дома Планета Софија Лорен има ЕВТИНО и ПРИРОДНО решение против ПОДОЧЊАЦИ! Сè што ви...

Софија Лорен има ЕВТИНО и ПРИРОДНО решение против ПОДОЧЊАЦИ! Сè што ви треба е ОВОЈ производ (ФОТО)

Многу актерки имаат свои мали трикови за да изгледаат свежо и одморено, а убавата Софија Лорен не е исклучок. Еден од нејзините најголеми проблеми беа темните кругови, но таа секогаш имаше брзо решение за тоа.

Ова се свежи листови од нане.

Сè што треба да направите е да измелете неколку лисја нане додека не се претворат во паста, а потоа ставете ги на очните капаци. Се разбира, потребно е да се внимава маската да не влезе во очите.

Оставете ја да делува околу десетина минути, а потоа исплакнете ја со млака вода.

Друг чекор што не треба да го пропуштите е да нанесете крем за очи, и тоа е тоа.
Уживајте во вашата убава кожа.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Бројот на хоспитализирани секојдневно опаѓа

Министерството за здравство информираше дека вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат во болниците ширум земјава е 99. За...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ е на вистинските патеки, 16-ти јуни е она што сите го очекуваат

ВМРО-ДПМНЕ е стеблото, ВМРО-ДПМНЕ е покривката која обединува луѓе, пишува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. – ВМРО-ДПМНЕ е на вистинските патеки, а запаметете 16-ти јуни...

Столтенберг: Западен Балкан е многу важен за Алијансата

Македонија како полноправна членка на НАТО, прв пат е дел од Самитот. Генералниот секретар, Јенс Столтенбег, пред почетокот на средбата уште еднаш напомена дека...

Бројот на хоспитализирани секојдневно опаѓа

Министерството за здравство информираше дека вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат во болниците ширум земјава е 99. За...

Слични вести

Пендаровски и Мицкоски ги храбрат фудбалерите – со една разлика

Претседателот Стево Пендаровски и шефот на опозицијата Христијан Мицкоски испратија пораки на охрабрување до најдобрите македонски фудбалери по поразот од Австрија во дебито на...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ е на вистинските патеки, 16-ти јуни е она што сите го очекуваат

ВМРО-ДПМНЕ е стеблото, ВМРО-ДПМНЕ е покривката која обединува луѓе, пишува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. – ВМРО-ДПМНЕ е на вистинските патеки, а запаметете 16-ти јуни...

Столтенберг: Западен Балкан е многу важен за Алијансата

Македонија како полноправна членка на НАТО, прв пат е дел од Самитот. Генералниот секретар, Јенс Столтенбег, пред почетокот на средбата уште еднаш напомена дека...

Бројот на хоспитализирани секојдневно опаѓа

Министерството за здравство информираше дека вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат во болниците ширум земјава е 99. За...

Како Instagram одлучува која објава ќе ја видите: Најголемата ТАЈНА ја открива директорот на компанијата

Ако некогаш сте се запрашале зошто одредена содржина на Instagram ви се прикажува на горниот дел од страницата (Feed), а други на долниот дел,...