дома Планета ПОЛИЦИЈАТА ОБЈАВИ: Убиец маскиран во доставувач извадил САМАРКА, а потоа започнала БОРБАТА...

ПОЛИЦИЈАТА ОБЈАВИ: Убиец маскиран во доставувач извадил САМАРКА, а потоа започнала БОРБАТА (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Британската полиција објави снимка од безбедносната камера, во моментот кога маж маскиран како доставувач, извадил ловџиска пушка и заsвонил на вратата. Во тој момент, друг човек излегува од неговата куќа и започнува борба со лажен доставувач.

На видеото се гледа и куче кое се обидува да му помогне на нападнатиот човек.
Напаѓачот Висент Форд наскоро бил уапсен и, како што соопшти полицијата, му се заканува значителна затворска казна, пренесува „Мetro“.

Жртвата, која била дома со својата ќерка и во тоа време била на телефон, се обидела да го разоружа Форд.

По жестока пресметка, човекот успеал да му украде пушка, наполнета со два куршума, и да ја фрли под блискиот автомобил.

Форд му рекол на човекот да го фрли пиштолот во спротивно ќе биде прободен со нож, но тој не се откажал.

Според „Metro“, во борбата на жртвата ѝ бил скршен носот.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

КРВОПРОЛЕВАЊЕ ВО ЛУГАНСК: Украинците започнаа напад, има повеќе МРТВИ!

Украинската диверзантска група изврши напад врз набљудувачкиот пункт на Народната милиција на самопрогласената Народна Република Луганск и по тој повод беа убиени пет бунтовници,...

ПРОПАДНАА 1.800 PFIZER – BIONTECH ВАКЦИНИ! Неверојатна човечка грешка

Во време кога во Австрија сè уште немаат вакцини против коронавирус, поради човечка грешка, околу 1.800 дози вакцина Pfizer - BioNTech беа изгубени во...

ВИДЕО ОД ИЗВЛЕКУВАЊЕ НА ДЕЦА ОД ПОЖАР ВО СТАН НА ТРЕТ КАТ! Тројца мажи ХЕРОЈСКИ извлекоа две деца (ВИДЕО)

Ужасен пожар се случил во стан во рускиот град Кострома кога тројца успеале да спасат две деца од запален дом на третиот кат пред...

КАМЕРИТЕ СНИМИЈА СТРАШЕН МОМЕНТ НА ХИМАЛАИТЕ: Планинарите застанаа да се одморат, а потоа започна огромна лавина (ВИДЕО)

Камерите забележаа застрашувачки момент кога лавина падна од врвот на Хималаите и се упати кон логорот каде што беше сместена група планинари, во Непал. За...

Слични вести

Ширењето на делта сојот е причина за сериозна загриженост

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон, денес оцени дека ширењето на делта сојот на вирусот корона е причина за сериозна загриженост. Се очекува британскиот премиер...

ПРОПАДНАА 1.800 PFIZER – BIONTECH ВАКЦИНИ! Неверојатна човечка грешка

Во време кога во Австрија сè уште немаат вакцини против коронавирус, поради човечка грешка, околу 1.800 дози вакцина Pfizer - BioNTech беа изгубени во...

ВИДЕО ОД ИЗВЛЕКУВАЊЕ НА ДЕЦА ОД ПОЖАР ВО СТАН НА ТРЕТ КАТ! Тројца мажи ХЕРОЈСКИ извлекоа две деца (ВИДЕО)

Ужасен пожар се случил во стан во рускиот град Кострома кога тројца успеале да спасат две деца од запален дом на третиот кат пред...

КАМЕРИТЕ СНИМИЈА СТРАШЕН МОМЕНТ НА ХИМАЛАИТЕ: Планинарите застанаа да се одморат, а потоа започна огромна лавина (ВИДЕО)

Камерите забележаа застрашувачки момент кога лавина падна од врвот на Хималаите и се упати кон логорот каде што беше сместена група планинари, во Непал. За...

ХОРОР ВО КОПЕНХАГЕН: Борба за живот на Кристијан Ериксен! Играчи на двата тима во СОЛЗИ! (ВИДЕО)

Страшни вести пристигнуваат од Копенхаген. За време на првото полувреме на натпреварот Данска-Финска во моментов се случи неверојатна трагедија. Најдобриот играч на Данска, Кристијан Ериксен, само...