дома Планета Преголем предизвик: Малото кутре сакаше да се симне по скалите, а потоа...

Преголем предизвик: Малото кутре сакаше да се симне по скалите, а потоа направи нешто НЕОЧЕКУВАНО (ВИДЕО)

Првите чекори на сите бебиња се секогаш слатки и несигурни.

Потоа со време тие се ослободуваат и мислат дека можат сè!

Се разбира, ова се однесува и на луѓето и на нашите миленици.

Едно мало кутре одеше многу самоуверено од собата до скалите, со цел да се спушти на долниот кат.

Меѓутоа, кога стигна до првото скалило, застана, ја процени ситуацијата и размисли добро.

Одлучи дека тоа е преголем предизвик за него и дека е подобро за него да легне, па се испружи на подот.

На крајот од видеото, неговото лице целосно не омекна нас и десетици илјади луѓе, и не се сомневаме дека и тој ќе го направи тоа.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Камала Харис дојде во палто со посебно значење, Џил Бајден во облеката на американски дизајнер

Камала Харис, потпретседател на Соединетите Американски Држави, дојде на денот на инаугурацијата облечена во фустан создаден од Кристофер Џон Роџерс и Серхио Хадсон од...

Америка и инаугурацијата на претседателот: Бајден и Харис положија заклетва – „без единство нема мир“

Новиот претседател положи заклетва во Вашингтон под строго обезбедување против какви било граѓански немири. Џо Бајден положи заклетва за претседател на САД, преземајќи го кормилото...

Бионтек: Вакцината штити од нови видови на ковида 19, нема да бидат потребна нова

Вакцината против ковид 19, развиена од „Фајзер“ и „Бионтек“, веројатно штити и од заразниот вид на вирусот, откриен во Велика Британија и распространет низ...

Исповед на хрватска актерка: „Ме силуваа пред да влезам во професијата“

Хрватската театарска и филмска актерка Дора Липовчан, охрабрена од обвинувањата на белградската актерка Милена Радуловиќ дека била силувана од професор по глума кога била...

Слични вести

Камала Харис дојде во палто со посебно значење, Џил Бајден во облеката на американски дизајнер

Камала Харис, потпретседател на Соединетите Американски Држави, дојде на денот на инаугурацијата облечена во фустан создаден од Кристофер Џон Роџерс и Серхио Хадсон од...

Америка и инаугурацијата на претседателот: Бајден и Харис положија заклетва – „без единство нема мир“

Новиот претседател положи заклетва во Вашингтон под строго обезбедување против какви било граѓански немири. Џо Бајден положи заклетва за претседател на САД, преземајќи го кормилото...

Бионтек: Вакцината штити од нови видови на ковида 19, нема да бидат потребна нова

Вакцината против ковид 19, развиена од „Фајзер“ и „Бионтек“, веројатно штити и од заразниот вид на вирусот, откриен во Велика Британија и распространет низ...

Исповед на хрватска актерка: „Ме силуваа пред да влезам во професијата“

Хрватската театарска и филмска актерка Дора Липовчан, охрабрена од обвинувањата на белградската актерка Милена Радуловиќ дека била силувана од професор по глума кога била...

Џеј Ло и Лејди Гага настапија: „Земја на слободата и правдата за сите“

Пејачките Лејди Гага и Џенифер Лопез настапија на инаугурацијата на новиот американски претседател eо Бајден. https://twitter.com/USATODAY/status/1351933089656745990 Лејди Гага најпрво ја отпеа химната на САД, користејќи микрофон...