дома Планета ОГРОМЕН ПИТБУЛ НАПАДНА КОЊ И ПОЧНА ДА ГО ГРИЗЕ: Но коњот се...

ОГРОМЕН ПИТБУЛ НАПАДНА КОЊ И ПОЧНА ДА ГО ГРИЗЕ: Но коњот се налути и кучето не помина добро! ( ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Ужасно видео од Њујорк започна масовно да се споделува на социјалните мрежи. Имено, станува збор за разбеснет питбул кој нападнал коњ кој влечел кочија во која имало фамилија со деца.

Разгневеното куче го нападнало коњот, по што почнало да го гризе од сите страни.
Граѓаните затечени од глетката се обидувале да го спречат нападот, се слушаат врисоци и плач, додека многумина се оддалечуваат од инцидентот.

Во еден момент, коњот започна да се брани и го удира питбулот со копитата, што довело до уште поголема ескалација.

На крајот, граѓаните скокнале да помогнат, и се обиделе прво да го смират разбеснетото животно, а потоа и да го совладаат.

Исходот од ситуацијата ги остави сите во шок …

Погледнете го видеото:

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Џафери бара карантин за парламентот: Денес одлука

На иницијатива на претседателот Талат Џафери, денеска ќе заседава парламентарното претседателство кое треба одлучи како ќе продолжи со работа Законодавниот дом, откако синоќа беше...

ОВОЈ НАРОД СМРТНО СЕ ПЛАШИ ОД БРОЈОТ 4: Нема да верувате на какво лудило се подготвени поради ова!

Тетрафобијата или стравот од бројот четири во азиската и кинеската култура не е мала работа. Бројот четири е поврзан со смртта и не е...

Мицкоски вечерва на „Само интервју“

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва ќе гостува во „Само интервју“ на Канал 5. Гостувањето ќе може да се проследи во живо на Фејсбук профилот...

ОПАСНИ ЕКСПЕРИМЕНТИ! Научниците потврдија дека вкрстиле мајмун и човек! Ембрион од мајмун кој содржи човечки клетки е создаден во лабораторија, потврдија научниците кои го...

Овој ембрион, кој има клетки на две или повеќе лица, а во овој случај два различни вида, долгопашест макаки и човек, е познат како...

Слични вести

Бред Пит фотографиран во инвалидска количка: Не станува збор за нова улога, еве што се случи

Најголемата холивудска sвезда Бред Пит (57) беше фотографиран додека излегуваше од здравствениот дом во Беверли Хилс во инвалидска количка, откако таму закажа состанок со...

ОВОЈ НАРОД СМРТНО СЕ ПЛАШИ ОД БРОЈОТ 4: Нема да верувате на какво лудило се подготвени поради ова!

Тетрафобијата или стравот од бројот четири во азиската и кинеската култура не е мала работа. Бројот четири е поврзан со смртта и не е...

Мицкоски вечерва на „Само интервју“

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва ќе гостува во „Само интервју“ на Канал 5. Гостувањето ќе може да се проследи во живо на Фејсбук профилот...

ОПАСНИ ЕКСПЕРИМЕНТИ! Научниците потврдија дека вкрстиле мајмун и човек! Ембрион од мајмун кој содржи човечки клетки е создаден во лабораторија, потврдија научниците кои го...

Овој ембрион, кој има клетки на две или повеќе лица, а во овој случај два различни вида, долгопашест макаки и човек, е познат како...

Скараните браќа нема да застанат еден покрај друг на погребот на принцот Филип

Принцот Вилијам и принцот Хари нема да одат еден покрај друг во сабота, додека го придружуваат ковчегот на нивниот дедо принцот Филип до црквата. Ова,...