дома Планета Спиење под ѕвезди и кампување тренд за 2021 година

Спиење под ѕвезди и кампување тренд за 2021 година

На крајот на секоја година, се објавуваат разни истражувања кои предвидуваат трендови што ќе ја одбележат годината пред нас. Една од нив е од Pinterest, социјална мрежа што ја користат повеќе од 400 милиони луѓе во потрага по идеи и инспирација во сите области – од мода и убавина до украсување на домови и патувања. Врз основа на податоците за пребарување на корисниците во изминатите 12 месеци, експертите од Pinterest предвидуваат што ќе не привлече најмногу оваа година, односно кои трендови ќе ја одбележат 2021 година.

Корисниците на Pinterest сè повеќе бараат „номадско патување“ што ги замени луксузните дестинации. Во 2021 година, ќе одиме на кратки викенд патувања, ќе ги посетуваме националните паркови и за бегство од градот ќе бидат совршени куќичките и колибите во шумата чија популарност експлодира во последните месеци. Спиењето под sвездите, кампувањето и повторно стапувањето во контакт со природата е она што денес ги интересира повеќето патници, барем судејќи според потрагата по Pinterest. Покрај горенаведеното, бидејќи повеќето веќе не се врзани за канцелариите, теле-работата ќе биде одлична можност за многумина да го комбинираат удобното со корисното.

Наместо да ни служи како средство за бегство, автомобилот ќе биде нашето место за бегство оваа година. Ќе се дружиме во него, а исто така ќе послужи и како место за состаноци и гледање филмови. Имено, корисниците на Pinterest во изминатата година бараа поими како што се „car date night“, „drive-in cinema“, но исто така и „car man cave“. На кратко, од романтични состаноци до места кои ќе ни послужат да се опуштиме некое време, автомобилот ќе стане суштински дел од начинот на кој живееме.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

ПОРАНЕШНИОТ БРИТАНСКИ ШЕФ НА ДИПЛОМАТИЈАТА: На Америка и се заканува балканизација! По немирите, Путин не може да поверува колку имал среќа

Поранешниот министер за надворешни работи на Велика Британија Дејвид Милибанд смета дека постои опасност од „балканизација“ во Соединетите држави поради немирите за време на...

Спиење под ѕвезди и кампување тренд за 2021 година

На крајот на секоја година, се објавуваат разни истражувања кои предвидуваат трендови што ќе ја одбележат годината пред нас. Една од нив е од...

ПОТВРДАТА ЗА ВАКЦИНАЦИЈА Е ЛОША ИДЕА: Европски службеник јавно откри што мисли за нови мерки за преминување на границата со ЕУ

Претседателот на Романија, Клаус Јоханис, изјави дека не смета дека е добра идеја да се користи потврдата за вакцинација против COVID-19 за полесна циркулација...

ЦИА ГИ ОБЈАВИ ДОКУМЕНТИТЕ ЗА ВОНЗЕМЈАНИТЕ: НЛО веќе не е тајна, вистината излезе на виделина (ФОТО)

Илјадници документи на ЦИА за непознати летачки објекти се достапни за преземање од Интернет. Документите беа објавени на Интернет благодарение на страницата Black Vault, управувана...

Слични вести

За време на полицискиот час, го шетала својот партнер на поводник: Јас само го шетам моето куче

Една Канаѓанка се сети на неконвенционален начин да се заобиколи мерката полициски час, за што ќе треба да плати висока парична казна. Откако започна полицискиот...

Спиење под ѕвезди и кампување тренд за 2021 година

На крајот на секоја година, се објавуваат разни истражувања кои предвидуваат трендови што ќе ја одбележат годината пред нас. Една од нив е од...

ПОТВРДАТА ЗА ВАКЦИНАЦИЈА Е ЛОША ИДЕА: Европски службеник јавно откри што мисли за нови мерки за преминување на границата со ЕУ

Претседателот на Романија, Клаус Јоханис, изјави дека не смета дека е добра идеја да се користи потврдата за вакцинација против COVID-19 за полесна циркулација...

ЦИА ГИ ОБЈАВИ ДОКУМЕНТИТЕ ЗА ВОНЗЕМЈАНИТЕ: НЛО веќе не е тајна, вистината излезе на виделина (ФОТО)

Илјадници документи на ЦИА за непознати летачки објекти се достапни за преземање од Интернет. Документите беа објавени на Интернет благодарение на страницата Black Vault, управувана...

НАУЧНИЦИТЕ ГИ ВРШАТ СИТЕ ТЕСТОВИ: Еден од првите луѓе што ја прими вакцината „Pfizer“ се зарази со корона!!

Дејвид Лонгден (43) беше еден од првите луѓе во светот што ја прими вакцината „Pfizer“ на 8 декември, ден по почетокот на вакцинацијата во...