дома Планета СЕ ОБИДОА ДА ОГРАБАТ ЧОВЕК НА БЕНЗИНСКА ПУМПА: Се одбрани на генијален...

СЕ ОБИДОА ДА ОГРАБАТ ЧОВЕК НА БЕНЗИНСКА ПУМПА: Се одбрани на генијален начин, избегаа како муви без глава (ВИДЕО)

Снимките од обид за грабеж на бензинска пумпа, наводно во Чиле, станаа хит на социјалните мрежи поради необичната реакција на човек кој полнеше гориво.

Како што може да се види, тој го полнел резервоарот од својот автомобил кога се појави комбе од кое излетаа тројца маскирани разбојници.

Како и да е, човекот брзо сфатил што сакаат, и веднаш почнал да ги прска со бензин од цревото.

Крадците почнаа да бегаат на сите страни многу брзо.

Во коментарите на социјалните мрежи, голем број на корисници изјавија дека прскањето со бензин им „испраќа порака“ на крадците, а не предизвикува штета.

Иако не се знае точно каде се случил инцидентот, се претпоставува дека станува збор за Чиле, а што се случило по обидот за грабеж сè уште не е познато.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

МАСАКАР НА РОДЕНДЕН ВО КОЛОРАДО: Седум мртви! Напаѓачот бил во врска со една од жртвите! Влегол и почнал да пука! (ВИДЕО)

Седум лица, вклучително и напаѓачот, беа убиени вчера вечер при пукање на роденденска забава во Колорадо Спрингс во американската држава Колорадо, јавуваат локалните медиуми. Како...

ИЗГУБИЛА ВИШОК КИЛОГРАМИ: Ева Лонгорија покажа завидна фигура во својата петта деценија, холивудска дива гори во огнен костим за капење!

Актерката Ева Лонгорија се врати во топ форма, откако некое време се бореше со вишокот килограми, а сега покажа и како изгледа во костим...

КОГА РОДИТЕЛИТЕ ЈА ВИДЕЛЕ КАКО БЕБЕ ЈА ОСТАВИЛЕ ВО ДОМ: Денес, тој изглед ја однесе на насловната страница на VOGUE и таа е навистина...

Родителите Ксуели Ебинг (16) ја оставиле пред сиропиталиштето веднаш по породувањето, а никој не се ни посомневал дека еден ден ќе биде на насловната...

МАСАКАР НА РОДЕНДЕН ВО КОЛОРАДО: Седум мртви! Напаѓачот бил во врска со една од жртвите! Влегол и почнал да пука! (ВИДЕО)

Седум лица, вклучително и напаѓачот, беа убиени вчера вечер при пукање на роденденска забава во Колорадо Спрингс во американската држава Колорадо, јавуваат локалните медиуми. Како...

Слични вести

Паровите ја открија тајната: Еве што е потребно за УСПЕШЕН БРАК

Дали некогаш сте се запрашале што е тоа што ги прави среќни брачните парови? Дали е тоа самата институција брак? Или вечната љубов за која сонуваат...

ИЗГУБИЛА ВИШОК КИЛОГРАМИ: Ева Лонгорија покажа завидна фигура во својата петта деценија, холивудска дива гори во огнен костим за капење!

Актерката Ева Лонгорија се врати во топ форма, откако некое време се бореше со вишокот килограми, а сега покажа и како изгледа во костим...

КОГА РОДИТЕЛИТЕ ЈА ВИДЕЛЕ КАКО БЕБЕ ЈА ОСТАВИЛЕ ВО ДОМ: Денес, тој изглед ја однесе на насловната страница на VOGUE и таа е навистина...

Родителите Ксуели Ебинг (16) ја оставиле пред сиропиталиштето веднаш по породувањето, а никој не се ни посомневал дека еден ден ќе биде на насловната...

МАСАКАР НА РОДЕНДЕН ВО КОЛОРАДО: Седум мртви! Напаѓачот бил во врска со една од жртвите! Влегол и почнал да пука! (ВИДЕО)

Седум лица, вклучително и напаѓачот, беа убиени вчера вечер при пукање на роденденска забава во Колорадо Спрингс во американската држава Колорадо, јавуваат локалните медиуми. Како...

НЕВЕРОЈАТНО, НО ВИСТИНА! Полицијата стави папагалот во притвор затоа што тргнал да краде со сопственикот!

Папагал престојувал во одделот за притвор во Утрехт, Холандија, кој бил очевидец илидел од грабеж извршен од неговиот сопственик. Според локалната полиција, тие го уапсиле...