дома Планета По 400 години, влегуваме во големото доба на Водолија и ништо повеќе...

По 400 години, влегуваме во големото доба на Водолија и ништо повеќе нема да биде исто! Еве како тоа ќе влијае на вашиот знак

„Ерата на Водолија“ е пред почеток. Овој феномен се јавува скоро по 400 години, и се јавува поради порамнувањето на Сатурн и Јупитер.

Сатурн влегува во Водолија на 17 декември, а Јупитер на 21 декември, што ќе создаде спој на овие две планети и ерата на Водолијата.

Последен пат ваков астролошки настан се случил во 1623 година, а во 2020 година ќе поттикне авангардно размислување, планови за иднината и зголемени емоции.

Еве како оваа врска ќе влијае на вашиот хороскопски знак во 2021 година и пошироко:

ОВЕН

Овните се слободни и независни, но ерата на Водолија ги охрабрува да создаваат и зајакнуваат емоционални односи и да се развиваат заедно со заедницата. Пронајдете луѓе кои ве инспирираат и влијаат позитивно на вас – ве чека магично животно патување.

БИК

Ве чека голем успех, бидејќи сте подготвени да ризикувате и да го следите срцето, и покрај законите на логиката. Излегувате од вашата удобна зона, што ќе има особено позитивно влијание врз вашиот професионален живот.

horoskop, nebo, priroda

БЛИЗНАЦИ

Просветлување ве чека на духовно ниво – ги проширувате своите граници. Ќе успеете да пронајдете внатрешен мир и да ги проширите знаењето и оптимизмот. Продолжете да истражувате и да откривате нови начини на живот.

РАК

Обидете се да поработите на вашата самодоверба, емоционална состојба и финансиски просперитет. И покрај предизвиците и внатрешните конфликти, цел свет на нови можности ќе се отвори пред вас

ЛАВ

Новото доба на Водолија ќе го мотивира Лавот да ја открие слободата во љубовта и страсно да се заљуби. Оние кои се во врска ги обновуваат страстите и интимноста. Ако сте слободни, отворете го умот и срцето и ве очекуваат возбудливи средби.

ДЕВИЦА

Ве очекуваат нови деловни проекти, но и зголемено ниво на одговорност. Мора да запомните дека сè има своја цена, и лична и психолошка. Барајте нови начини да го организирате вашиот секојдневен живот за да постигнете сè што сакате.

horoskop, nebo, priroda

ВАГА

За време на ерата на Водолија повеќе ќе сонувате и фантазирате, а најубавите промени ве очекуваат на љубовно поле. Во 2021 година, ќе бидете исклучително снаодливи. Љубовта ќе ве мотивира да ја реализирате визијата за вашиот живот. Бидете фокусирани и вредни за да ги остварите вашите соништа.

СКОРПИЈА

Ерата на Водолија ја охрабрува Скорпијата да размисли и да се врати во своето минато. Ќе се вратите во детството, домот, семејството. Ќе барате расипани врски за да се поврзете. Обидете се да ги поправите вашите проблеми и да пронајдете внатрешна смиреност и стабилност.

СТРЕЛЕЦ

Возраста на Водолија ве поканува да се одлучите за големи животни промени. Слушајте луѓе од кои можете да научите нешто, поврзете се со нив и продолжете да се движите кон вашата цел

ЈАРЕЦ

Излезот на Јупитер и Сатурн од куќата на Јарец ќе ви донесе олеснување. Во ерата на Водолија, заштедете пари и прифатете добри можности што ќе се појават одеднаш.

ВОДОЛИЈА

Ве очекуваат одлични визии, исполнување на целта и можностите. Превземете предизвици и проширете ја својата перспектива за да ги предвидите промените што ви ги носи животот на добар начин.

РИБА

Се ослободувате од раните од минатото и токсичните врски. Подготвени сте да работите на себе и да му дадете повеќе љубов на вашето внатрешно битие. Ти го заслужи тоа!

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Дали над 1/3 од македонските генерали за НАТО се “Контаминирани”?

Повеќе извори во безбедносниот систем кои инсистираат на анонимност тврдат дека четворицата нови високи македонски воени претставници кои од НАТО не добиле безбедносен сертификат...

СЛАВНАТА ОЛИМПИЈКА ИСКУСИ СТРАШНО ЗЛОСТОРСТВО! Ме силуваше моќен човек! Таа зборуваше по 20 години ужас!

Софија Бекатору е една од најуспешните грчки спортистки и минатата недела обвини неименуван спортски работник за напад врз неа. Таа беше една од најголемите спортски...

На здравје! Младоженецот на венчавката фрли голема торта во невестата и ги запрепасти гостите (ВИДЕО)

На неодамнешната венчавка во Соединетите држави беше снимен невообичаено бизарен момент кога младоженецот ја фрлил целата торта во лицето на неговата сопруга со сета...

Храбри жени започнаа лавина, шокантни сведоштва на актерки: Моќен човек ги принуди на орален секс

Движењето #MeToo датира од 2006 година, кога овој слоган првпат беше објавен преку Мајспејс од активистката Тарана Бурк, која исто така беше жртва на...

Слични вести

Ајнштајн знаете кој е, но дали знаете која е Мерлин Савант?

Таа е најпаметната жена што чекорела по земјата. Мерлин вос Савант е вистински феномен. Таа е убава, писателка, колумнистка, и има I Q 228! Ова...

СЛАВНАТА ОЛИМПИЈКА ИСКУСИ СТРАШНО ЗЛОСТОРСТВО! Ме силуваше моќен човек! Таа зборуваше по 20 години ужас!

Софија Бекатору е една од најуспешните грчки спортистки и минатата недела обвини неименуван спортски работник за напад врз неа. Таа беше една од најголемите спортски...

На здравје! Младоженецот на венчавката фрли голема торта во невестата и ги запрепасти гостите (ВИДЕО)

На неодамнешната венчавка во Соединетите држави беше снимен невообичаено бизарен момент кога младоженецот ја фрлил целата торта во лицето на неговата сопруга со сета...

Храбри жени започнаа лавина, шокантни сведоштва на актерки: Моќен човек ги принуди на орален секс

Движењето #MeToo датира од 2006 година, кога овој слоган првпат беше објавен преку Мајспејс од активистката Тарана Бурк, која исто така беше жртва на...

Експлозија над главниот град на Саудиска Арабија, пресретнат проектил! (ВИДЕО)

Саудиска Арабија денес објави дека пресретнала несомнена ракета или безпилотен напад врз нејзиниот главен град Ријад, а за одговорни ги смета јеменските бунтовници Хута. Корисниците...