дома Планета ПРОРОШТВОТО НА БАБА ВАНЃА ОД СМРТНАТА ПОСТЕЛА : Таа испрати силна порака...

ПРОРОШТВОТО НА БАБА ВАНЃА ОД СМРТНАТА ПОСТЕЛА : Таа испрати силна порака до човештвото, а потоа почина!

Од нејзината смртна постела, Баба Ванѓа порача едно, а тоа се однесува на целото човештво

Бугарската пророчица Вангелија Пандева Димитрова, Баба Ванга, е позната по своите пророштва, но малку се знае за тоа што прорекла пред нејзината смрт. Пророчицата, која ослепе на 12-годишна возраст, последните години од својот живот живееше во бугарското село Рупите , бидејќи сметаше дека оваа област е извор на енергија.

Баба Ванѓа почина на 11 август 1996 година и пред нејзината смрт испрати важна порака до генерациите што доаѓаат. Нејзините последни зборови беа:

„Ќе дојде време на чуда кога науката ќе направи големи откритија на полето на нематеријалното.

Точно во 9:20 часот кога бугарската пророчица го напушти овој свет, стрелките на ѕидниот часовник во нејзината соба застанаа.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

ПРОГЛАСЕНА СОСТОЈБА НА ВИСОКА ГОТОВНОСТ: Ким Јонг Ун и военото раководство најавија: Северна Кореја прави пресврт

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун претседаваше со состанокот на Централната воена комисија и повика на зајакнување на воената моќ и најави нова пресвртница во...

ПРОПАДНАА 1.800 PFIZER – BIONTECH ВАКЦИНИ! Неверојатна човечка грешка

Во време кога во Австрија сè уште немаат вакцини против коронавирус, поради човечка грешка, околу 1.800 дози вакцина Pfizer - BioNTech беа изгубени во...

ВИДЕО ОД ИЗВЛЕКУВАЊЕ НА ДЕЦА ОД ПОЖАР ВО СТАН НА ТРЕТ КАТ! Тројца мажи ХЕРОЈСКИ извлекоа две деца (ВИДЕО)

Ужасен пожар се случил во стан во рускиот град Кострома кога тројца успеале да спасат две деца од запален дом на третиот кат пред...

КАМЕРИТЕ СНИМИЈА СТРАШЕН МОМЕНТ НА ХИМАЛАИТЕ: Планинарите застанаа да се одморат, а потоа започна огромна лавина (ВИДЕО)

Камерите забележаа застрашувачки момент кога лавина падна од врвот на Хималаите и се упати кон логорот каде што беше сместена група планинари, во Непал. За...

Слични вести

Ширењето на делта сојот е причина за сериозна загриженост

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон, денес оцени дека ширењето на делта сојот на вирусот корона е причина за сериозна загриженост. Се очекува британскиот премиер...

ПРОПАДНАА 1.800 PFIZER – BIONTECH ВАКЦИНИ! Неверојатна човечка грешка

Во време кога во Австрија сè уште немаат вакцини против коронавирус, поради човечка грешка, околу 1.800 дози вакцина Pfizer - BioNTech беа изгубени во...

ВИДЕО ОД ИЗВЛЕКУВАЊЕ НА ДЕЦА ОД ПОЖАР ВО СТАН НА ТРЕТ КАТ! Тројца мажи ХЕРОЈСКИ извлекоа две деца (ВИДЕО)

Ужасен пожар се случил во стан во рускиот град Кострома кога тројца успеале да спасат две деца од запален дом на третиот кат пред...

КАМЕРИТЕ СНИМИЈА СТРАШЕН МОМЕНТ НА ХИМАЛАИТЕ: Планинарите застанаа да се одморат, а потоа започна огромна лавина (ВИДЕО)

Камерите забележаа застрашувачки момент кога лавина падна од врвот на Хималаите и се упати кон логорот каде што беше сместена група планинари, во Непал. За...

ХОРОР ВО КОПЕНХАГЕН: Борба за живот на Кристијан Ериксен! Играчи на двата тима во СОЛЗИ! (ВИДЕО)

Страшни вести пристигнуваат од Копенхаген. За време на првото полувреме на натпреварот Данска-Финска во моментов се случи неверојатна трагедија. Најдобриот играч на Данска, Кристијан Ериксен, само...