дома Планета ПОБРЗАЈТЕ, ЈАНУАРИ Е РАСПРОДАДЕН! Најдобри датуми за брак - внимавајте да не...

ПОБРЗАЈТЕ, ЈАНУАРИ Е РАСПРОДАДЕН! Најдобри датуми за брак – внимавајте да не го пропуштите!

Без разлика дали ги слушате советите на астролозите или ги сметате за глупости, кога станува збор за љубовта и изборот на партнер за брак, не може да се негира дека многу други фактори играат многу поважна улога од позицијата на ѕвездите. И кога станува збор за „најповолните“ датуми за брак, астрологијата веќе може да ви помогне. Од Месечината до среќните броеви, ова се сите фактори кои можат да ги одредат совршените датуми на венчавка, како и оние што дефинитивно треба да се избегнуваат доколку сакате вашата врска да трае…

Месечината е важна!

Полната месечина е поврзана со невообичаено или лудо однесување, вклучувајќи дури и сонливост и насилство. Во исто време, таканаречениот „супересек“ може да има сосема поинакво влијание. Месечината теорија, позната и како лунарниот ефект, е дека постои одредена корелација помеѓу лунарните циклуси и однесувањето на луѓето. Со векови, луѓето веруваа дека за време на оваа фаза на Месечината, кога полната месечина е особено близу до Земјата, време е одлично да се започне ново поглавје во животот.

Еве кога е „супермесечина“:

Вторник, 27 април – Целосно розова супермесечина

Среда, 26 мај – Супермесечина на полна месечина (заедничко алтернативно име е Млечна месечина).

Нумерологија

Изборот на идеален датум за венчавка е комплициран процес и треба да се земат предвид многу фактори. На пример, 2 февруари е совршен ден за венчавка, бидејќи на него ќе се чита 02-20-21. Во кинеската култура, бројот 8 симболизира успех и просперитет. Идеален датум за венчавка за нив е 8.8.2021. Двојна осумка се смета за исклучително успешна доколку биде избрана да биде првиот ден за заеднички живот. Јануари, февруари и декември се исполнети со датуми на палиндром, кои се исто така поволни за свадби. Броевите на палиндром се броеви кои во одреден систем на позициони броеви (обично со децимали) се читаат на ист начин од десно кон лево и од лево кон десно.

Изберете од списокот подолу:

1-20-21 (среда)

1-21-21 (четврток)

1-22-21 (петок)

1-23-21 (сабота)

1-24-21 (недела)

1-25-21 (понеделник)

1-26-21 (вторник)

1-27-21 (среда)

1-28-21 (четврток)

1-29-21 (петок)

2-1-21 (понеделник)

2-21-21 (недела)

12-11-21 (сабота)

12-22-21 (среда)

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Откако ја прими втората доза од вакцината, Бил Гејтс коментираше колку долго ќе треба да ги носиме маските

Гејтс вели дека маските и онака не се страшна работа и покрај тоа што бил вакциниран, тој ќе продолжи да носи маски во текот...

Откако ја прими втората доза од вакцината, Бил Гејтс коментираше колку долго ќе треба да ги носиме маските

Гејтс вели дека маските и онака не се страшна работа и покрај тоа што бил вакциниран, тој ќе продолжи да носи маски во текот...

„Епл“ му направи на „Гугл“ непријатен потег: Откриле точно какви податоци собираат нивните апликации и за што ги користат

Ние веќе знаевме за собирање податоци за анализа на производи и персонализација, како и за рекламирање и функционалност на апликации од трети лица. Сепак,...

„Кај нас сè беше со нас – наопаку“: Принцот Хари откри како се родила љубовта меѓу него и Меган Маркл

Во неодамнешното интервју за The Late Show With James Corden, принцот Хари отворено зборуваше за одрекувањето од кралските должности, серијата Круна, но убовта со...

Слични вести

Дали знаете кои холивудски sвезди потекнуваат од богати и влијателни семејства

Руни Мара, Брук Шилдс, Мишел Вилијамс, Адам Левин И покрај тоа што можеа да го финансираат животот на висока нога со парите на нивните родители,...

Откако ја прими втората доза од вакцината, Бил Гејтс коментираше колку долго ќе треба да ги носиме маските

Гејтс вели дека маските и онака не се страшна работа и покрај тоа што бил вакциниран, тој ќе продолжи да носи маски во текот...

„Епл“ му направи на „Гугл“ непријатен потег: Откриле точно какви податоци собираат нивните апликации и за што ги користат

Ние веќе знаевме за собирање податоци за анализа на производи и персонализација, како и за рекламирање и функционалност на апликации од трети лица. Сепак,...

„Кај нас сè беше со нас – наопаку“: Принцот Хари откри како се родила љубовта меѓу него и Меган Маркл

Во неодамнешното интервју за The Late Show With James Corden, принцот Хари отворено зборуваше за одрекувањето од кралските должности, серијата Круна, но убовта со...

РЕАЛНИ ЛИКОВИ НА ФИЛМОТ „ДАРА ​​ОД ЈАСЕНОВАЦ“: Што им се случи по војната? Меѓу нив е и единствената светла точка!

Врз основа на вистински настани, покрај познатите и непознати притвореници, во реализацијата се појавуваат и голем број историски лица. Филмот „Дара од Јасеновац“ беше премиерно...