дома Планета ТАА Е ЖЕНАТА СО НАЈДОЛГИ НОКТИ НА СВЕТОТ: Ги скрати за прв...

ТАА Е ЖЕНАТА СО НАЈДОЛГИ НОКТИ НА СВЕТОТ: Ги скрати за прв пат по 3 децении, едвај чекаше затоа што постојано се повредувала себеси!

Ајана Вилијамс ги исече ноктите за прв пат по 30 години.

Во 2017 година, Вилијамс го постави Гинисовиот рекорд за најдолги женски нокти на двете раце, а вкупната должина на ноктите во тоа време беше скоро пет и пол метри.

Таа не престана да ги расте, па во следните години достигнаа должина од 7,3 метри. Откако го сруши личниот рекорд, таа реши да ги скрати.

Таа ги пуштала цели 30 години.

  • Едвај чекам нов живот. Знам дека ќе ми недостасуваат, но време е да ги скратам, рече Ајана од Тексас.

Нејзината фасцинација со долгите нокти е резултат на нејзината љубов кон украсувањето на ноктите. Последниот пат кога ги лакирала целите, процесот траеше неколку дена и таа употреби три или четири шишиња лак.

  • Морав да обрнувам премногу внимание на секој мој потег за да не ги кршам или оштетувам и да не се повредувам, рече таа, а ноктите ќе бидат изложени во музеј во Орландо.

Сепак, најдолгите женски нокти некогаш снимени не и припаѓаат на Ајана. Ноктите на Ли Редмонд достигнале должина од 8,5 метри, но таа ги загуби во сообраќајна несреќа.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

СИГУРНО НЕ го знаевте ОВА! Ова е причината зошто хаските имаат сини очи

Кај повеќето кучиња, бојата на очите е поврзана со бојата на косата. Но, тоа не е случај со сибирските Хаски. Истражувачите од Бостон, Одделот за...

СИГУРНО НЕ го знаевте ОВА! Ова е причината зошто хаските имаат сини очи

Кај повеќето кучиња, бојата на очите е поврзана со бојата на косата. Но, тоа не е случај со сибирските Хаски. Истражувачите од Бостон, Одделот за...

РОЗЕВАТА СУПЕРМЕСЕЧИНА НОСИ ПРЕСВРТ ВО ЉУБОВТА! Моќен астро период пристигнува НА КРАЈОТ НА АПРИЛ – еве што треба да направите

Супермесечината не чека на 27 април и ќе не осветли и со својата брилијантност и со неверојатната енергија. Супермесечината е поим што значи полна...

СЕ ОГЛАСИ КРЕМЉ! Русија подготви низа мерки што ќе ја разнишаат Америка од нејзините темели

Рускиот заменик министер за надворешни работи Сергеј Рјабков на средбата со американскиот амбасадор во Москва Џон Саливан, кој беше поканет во руското Министерство за...

Слични вести

УЕФА ГИ МЕНУВА ПРАВИЛАТА! Промена во вредноста на ГОЛ ВО ГОСТИ!

Европската фудбалска унија (УЕФА) ќе размисли за промена на правилата за голови во гости, објавија денес италијанските медиуми. Како што се наведува, веќе имало официјални...

СИГУРНО НЕ го знаевте ОВА! Ова е причината зошто хаските имаат сини очи

Кај повеќето кучиња, бојата на очите е поврзана со бојата на косата. Но, тоа не е случај со сибирските Хаски. Истражувачите од Бостон, Одделот за...

РОЗЕВАТА СУПЕРМЕСЕЧИНА НОСИ ПРЕСВРТ ВО ЉУБОВТА! Моќен астро период пристигнува НА КРАЈОТ НА АПРИЛ – еве што треба да направите

Супермесечината не чека на 27 април и ќе не осветли и со својата брилијантност и со неверојатната енергија. Супермесечината е поим што значи полна...

СЕ ОГЛАСИ КРЕМЉ! Русија подготви низа мерки што ќе ја разнишаат Америка од нејзините темели

Рускиот заменик министер за надворешни работи Сергеј Рјабков на средбата со американскиот амбасадор во Москва Џон Саливан, кој беше поканет во руското Министерство за...

СЕВЕРИНА ПО 17 ГОДИНИ ПРОГОВОРИ ЗА ИНТИМЕНО ВИДЕО КОЕ ГО ЗАПАЛИ РЕГИОНОТ: Не излегував од дома 6 месеци, тоа беше ШОК! МЕ ОСУДИЈА!

Пејачката Северина Којиќ се најде среде медиумско внимание во 2004 година, кога се појави нејзиното интимно видео. Никогаш не барав да се појави мојата...