дома Планета СЕРИСКИ УБИЕЦ ОД ЧИИ ЗЛОСТОРСТВА ЌЕ ВИ СЕ ЗАЛЕДИ КРВТА ВО ВЕНИТЕ!...

СЕРИСКИ УБИЕЦ ОД ЧИИ ЗЛОСТОРСТВА ЌЕ ВИ СЕ ЗАЛЕДИ КРВТА ВО ВЕНИТЕ! Опседна со невини девојки, неговата сопруга му помогнала да ги најде, силува и убие! (ВИДЕО)

Сериски убиец од Франција, опседнат со невиноста на девојчињата, е осомничен за силување и убиство на вкупно 32 девојчиња со помош на неговата сопруга.

Мишел Фурние (78) силувал и убивал девојчиња повеќе од 20 години, а досега признал дека убил 12 девојки и девојчиња кои ги силувал – во периодот од 1987 до 2003 година во Белгија и Франција, пренесува британскиот „The Sun“.

Тој ги избирал жртвите на ист начин – тие морале да бидат на возраст од 9 до 12 години, да имаат руса или посветла коса и да живеат во област каде што нема многу луѓе и полиција. Значи, во некои изолирани места во Нормандија и околината.

Полицијата сега истражува список со 20 други потенцијални жртви, со што вкупниот број достигна 32 лица.

На Французинот му помогнала неговата трета сопруга Моник Оливија, која му пишувала додека бил во затвор во 80-тите години на минатиот век за сексуален напад и силување на малолетничка.

Во писмата тие постигнале договор – таа ќе му помогне да најде девици за да ги задоволи неговите болни фантазии, ако тој го убие нејзиниот прв сопруг кога ќе излезе од затвор.

Фурние сега ја презеде одговорноста за смртта на деветгодишната Лидија Ложа, која исчезна од Сен Кристоф ле Jахолет во Нормандија.

Полицијата пронашла траги од ДНК на душекот во неговото комбе што одговарало на девојчето.

  • Не мислам дека некој друг освен мене може да стави крај на нејзиното поминување низ животот, им рече Фурние на истражителите по откритието.

Неговиот терор дојде до драматичен крај во 2003 година, кога методот на киднапирање тргна наопаку.

Во своето комбе привлекол 13-годишно девојче од Белгија, ја врзал, ја силувал и ѝ се заканил дека ќе ја убие. Меѓутоа, кога комбето застанало, девојчето успеало да се ослободи и да избега од возилото.Случаен возач ја зел и успеал да ги запише табличките од комбето.

Набрзо е уапсен Фурние, а косата на девојчето е пронајдена во комбето. Неговата сопруга Оливија исто така се сврте против него со цел да избегне долга казна, велејќи дека таа е жртва на психопат.

Сфаќајќи дека е осуден на пропаст, Фурнир соработувал со полицијата и признал многу злосторства, покажувајќи им дури и на истражителите каде биле закопани некои од неговите жртви.

На судење во 2008 година, тој беше прогласен за виновен за седум убиства и осуден на доживотен затвор.

Оливија беше осудена на 28 години затвор за соучество во убиствата. Сепак, бидејќи е во затвор, Фурние даде уште поексплозивни признанија.

Во 2018 година, тој ја призна одговорноста за убиството на Јоана Париш во 1990 година, студентка која ја силувал и убил додека работел во училиште. Тој исто така призна дека ја убил Мари Анџела Домек, 18-годишно девојче во инвалидска количка, две години порано.

Во 2020 година, Фурние призна дека учествувал во исчезнувањето на деветгодишната Естел Мусен, што беше еден од најзначајните случаи на исчезнати лица во Франција.

Естел Мусен исчезна на 9 јануари 2003 година во Гермонт, во парискиот регион, на враќање од училиште. ДНК траги од несреќната девојка биле пронајдени на душекот на сестрата на убиецот Мишел Фурние, оддалечен 200 километри од местото на киднапирањето.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

ЖЕНА ДЕТЕКТИВ! Сопруг отишол на забава, а ЕДЕН ДЕТАЉ на фотографијата е ВИНОВЕН за нивниот развод? (ФОТО)

Тајла во низата видеа што ги објави на TikTok и имаа над два милиони прегледи изјави дека случајно видела слика од луда забава каде...

ПО БРИТАНСКИОТ, ЈУЖНОАФРИКАНСКИОТ, БРАЗИЛСКИОТ СОЈ СТИГНА И ИНДИСКИОТ: Ирска ги забележа првите три случаи!

Во Ирска, први случаи на индиската варијанта на вирусот корона. Првите три случаи на индиска варијанта на вирусот корона се регистрирани во Ирска, изјави директорот...

ВАКА СЕ СПРАВУВААТ СО ИСЛАМИСТИТЕ: 200 џихадисти убиени во еден удар во Сирија (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Околу 200 милитанти беа убиени во напад на руските воздушни сили врз две бази во близина на археолошкиот локалитет Палмира во Сирија, изјави заменик-директорот...

ЖЕНА ДЕТЕКТИВ! Сопруг отишол на забава, а ЕДЕН ДЕТАЉ на фотографијата е ВИНОВЕН за нивниот развод? (ФОТО)

Тајла во низата видеа што ги објави на TikTok и имаа над два милиони прегледи изјави дека случајно видела слика од луда забава каде...

Слични вести

Случајот со убиството на Џорџ Флојд предаден на поротата за одлука

На судењето за убиството на Џорџ Флојд, за кое е обвинет поранешниот полицаец Дерек Шовин, заврши презентацијата на завршните зборови на обвинителството и одбраната. Случајот...

ПО БРИТАНСКИОТ, ЈУЖНОАФРИКАНСКИОТ, БРАЗИЛСКИОТ СОЈ СТИГНА И ИНДИСКИОТ: Ирска ги забележа првите три случаи!

Во Ирска, први случаи на индиската варијанта на вирусот корона. Првите три случаи на индиска варијанта на вирусот корона се регистрирани во Ирска, изјави директорот...

ВАКА СЕ СПРАВУВААТ СО ИСЛАМИСТИТЕ: 200 џихадисти убиени во еден удар во Сирија (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Околу 200 милитанти беа убиени во напад на руските воздушни сили врз две бази во близина на археолошкиот локалитет Палмира во Сирија, изјави заменик-директорот...

ЖЕНА ДЕТЕКТИВ! Сопруг отишол на забава, а ЕДЕН ДЕТАЉ на фотографијата е ВИНОВЕН за нивниот развод? (ФОТО)

Тајла во низата видеа што ги објави на TikTok и имаа над два милиони прегледи изјави дека случајно видела слика од луда забава каде...

ТЕОРЕТИЧАРИ ЗА ЗАГОВОР, ПОДГОТВЕТЕ СЕ: Кина започна со изградба на најголемата 5G мобилна мрежа во светот

Кина започна со изградба на најголемата 5G мобилна мрежа во светот, соопшти денеска кинеското Министерство за индустрија и информатичка технологија (MIIT). Државата изгради вкупно...