбалскиот сојуз на Данска, Питер Мелер изјави дека лекарскиот тим на теренот извршил масажа на срцето кај репрезентативецот Кристијан Ериксен, кога тој...