дома Планета Спектакл: Вака изгледаше затемнувањето на Сонцето (ФОТО)

Спектакл: Вака изгледаше затемнувањето на Сонцето (ФОТО)

Жителите на североистокот на САД и делови од Европа и Азија утрово имаа можност да уживаат во погледот на небото, на кое се појави „огнениот прстен“ од затемнувањето на Сонцето.

Небесното светлосно шоу – затемнувањето на Сонцето, започна во канадската провинција Онтарио, се пресели во Гренланд, потоа на Северниот пол и потоа во Сибир.

Овој астролошки феномен се јавува кога младата месечина е на најоддалечената точка од Земјата и го блокира сонцето – целосно или делумно.

Во некои делови на светот се виде целиот „огнен прстен“, додека во Северна Америка видоа само делумно затемнување. Патем, затемнувањето на Сонцето е вистинското од ваков вид во САД, по целосното затемнување на Сонцето во 2017 година.

Погледнете како изгледаше затемнувањето на Сонцето во светот:

19529560460c30ecbcb05a405770857_v4_big
24510677560c30ecbeca68481498650_v4_big
104151054160c31240d78dd088718848_v4_big
197313711460c31240ba861363430461_v4_big

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Такси, авиони и Велика Британија: Дали наскоро ќе можеме да земеме „летечко такси“­?

„Virgin Atlantic“ размислува за воведување авионски такси летови - тие би превезувале патници од градовите до поголемите аеродроми. Британската компанија „Virgin Atlantic“ објави дека размислува...

Такси, авиони и Велика Британија: Дали наскоро ќе можеме да земеме „летечко такси“­?

„Virgin Atlantic“ размислува за воведување авионски такси летови - тие би превезувале патници од градовите до поголемите аеродроми. Британската компанија „Virgin Atlantic“ објави дека размислува...

Драги дами, мажите би сакале да ги знаете овие осум работи за сексот

Иако се верува дека жените бараат повеќе секс, мажите сепак водат во комплицирање на работите „под чаршавите“. Заборавете на сите стереотипи што сте ги...

НЕШТО ГОЛЕМО ЌЕ СЕ СЛУЧИ НА СОНЦЕТО, И ТОА НАСКОРО! Познат физичар ја крена научната заедница на нозе со ова предвидување

Нешто големо ќе му се случи на сонцето. Ние го нарекуваме „настан за прекин“ и сето тоа ќе се случи многу скоро, вели...

Слични вести

ХАОС НА ВЕМБЛИ: Навивач ПАДНА ОД ТРИБИНИТЕ и беше пренесен во тешка состојба во болница

Еден од навивачите на Европското првенство беше сериозно повреден откако падна од трибините за време на натпреварот помеѓу Англија и Хрватска на стадионот Вембли. Сведоците...

Такси, авиони и Велика Британија: Дали наскоро ќе можеме да земеме „летечко такси“­?

„Virgin Atlantic“ размислува за воведување авионски такси летови - тие би превезувале патници од градовите до поголемите аеродроми. Британската компанија „Virgin Atlantic“ објави дека размислува...

Драги дами, мажите би сакале да ги знаете овие осум работи за сексот

Иако се верува дека жените бараат повеќе секс, мажите сепак водат во комплицирање на работите „под чаршавите“. Заборавете на сите стереотипи што сте ги...

НЕШТО ГОЛЕМО ЌЕ СЕ СЛУЧИ НА СОНЦЕТО, И ТОА НАСКОРО! Познат физичар ја крена научната заедница на нозе со ова предвидување

Нешто големо ќе му се случи на сонцето. Ние го нарекуваме „настан за прекин“ и сето тоа ќе се случи многу скоро, вели...

Патници измамиле човек кој спиел, мислел дека слетал во погрешна состојба (ВИДЕО)

Видеото објавено од BVIRAL на својот YouTube канал покажува како човек заспива во авион, а по некое време еден од патниците го буди и...