дома Планета СПЕКТАКУЛАРНО: Рус избегна страшна смрт! ДВА ТОНИ бетонски ѕид паднаа врз неговиот...

СПЕКТАКУЛАРНО: Рус избегна страшна смрт! ДВА ТОНИ бетонски ѕид паднаа врз неговиот автомобил од врвот на зградата! (ВИДЕО)

Русинот Александар од Владивосток за чудо се спаси од страшна смрт кога огромно парче бетон се распадна од врвот на зграда висока повеќе од 30 метри додека тој чистеше мраз од шофершајбната на неговиот автомобил паркиран пред влезот.

На видеото, кое е документирано преку CCTV-камера, се гледа како Александар (27) успеал да побегне од автомобилот во последен момент, кога парче бетон од два тона се обрушило од покривот на неговиот автомобил и речиси го преполовило.

Се проценува дека ова парче бетон, кое се распаднало од самиот врв на зградата, кое има девет ката, било долго околу два и пол метри, па не е ни чудно што возилото е целосно уништено, а Александар да не погледнал нагоре и видел што се случува, тој би умрел на самото место.

Неговата сопруга Дарија (26) исто така избегнала смрт, бидејќи влегла во зградата непосредно пред несреќата да донесе топла вода за мраз.

Александар подоцна се сликал покрај уништениот автомобил со шише пиво во раката, како го прославил својот „втор роденден“. Тој истакна дека имал „среќа“ што нивната ќерка (5) не седела на задното седиште во тој момент.

Кога на социјалните мрежи му беше кажано дека сега е познат во Владивосток, тој одговори: „Ќе беше подобро мојот автомобил да останеше недопрен“.

Погледнете како изгледаше настанот:

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Нео-ретро дизајн на BMW R18 (ВИДЕО)

BMW Motorrad (оддел за мотоцикли), започна соработка со независни дизајнерски куќи во 2020 година, за да ја покаже разноврсноста на нивниот модел R18. Редот е...

ИРВИНГ ТВРДИ: Дали Елзабета е последната кралица на Англија?

Ирвинг смета дека крајот на владеењето на Елизабета Втора може да биде крај на монархијата, бидејќи помладите генерации сè повеќе ја доведуваат во прашање...

Симпсонови повторно ја предвидуваат иднината? Погледнете ги деталите од инаугурацијата на Бајден и одлучете сами!

Серијата Симпсонови се емитува од 1989 година и досега тие имаа бројни предвидувања низ бројни епизоди кои се покажаа како точни години подоцна. Случајно или...

Дали некој може да ја реши оваа детективска загатка? Навидум е лесно …

Оваа детективска загатка ќе ја тестира вашата интелигенција и способност да направите логички заклучоци. Кој го ограбил сефот од овие тројца крадци? Загатката гласи: Жената била...

Слични вести

Риана го понижи Трамп! Таа брутално го испрати во историјата!

Познатата пејачка го поддржува Џо Бајден уште од почетокот на претседателската кампања. Американската пејачка, по потекло од Барбадос, Ријана (32) на сликовит начин покажа што...

ИРВИНГ ТВРДИ: Дали Елзабета е последната кралица на Англија?

Ирвинг смета дека крајот на владеењето на Елизабета Втора може да биде крај на монархијата, бидејќи помладите генерации сè повеќе ја доведуваат во прашање...

Симпсонови повторно ја предвидуваат иднината? Погледнете ги деталите од инаугурацијата на Бајден и одлучете сами!

Серијата Симпсонови се емитува од 1989 година и досега тие имаа бројни предвидувања низ бројни епизоди кои се покажаа како точни години подоцна. Случајно или...

Дали некој може да ја реши оваа детективска загатка? Навидум е лесно …

Оваа детективска загатка ќе ја тестира вашата интелигенција и способност да направите логички заклучоци. Кој го ограбил сефот од овие тројца крадци? Загатката гласи: Жената била...

Најубавите минијатурни куќи во 2020 година: Креативни и убави

Многу е возбудливо да се гледа каде оди целата човечка креативност и генијалност, напишаа авторите на видеото. Тие забележаа дека сè повеќе луѓе се...