дома Планета ТАЈСОН ФУРИ едвај се спаси од сериозна повреда: Славниот боксер со молскавична...

ТАЈСОН ФУРИ едвај се спаси од сериозна повреда: Славниот боксер со молскавична брзина избегна нокаут! (ВИДЕО)

Познатиот боксер Тајсон Фјури (32) за малку ќе настрадаше за време на домашен тренинг.

Британскиот боксер и шампион во ВБЦ верзија чека ривал да го одбрани појасот, а за тоа време напорно тренира во домашната теретана. За време на еден од тренинзите, додека тој безмилосно ја удирал торбата, покривот се срушил и само благодарение на брзите рефлекси, се спасил од повреда.

  • Можеше да падне и да те повреди идиоту, си викна сам на себе Фјури.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tyson Fury (@gypsyking101)

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Вест на денот од Светското првенство: Ракометарот на Конго со својот изглед остави сè во втор план (ВИДЕО + ФОТО)

Демократска Република Конго дебитираше на Светското првенство во ракомет со натпревар против Аргентина. Африканската репрезентација е поразена со резултат 28:22, но по првиот дел...

ЕВЕ КОЈ Е ПОСМРТОНОСЕН! Научниците зборуваат за британските и бразилските мутации на КОРОНА ВИРУСОТ, еве ја разликата!

Новите соеви на коронавирус се само потомство на првиот вирус од овој тип откриен во 2019 година, кој се прилагоди и со тоа напредува. Британскиот...

95 проценти од мажите во теретана не можат да кренат скоро колку што јас (ФОТО)

Британи „Флекс“ Вотс, по потекло од Оклахома во САД, тренира напорно за натпревари, а тоа може да се види на нејзините фотографии. Мускулестата 31-годишна девојка...

Шефот на Airbnb: Туризмот не се враќа на старо дури и по епидемијата

Патувањето ќе се промени трајно поради пандемијата на коронавирусите, изјави извршниот директор на Airbnb, Брајан Чески, предвидувајќи дека луѓето повеќе ќе ги посетуваат помалите...

Слични вести

Призна ли Пендаровски дека со Шеќеринска испратиле руски “спијачи” во НАТО?

Во своето интервју за Македонската информативна агенција (МИА) претседателот на Македонија Стево Пендаровски открива дека постојат две причини зошто НАТО може да не издаде...

ЕВЕ КОЈ Е ПОСМРТОНОСЕН! Научниците зборуваат за британските и бразилските мутации на КОРОНА ВИРУСОТ, еве ја разликата!

Новите соеви на коронавирус се само потомство на првиот вирус од овој тип откриен во 2019 година, кој се прилагоди и со тоа напредува. Британскиот...

95 проценти од мажите во теретана не можат да кренат скоро колку што јас (ФОТО)

Британи „Флекс“ Вотс, по потекло од Оклахома во САД, тренира напорно за натпревари, а тоа може да се види на нејзините фотографии. Мускулестата 31-годишна девојка...

Шефот на Airbnb: Туризмот не се враќа на старо дури и по епидемијата

Патувањето ќе се промени трајно поради пандемијата на коронавирусите, изјави извршниот директор на Airbnb, Брајан Чески, предвидувајќи дека луѓето повеќе ќе ги посетуваат помалите...

Колективна тужба против „Amazon“ поради „надуени“ цени?

Читателите во неколку држави во САД поднесоа класна тужба против малопродажниот интернет гигант Amazon. Како што тврдат, Amazon, во договор со група издавачи, ги „надувал“...