дома Планета Отишол кај фризер да научи како да ѝ направи фризура на својата...

Отишол кај фризер да научи како да ѝ направи фризура на својата сопруга затоа што таа веќе не можела сама (ФОТО)

Еден Канаѓанец ги стопи срцата на многумина откако се појави во фризерски салон за да го научи како да прави локни, за да може да ја средува косата на неговата сопруга, бидејќи таа повеќе не може да си ја прави сама.

  • Овој прекрасен господин дојде денес да научи како да ја витка косата на својата сопруга. Неговата сопруга не е во можност да ја навиткува косата и често ѝ гори, па затоа тој реши да дојде и да научи како да витка коса. Го научивме како да навиткува кратка коса, како да ја заштитува кожата од изгореници, а исто така го научивме како да ѝ стави маскара, објавија на Facebook профилот на салонот со фотографии од нејзиниот грижлив сопруг.

„Ова е вистинска љубов“, „Каков пример, можете да видите дека тој навистина ја сака својата сопруга“, „Таа добила на лотарија кога го нашла“, се само некои од коментарите.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Мајка изградила мостови до училиштето за нејзиниот син (ВИДЕО)

Грижлива мајка во кинеската провинција Хенан потрошила повеќе од милион јуани или околу 154 000 американски долари за да изгради два метални моста за...

БРОЈОТ НА ЖРТВИ РАПИДНО РАСТЕ: Во конфликтите во Израел, повеќе од 70 жртви, има и мали деца

Најмалку 72 лица се убиени во израелски напади, од кои 17 деца, откако во понеделникот ескалираа судирите меѓу Израел и Палестинците, потврдија претставници на...

ВАЖНА ОДЛУКА: „AstraZeneca“ надвор од употреба, „Johnson & Johnson“ сè уште се разгледува!

Норвешка нема да продолжи да ја користи вакцината „AstraZeneca“, а одлуката дали да се вклучи „Johnson & Johnson“ во системот на масовна имунизација сè...

Нешто „зуе“ надвор од Сончевиот систем

Ветеранот меѓу вселенските летала и вештачки објект што е најдалеку оддалечен од нас, познатиот „Voyager 1“ забележал и снимал звуци во вселената надвор од...

Слични вести

ПУТИН ВОЗИ ВИСТИНСКИ ЅВЕР: Чини вистинско БОГАТСТВО, забрзува до 100 за 6 секунди, ова е лудило! (ФОТО-ВИДЕО)

По секоја Парада на победата, што се одржува во Москва на 9 мај, сите погледи се свртени кон двата автомобили во кои министерот Сергеј...

БРОЈОТ НА ЖРТВИ РАПИДНО РАСТЕ: Во конфликтите во Израел, повеќе од 70 жртви, има и мали деца

Најмалку 72 лица се убиени во израелски напади, од кои 17 деца, откако во понеделникот ескалираа судирите меѓу Израел и Палестинците, потврдија претставници на...

ВАЖНА ОДЛУКА: „AstraZeneca“ надвор од употреба, „Johnson & Johnson“ сè уште се разгледува!

Норвешка нема да продолжи да ја користи вакцината „AstraZeneca“, а одлуката дали да се вклучи „Johnson & Johnson“ во системот на масовна имунизација сè...

Нешто „зуе“ надвор од Сончевиот систем

Ветеранот меѓу вселенските летала и вештачки објект што е најдалеку оддалечен од нас, познатиот „Voyager 1“ забележал и снимал звуци во вселената надвор од...

Чудо по 40 години: Исплива црква во Мексико

Древната црква „Virgen de los Dolores“ во Мексико се појави над површината на водата откако сушата го намали нивото на езерото во кое беше...