дома Планета СТРАВОТ ГИ СОЗДАВА БРОЈКИТЕ! ШОК ПРИЗНАНИЕ НА СЛУЖБЕНИЦИТЕ НА СNN: Зголемување на...

СТРАВОТ ГИ СОЗДАВА БРОЈКИТЕ! ШОК ПРИЗНАНИЕ НА СЛУЖБЕНИЦИТЕ НА СNN: Зголемување на бројот на мртви од COVID-19 за соборување на ТРАМП (ВИДЕО)

Претставник на CNN се пофали со „Project Veritas“ дека мрежата ширела анти-Трамп „пропаганда“.

Вработен во CNN, кој беше скриено снимен, признал дека мрежата користела „пропаганда“ за да му помогне на Џо Бајден да биде избран за претседател, исто така рече дека го зголемиле бројот на жртви од COVID-19 за рејтингот – и дека наредбата дошла директно од врвот.

Чарли Честер, техничкиот директор на кабелската мрежа, беше снимен од „Project Veritas“ за време на серија лажни состаноци на Tinder, додека објасни како „Стравот навистина ги движи броевите“.

  • COVID? Алатка за оценување, им рече Честер на неидентификуваните вработени во PV.
  • Затоа постојано работевме на починатите од коронавирусот, продолжи тој, осврнувајќи се на прикажувањето со починатите од коронавирусот што ќе се појави на екранот. „За нас би било подобро ако [бројот на починати он COVID] беше поголем“.

Вработен во „Project Veritas“, кој не е идентификуван и за кој се тврди дека е медицинска сестра, отишол на пет состаноци со вработените во CNN, вклучувајќи ја и последната во кафуле во населбата во која живее Честер. Нејасно е кога се одржале.

На еден од собирите, Честер му објасни на вработениот во PV зошто мрежата стана толку сериозна во покривањето на COVID, велејќи: „Стравот е нешто што навистина ве држи напнати“.

Продолжувајќи да зборува за бројот на мртви, Честер тогаш рече дека тој го има „главниот проблем со тоа како пресметуваме колку луѓе умираат секој ден, затоа што јас дури и го гледав тоа, бев, гледај и биди таков“, ајде да го направиме повисок.ако, зошто денес не е доволно високо, знаеш?

Честер тврдеше дека има „црвен телефон“ со кој претседателот на мрежата Џеф Кејкер ќе се јави во контролната соба за да им нареди на продуцентите да го прикажат бројот на смртните случаи на COVID на екранот.

  • Кога, овој специјален црвен телефон ќе заsвони ќе кренете знаете дека на другата страна е главата на мрежата, Во моментов нема ништо што го прави тоа е интересно. Направете ги броевите повидоки. Затоа што тоа е најинтересното нешто што го имаме.
  • Значи, за такви работи постојано се зборува, рече вработениот.

Тој исто така на својата партнерка на состанокот ѝ изјавил дека „нема непристрасна вест“ и објасни како тоа се манифестира на CNN.

  • Секој репортер на CNN, она што тој всушност го прави е да му каже на лицето што да каже. Тој одлучува . Секогаш ги води во насока пред тие дури и да ја отворат устата, рече тој.
  • И единствените луѓе кои ги пуштаме во етерот се претежно луѓе кои имаат докажани резултати и ги даваат одговорите што ги сакаат.

Портпарол на CNN не одговори веднаш на барањето на Post за коментар за вториот дел од извештајот на „Project Veritas“.

Во првиот дел од PV-серијата, се виде како Честер открива дека неговата мрежа произведувала „пропаганда“ за соборување на поранешниот претседател Доналд Трамп за време на претседателските избори во 2020 година.

  • Погледнете што направивме, ние [CNN] го тргнавме Трамп. Ќе кажам 100 проценти и верувам 100 проценти дека да не беше CNN, не знам дали Трамп ќе беше надгласан“, Честер рече, додавајќи дека дошол да работи во CNN затоа што „сакал да биде дел од тоа“.
  • Нашиот фокус беше да го исфрлиме Трамп од канцеларијата, нели? Без да го кажам тоа, тоа беше тоа”.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

SPUTNIK LITE – 6 месеци; може да се користи и за имунизација на поранешни пациенти

Вакцината „Sputnik Lite“ против коронавирус може да се чува шест месеци во замрзната форма и еден месец во течна форма, објави државниот регистар на...

НОВ СКАНДАЛ ГО ТРЕСЕ ХОЛИВУД! Ѕвездата од серијата „Пријатели“ праќал НЕПРИЈАТНИ ПОРАКИ НА ТИНЕЈЏЕРКА!

Кејт Харалсон, 20-годишна лична асистентка, одлучи во интервју за сајтот „PageSix“ да ја разоткрие холивудските sвезди кои, како што тврди, на апликацијата за запознавање...

Која е Кинескињата која ЈА ОБВИНУВААТ ЗА РАЗВОДОТ на Бил и Мелинда Гјетс

Кинескињата Џе Ванг (36), наречена Шели, кој живее во Сиетл, наводно е причина за разводот на Бил  и Мелинда Гејтс. На социјалните мрежи се погласни...

Има ли некој ташак за револуција, не за партија

Нема. Тврдам. А, зошто нема? Нема луѓе. Се е тоа ‘‘ја би сакал да се онадам, ама ако може да не ми влезе‘‘! Е,...

Слични вести

КОРОНАТА НЕ Е РЕСПИРАТОРНА, ТУКУ ВАСКУЛАРНА БОЛЕСТ? Најновата студија на американски научници

Членовите на студискиот тим од американскиот универзитет во Сан Диего тврдат дека имаат доказ дека COVID-19 не е респираторна, туку васкуларна болест, пренесува „EuroNews“. Ова,...

НОВ СКАНДАЛ ГО ТРЕСЕ ХОЛИВУД! Ѕвездата од серијата „Пријатели“ праќал НЕПРИЈАТНИ ПОРАКИ НА ТИНЕЈЏЕРКА!

Кејт Харалсон, 20-годишна лична асистентка, одлучи во интервју за сајтот „PageSix“ да ја разоткрие холивудските sвезди кои, како што тврди, на апликацијата за запознавање...

Која е Кинескињата која ЈА ОБВИНУВААТ ЗА РАЗВОДОТ на Бил и Мелинда Гјетс

Кинескињата Џе Ванг (36), наречена Шели, кој живее во Сиетл, наводно е причина за разводот на Бил  и Мелинда Гејтс. На социјалните мрежи се погласни...

Има ли некој ташак за револуција, не за партија

Нема. Тврдам. А, зошто нема? Нема луѓе. Се е тоа ‘‘ја би сакал да се онадам, ама ако може да не ми влезе‘‘! Е,...

Се појавија нови детали за раскинувањето: И Џенифер исто така изневерувала

Од кога објавија дека им заврши љубовта, сега веќе поранешните свршеници, латино дивата Џенифер Лопез и поранешниот бејзбол играч, Алекс Родригез, не престанаа да...