дома Планета Сè за like: Позирала гола на загрозен вид слон

Сè за like: Позирала гола на загрозен вид слон

Алесија Кафелникова објави видео во кое се гледа како позира гола на загрозен вид слон, што ги налути нејзините бројни придружници.

Веднаш по објавувањето, за „Sun“ изјави портпарол на Здружението „Спаси ги азиските слонови“, кој не ја криеше одвратноста поради нејзиното однесување.

  • Снимена е на азиски слон и токму овој вид постојано се бори за опстанок, бидејќи тие се брутално експлоатирани за туризам и забава. Здружението „Спаси ги азиските слонови“ е законски посветено на забрана за рекламирање и продажба на неетички места каде овие специјални суштества се комерцијализираат и злоупотребуваат, рече портпаролот.

После голем број негативни коментари, се огласи и Кафелникова и објави друга фотографија со слон.

  • Сакам слонови и го сакам Бали. Тоа беше приватна фотосесија, немав намера воопшто да повредам нечии чувства. Ја сакам балиската култура и ги почитувам правилата во Индонезија. Жал ми е ако видовте нешто негативно во ова. Сакав да покажам дека ги сакам и почитувам животните, особено слоновите, повеќе од сè, рече таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alesya Kaf (@kafelnikova_a)

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

ЏОРЏИНА СТРАГО МУ ГО ЗАБРАНИ ОВА НА РОНАЛДО: Нејзиниот збор се почитува, Кристијано не смее ни да помисли на тоа!

Можеби темпераментот е токму тој што го држеше Роналдо покрај убавата Џорџина. Знаевме дека е привлечна и дека сака да се слика провокативно, но на...

ДЕКОРАЦИЈА НА ДОМОТ според ФЕНГ ШУИ: Важно е ова да биде првиот чекор

Штом започнете да го користите Фенг Шуи и ја разберете неговата предвидливост, ќе ви биде полесно да ги реализирате вашите желби поврзани со украсувањето...

Тој обожава хорор филмови, а потрошил повеќе од 120.000 динари за да изгледа како вампир

Во иднина планира да ги прави ушите да изгледаат како џуџиња, но и да продолжи да го тетовира своето тело. Многумина во својата младост биле...

ЏОРЏИНА СТРАГО МУ ГО ЗАБРАНИ ОВА НА РОНАЛДО: Нејзиниот збор се почитува, Кристијано не смее ни да помисли на тоа!

Можеби темпераментот е токму тој што го држеше Роналдо покрај убавата Џорџина. Знаевме дека е привлечна и дека сака да се слика провокативно, но на...

Слични вести

„Бебе што спие“ е туристичка атракција среде пустина, а оваа статуа крие необична приказна

Огромна скулптура на бебе што спие се наоѓа во пустината во Гуангжу, провинцијата Гансу во северозападна Кина. Необичната туристичка атракција на статуата „Заспано бебе“...

ДЕКОРАЦИЈА НА ДОМОТ според ФЕНГ ШУИ: Важно е ова да биде првиот чекор

Штом започнете да го користите Фенг Шуи и ја разберете неговата предвидливост, ќе ви биде полесно да ги реализирате вашите желби поврзани со украсувањето...

Тој обожава хорор филмови, а потрошил повеќе од 120.000 динари за да изгледа како вампир

Во иднина планира да ги прави ушите да изгледаат како џуџиња, но и да продолжи да го тетовира своето тело. Многумина во својата младост биле...

ЏОРЏИНА СТРАГО МУ ГО ЗАБРАНИ ОВА НА РОНАЛДО: Нејзиниот збор се почитува, Кристијано не смее ни да помисли на тоа!

Можеби темпераментот е токму тој што го држеше Роналдо покрај убавата Џорџина. Знаевме дека е привлечна и дека сака да се слика провокативно, но на...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Близнаците не треба да ја пропуштаат можноста, Лавот спремен да освои, Шкорпијата ќе се радува, а вие?

Прочитајте го дневниот хороскоп за 3 март! Овен Вие сте одлично расположени. Лесно добивате резултати, но сепак треба малку повеќе да се фокусирате на приоритетите. На...