дома Планета Хаос во Премиер лигата: Конфликт помеѓу Клоп и Дајч, играчите се фатија...

Хаос во Премиер лигата: Конфликт помеѓу Клоп и Дајч, играчите се фатија за гуша! (ВИДЕО)

Крајот на првото полувреме на натпреварот помеѓу Ливерпул и Барнли беше обележан со инцидент кој за малку ќе ескалираше со физички судир помеѓу Јирген Клоп и Шон Дајч.

Сè започна поради дуелот помеѓу Фабињо и Барнс во последните моменти од полувремето, кога споменатите фудбалери имаа жесток дуел. Следуваа бурни реакции, имаше кошкање, па дури и грабање за гуша, а ни тренерите на двата тима не беа имуни на непријатни сцени, па влегоа во бурна дискусија која брзо ја обиколи фудбалската планета.

Судијата Мајк Дин му покажа само на Фабињо јавна опомена, а собраните играчи спречија поголем инцидент.

Погледнете како изгледаше сето тоа:

 

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Десетте најбогати жени на фудбалери: Џорџина е на четвртото место

Иако во јавност најчесто се приврзувани со своите сопрузи кои се фудбалери, голем број од овие жени имаат работа што ја прават и тоа...

Десетте најбогати жени на фудбалери: Џорџина е на четвртото место

Иако во јавност најчесто се приврзувани со своите сопрузи кои се фудбалери, голем број од овие жени имаат работа што ја прават и тоа...

УБИЛ ЛЕОПАРД СО ГОЛИ РАЦЕ: Ѕверот гризнал дете за ногата, а потоа храбриот Индиец го сторил невозможното (ВИДЕО)

Раџагопал Наик по кратка борба уби леопард кој го нападнал. Сè се случило во областа Хасан, кога се враќал дома со сопругата и детето, со...

САНТА ЛЕД ПОГОЛЕМА ОД ЊУЈОРК СЕ ОДВОИ ОД АНТАРКТИКОТ: Шокантна снимка од хеликоптер (ВИДЕО)

Ледената површина поголема од Њујорк, се отцепи од Антарктикот, на дваесетина километри од британската истражувачка опсерваторија на јужниот пол. Вкупната површина на сантата е 1.270...

Слични вести

Карпата во форма на слон е уште еден доказ дека природата е вистинско чудо (ВИДЕО)

Карпата во форма на слон е формирана со природно формирање карпи во архипелагот на островите Вестман, лоциран на околу седум километри од јужниот брег...

Десетте најбогати жени на фудбалери: Џорџина е на четвртото место

Иако во јавност најчесто се приврзувани со своите сопрузи кои се фудбалери, голем број од овие жени имаат работа што ја прават и тоа...

УБИЛ ЛЕОПАРД СО ГОЛИ РАЦЕ: Ѕверот гризнал дете за ногата, а потоа храбриот Индиец го сторил невозможното (ВИДЕО)

Раџагопал Наик по кратка борба уби леопард кој го нападнал. Сè се случило во областа Хасан, кога се враќал дома со сопругата и детето, со...

САНТА ЛЕД ПОГОЛЕМА ОД ЊУЈОРК СЕ ОДВОИ ОД АНТАРКТИКОТ: Шокантна снимка од хеликоптер (ВИДЕО)

Ледената површина поголема од Њујорк, се отцепи од Антарктикот, на дваесетина километри од британската истражувачка опсерваторија на јужниот пол. Вкупната површина на сантата е 1.270...

МЛАДО МОМЧЕ БРУТАЛНО УБИ КУЧЕ! Тој го врзал за метална шипка во морето, монструмот го познавал сопственикот

Маж (33) е уапсен под обвинение дека давел куче на брегот на грчкиот остров Скијатос. Тој беше уапсен од локалната полиција на Скијатос во петокот,...