дома Планета Пензионер скокнал во езерото и се борел со алигатор за да спаси...

Пензионер скокнал во езерото и се борел со алигатор за да спаси тримесечно кученце (ВИДЕО)

Еден човек во американската држава Флорида стана вистински хит на социјалните мрежи, бидејќи скокна во вода и спаси тримесечно кученце од вилиците на алигатор.

Ричард Вилбанк се шеташе со куче покрај езерото, кога одеднаш скокна алигатор и го зграби кучето. 74-годишникот не размислуваше многу, па веднаш се фрли во вода по малиот Ганер. Како што вели, не знае дали го сторил тоа поради налетот на адреналин или реагирал инстинктивно.

  • Алигаторот излезе од езерото како ракета. Никогаш не мислев дека може да биде толку брз, сè се случи толку брзо – изјави Вилбанк за CNN.

Тој објасни дека држењето огромен рептил не е толку предизвик колку обидот да се отворат вилиците на животното.

  • Беше исклучително тешко – рече Ричард, кој сепак успеа да го ослободи кучето од вилиците на алигаторот и да го спаси од сигурна смрт.

Вилбанкс додаде дека морале да му дадат инјекција против тетанус, бидејќи рацете му биле каснати. Што се однесува до малиот Ганер, тој има рана на стомакот, но закрепнувањето му оди добро.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

СЕ ИЗНЕНАДИЛ ОД НЕВОБИЧАЕНИОТ ПЛЕН: Фрлил мрежа во потрага по риби, а потоа едвај си дошол на себе од шокот (ВИДЕО)

Индиец кој илегално ловел риба во езерото Нугу, резервоар за вода за пиење, фатил слон заплеткан во мрежа. Слонот што влегол во водата му се...

Се подготвува уште една ВАКЦИНА? Научниците тестираат НОВА верзија против заразните видови на коронавирусот

Научниците од Универзитетот во Оксфорд се подготвуваат што поскоро да произведат нови верзии на вакцината, кои ќе можат да се борат со уште позаразни...

Заев не ја чул бомбата со Верушевски, но знае дека трае 137 минути (ВИДЕО)

Премиерот Заев изјави дека не може да даде коментар за снимката што ја објави новинарот Зоран Божиновски во која тој разговара со Александар Верушевски,...

ХОРОР ВО ЊУЈОРК: Се урна хеликоптер за медицинска евакуација, загинаа тројца припадници на Националната гарда (ВИДЕО)

Тројца припадници на Националната гарда загинаа кога нивниот хеликоптер се урна на рутински лет западно од Њујорк, соопштија властите. Хеликоптер за медицинска евакуација UH-60...

Слични вести

Јакимовски за скандалот со вакцините: Што би рекла Шекеринска – се шокирав

Претседателот на ГРОМ Стевчо Јакимовски вели дека се шокирал кога утрово на српска телевизија од српската премиерка Ана Брнабиќ дознал дека предвидените вакцини за...

Се подготвува уште една ВАКЦИНА? Научниците тестираат НОВА верзија против заразните видови на коронавирусот

Научниците од Универзитетот во Оксфорд се подготвуваат што поскоро да произведат нови верзии на вакцината, кои ќе можат да се борат со уште позаразни...

Заев не ја чул бомбата со Верушевски, но знае дека трае 137 минути (ВИДЕО)

Премиерот Заев изјави дека не може да даде коментар за снимката што ја објави новинарот Зоран Божиновски во која тој разговара со Александар Верушевски,...

ХОРОР ВО ЊУЈОРК: Се урна хеликоптер за медицинска евакуација, загинаа тројца припадници на Националната гарда (ВИДЕО)

Тројца припадници на Националната гарда загинаа кога нивниот хеликоптер се урна на рутински лет западно од Њујорк, соопштија властите. Хеликоптер за медицинска евакуација UH-60...

Личните документи со новото уставно име, за заедниците – и на албански, турски, влашки…

„Штом е граѓанинот од албанска етничка заедница, турска, влашка итн… ако побара секако на својот јазик, ќе го добие патниот документ на својот јазик....