дома Планета Огромен гуштер ги исплаши купувачите во продавницата (ВИДЕО)

Огромен гуштер ги исплаши купувачите во продавницата (ВИДЕО)

Необичната сцена е снимена во продавница во Бангкок.

Огромен гуштер, кој се чини дека припаѓа на еден вид комодо змеј, беше виден во продавницата како се качува на една од полиците.

Додека трапаво се качуваше, гуштерот ги фрлал производите од полиците.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CBS News (@cbsnews)

Не е познато како влегол рептилот таму.

  • Тој сакаше само млеко од соја од горната полица, се пошегува еден корисник на Instagram.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Мицкоски за Рашкоски: Оставка треба да си поднесе цела криминална Влада

Ова е уште еден срам и блам на оваа Влада. Во однос на оставката на секретарот Драги Рашковски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски, вели...

Ибрахимовиќ во центарот на скандал – дали му се заканува повеќегодишна суспензија?

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ е во центарот на фудбалскиот скандал поради обвинувањата дека тој поседува акции во обложувалница на Малта. Секако, тоа е строго забрането...

Солун гори – студентите ја опсипаа полицијата со молотови коктели (ВИДЕО / ФОТО)

Студентскиот протест во Солун заврши со конфликт меѓу демонстрантите и полицијата. Најмалку две лица, полицаец и демонстрант, беа повредени откако беа зафатени од пожар. https://twitter.com/velocity2121/status/1382680658364010496?s=20 Судирите меѓу...

СТРАВОТ ГИ СОЗДАВА БРОЈКИТЕ! ШОК ПРИЗНАНИЕ НА СЛУЖБЕНИЦИТЕ НА СNN: Зголемување на бројот на мртви од COVID-19 за соборување на ТРАМП (ВИДЕО)

Претставник на CNN се пофали со „Project Veritas“ дека мрежата ширела анти-Трамп „пропаганда“. Вработен во CNN, кој беше скриено снимен, признал дека мрежата користела „пропаганда“...

Слични вести

Ужас! Му забраниле да ја тепа својата девојка, па од бес ја претепал убава сосетка до смрт (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Бразилецот Вашингтон Андраде де Хесус (36) беше уапсен откако до смрт ја претепал својата сосетка Алина дос Сантос Виана (32). Мајка на тригодишно и 7...

Ибрахимовиќ во центарот на скандал – дали му се заканува повеќегодишна суспензија?

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ е во центарот на фудбалскиот скандал поради обвинувањата дека тој поседува акции во обложувалница на Малта. Секако, тоа е строго забрането...

Солун гори – студентите ја опсипаа полицијата со молотови коктели (ВИДЕО / ФОТО)

Студентскиот протест во Солун заврши со конфликт меѓу демонстрантите и полицијата. Најмалку две лица, полицаец и демонстрант, беа повредени откако беа зафатени од пожар. https://twitter.com/velocity2121/status/1382680658364010496?s=20 Судирите меѓу...

СТРАВОТ ГИ СОЗДАВА БРОЈКИТЕ! ШОК ПРИЗНАНИЕ НА СЛУЖБЕНИЦИТЕ НА СNN: Зголемување на бројот на мртви од COVID-19 за соборување на ТРАМП (ВИДЕО)

Претставник на CNN се пофали со „Project Veritas“ дека мрежата ширела анти-Трамп „пропаганда“. Вработен во CNN, кој беше скриено снимен, признал дека мрежата користела „пропаганда“...

НЕБОТО НА ПЕКИНГ ОБОЕНО ЖОЛТО: Песочна бура повторно го зафати градот, не се гледа прст пред око! (ВИДЕО)

Небото над Пекинг е обоено во жолто, а нивото на загадување на воздухот е многу високо, бидејќи во градот влезе огромен облак од песок...