дома Планета Тој обожава хорор филмови, а потрошил повеќе од 120.000 динари за да...

Тој обожава хорор филмови, а потрошил повеќе од 120.000 динари за да изгледа како вампир

Во иднина планира да ги прави ушите да изгледаат како џуџиња, но и да продолжи да го тетовира своето тело.

Многумина во својата младост биле фасцинирани од мистични суштества, како вампири и врколаци, и сакале да изгледаат како нив, но еден голем љубител на хорор решил да го претвори својот сон во реалност и затоа потрошил повеќе од 120.000 динари за да изгледа како вампир., Како што вели Унилад

Џејсон Луиз да Силва (25), од бразилскиот Минас Гераис, од мали нозе сака да го смени својот изглед. Како љубител на демонски инспирирани ТВ-емисии, тој одлучи да ги користи ликовите како инспирација и кога наполни 18 години, ја започна својата трансформација со тетовирање на очното јаболко во црно. Во следните години, тој имал процедура да го оддели јазикот и да вгради порцелански влошки за да има нокти. Тој неодамна го истетовира целиот јазик во црно, што беше процедура која траеше еден час, а Џејсон го опиша како најболен од сите негови модификации.

– Отсекогаш сум бил страстен за модификациите. Омилена промена ми се очите. Се гледам во огледало секој ден и не ми се верува дека сум постигнал таков напредок. Тоа ми носи среќа знаејќи дека успеав да ја направам оваа промена и изгледам како што секогаш сакав да изгледам – ​​рече Џејсон.

Бидејќи бил експерт за модификации на телото, Џејсон успеа да ги намали трошоците за неговите постапки ангажирајќи некои свои пријатели да ја завршат работата. Неговиот необичен изглед често ги привлекува погледите и коментарите на странците, но Џејсон е навикнат на збунети погледи и повеќе не е загрижен за тоа што мислат луѓето.

– Кога бев помлад, ме нарекуваа демон и изрод. Јас едноставно не се замарам со луѓе кои не додаваат позитивност и среќа во мојот живот. За среќа, мајка ми и брат ми ме поддржуваат и ме следат низ секоја промена – рече тој.

Иако веќе драматично го смени својот изглед, Џејсон не планира да ја запре неговата трансформација. Во иднина, тој планира да ги поправи ушите да изгледаат како на самовили, но и да продолжи да го тетовира своето тело.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

ХОРОСКОП ЗА 16 АПРИЛ: Девицата ќе има неповолен ден на работа, Лавот мора итно да се подложи на лекарски преглед, а од Бикот се...

ОВЕН РАБОТА: Постојат многу деловни обврски на кои мора да се посветите доколку сакате да направите сè во ред. Важно е да се посветите на...

Патиките на Кание Вест од милион долари НАЈСКАПИ НА СВЕТОТ? (ФОТО)

Првите патики на брендот Yeezy што Кание Вест некогаш ги носеше на јавно место, се продаваат за повеќе од милион долари. Поточно, станува збор за...

Зголемување од 50-70 проценти: Дали знаете колкава е платата на астронаутите?

Платата на потенцијалните космонаути по зголемувањето ќе достигне во просек 300.000 рубли (3.935 американски долари) месечно, а искусните космонаути повеќе од 500.000 рубли (6.558...

ДЕНОТ КОГА ТАЈСОН И ШВАРЦЕНЕГЕР ИГРАА ШАХ?! Дали има поголеми легенди од нив? (ФОТО)

Мајк Тајсон неодамна го посети Арнолд Шварценегер во неговата куќа во Лос Анџелес, а двете легенди одлично се забавуваа по тој повод. Јавноста можеби не...

Слични вести

ХОРОСКОП ЗА 16 АПРИЛ: Девицата ќе има неповолен ден на работа, Лавот мора итно да се подложи на лекарски преглед, а од Бикот се...

ОВЕН РАБОТА: Постојат многу деловни обврски на кои мора да се посветите доколку сакате да направите сè во ред. Важно е да се посветите на...

Патиките на Кание Вест од милион долари НАЈСКАПИ НА СВЕТОТ? (ФОТО)

Првите патики на брендот Yeezy што Кание Вест некогаш ги носеше на јавно место, се продаваат за повеќе од милион долари. Поточно, станува збор за...

Зголемување од 50-70 проценти: Дали знаете колкава е платата на астронаутите?

Платата на потенцијалните космонаути по зголемувањето ќе достигне во просек 300.000 рубли (3.935 американски долари) месечно, а искусните космонаути повеќе од 500.000 рубли (6.558...

ДЕНОТ КОГА ТАЈСОН И ШВАРЦЕНЕГЕР ИГРАА ШАХ?! Дали има поголеми легенди од нив? (ФОТО)

Мајк Тајсон неодамна го посети Арнолд Шварценегер во неговата куќа во Лос Анџелес, а двете легенди одлично се забавуваа по тој повод. Јавноста можеби не...

УЕФА ГИ МЕНУВА ПРАВИЛАТА! Промена во вредноста на ГОЛ ВО ГОСТИ!

Европската фудбалска унија (УЕФА) ќе размисли за промена на правилата за голови во гости, објавија денес италијанските медиуми. Како што се наведува, веќе имало официјални...