дома Планета РОЗЕВАТА СУПЕРМЕСЕЧИНА НОСИ ПРЕСВРТ ВО ЉУБОВТА! Моќен астро период пристигнува НА КРАЈОТ...

РОЗЕВАТА СУПЕРМЕСЕЧИНА НОСИ ПРЕСВРТ ВО ЉУБОВТА! Моќен астро период пристигнува НА КРАЈОТ НА АПРИЛ – еве што треба да направите

Супермесечината не чека на 27 април и ќе не осветли и со својата брилијантност и со неверојатната енергија. Супермесечината е поим што значи полна месечина што е најблиску до земјата, а освен што е близу до нас, оваа е посебна за друга работа – ја нарекуваат розова месечина затоа што осветлува на пролет, најцветното и романтичното време од годината.

Оваа Месечина ќе биде исклучително експресивна на небото, така што ќе можеме максимално да уживаме во нејзината убавина. Неговите кратери и другите детали од површината на Месечината ќе бидат видливи дури и без двогледи и телескопи.

Астролозите истакнуваат дека енергијата на денот на полна месечина, како и неколку дена пред и по 27 април, ќе биде особено интензивна. Не чекаат многу динамични и моќни емоции, а она што е скриено сега излегува на површина – од мисли до емотивни желби. Бидејќи овој пат розовата полна месечина е во знакот на Вага, ќе има многу можности вашата душа конечно да најде одредена удобност.

Розовата супермесечина бара малку да се истакнеме, да бидеме сами, да се одмориме и да се посветиме. Ова е моментот во годината кога ни треба енергетско чистење од лоши енергии и вибрации и полнење со некои позитивни сензации. Време е да ги осветлите вашите визии и намери за иднината, но и да воспоставите волшебен внатрешен мир.

Месечината во полн сјај е исто така одличен учител кој нè учи дека животот се одвива во фази и дека работите постојано се менуваат. Тоа не охрабрува да ги прошириме нашите хоризонти и нашата перспектива – нашите граници нема да бидат на земјата, туку во домените на вселената.

Додека Месечината е во Вага, Сонцето патува низ знакот Овен. Ова значи дека овој пат Сонцето и Месечината се во опозиција, што резултира во фаза на полна месечина.
Особено еден ритуал може да ви помогне да ја подобрите вашата свесност и да се приближите до самореализација за време на Розовата супермесечина. Застанете за момент и погледнете се во огледало – што гледате?

Не гледајте само на одразот, туку нурнете длабоко во вашата душа. Ова изгледа како смешен предизвик, но на многумина ќе им треба многу храброст и сила да се соочат себеси.

Сепак, оваа конфронтација ви носи вредни подароци и може да открие некои поубави и брилијантни димензии на животот.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

ГО ОДБИ РОНАЛДО БИДЕЈЌИ НЕ Е НЕЈЗИН ТИП! ОД НЕЈЗИНИТЕ ГОЛИ ФОТОГРАФИИ СРЦЕТО МОЖЕ ДА ВИ ЗАСТАНЕ: Русинка која го ЗАПАЛИ нетот!

Вики Одинцова, жешка Русинка која своите 5 милиони следбеници ги „почастува“ со провокативни фотографии речиси секој ден, уште еднаш направи вистински хаос на социјалните...

СЛАВНАТА ПЕЈАЧКА ТРГНУВА ВО ЛОВ НА ВОНЗЕМЈАНИ: Гајле ѝ е за туѓите мислења, сигурна е дека има ПЛАН како да ги фати

Познатата американска пејачка Деми Ловато наскоро ќе стане водител, додека емисијата што ќе ја води ќе се занимава со вонземјани. Одам на патување во...

Софија Лорен има ЕВТИНО и ПРИРОДНО решение против ПОДОЧЊАЦИ! Сè што ви треба е ОВОЈ производ (ФОТО)

Многу актерки имаат свои мали трикови за да изгледаат свежо и одморено, а убавата Софија Лорен не е исклучок. Еден од нејзините најголеми проблеми...

Оризовите полиња во Кина се магични

Прекрасните полиња со ориз во Кина зафаќаат илјадници километри планини и долини. Скалестите оризови полиња започнале да се градат пред 1.300 години и преживеале до...

Слични вести

ГО ОДБИ РОНАЛДО БИДЕЈЌИ НЕ Е НЕЈЗИН ТИП! ОД НЕЈЗИНИТЕ ГОЛИ ФОТОГРАФИИ СРЦЕТО МОЖЕ ДА ВИ ЗАСТАНЕ: Русинка која го ЗАПАЛИ нетот!

Вики Одинцова, жешка Русинка која своите 5 милиони следбеници ги „почастува“ со провокативни фотографии речиси секој ден, уште еднаш направи вистински хаос на социјалните...

СЛАВНАТА ПЕЈАЧКА ТРГНУВА ВО ЛОВ НА ВОНЗЕМЈАНИ: Гајле ѝ е за туѓите мислења, сигурна е дека има ПЛАН како да ги фати

Познатата американска пејачка Деми Ловато наскоро ќе стане водител, додека емисијата што ќе ја води ќе се занимава со вонземјани. Одам на патување во...

Софија Лорен има ЕВТИНО и ПРИРОДНО решение против ПОДОЧЊАЦИ! Сè што ви треба е ОВОЈ производ (ФОТО)

Многу актерки имаат свои мали трикови за да изгледаат свежо и одморено, а убавата Софија Лорен не е исклучок. Еден од нејзините најголеми проблеми...

Оризовите полиња во Кина се магични

Прекрасните полиња со ориз во Кина зафаќаат илјадници километри планини и долини. Скалестите оризови полиња започнале да се градат пред 1.300 години и преживеале до...

ЗАШТО И ТРЕБАШЕ ОВА: Ким Кардашијан експериментира со новиот изглед и не сите се возбудени! (ФОТО)

Ким Кардашијан (40) ги обожава модата и трендовите. Таа многу пати експериментирала со својот изглед, менувајќи го начинот на облекување, шминка, па дури и...