дома Планета Хороскоп за 13 јуни: На Близнаците нема да им е лесно да...

Хороскоп за 13 јуни: На Близнаците нема да им е лесно да ги покажат емоциите, Лавот го очекуваат проблеми со стомакот, Овенот ќе има лош бизнис ден!

ОВЕН
РАБОТА: Можно е резултатот од вашата работа да биде различен од оној што го очекувавте. Сепак, нема да бидете незадоволни. Иако е недела, ќе можете да решите некои проблеми кои ве мачат.
ЉУБОВ: Може да се надевате на интересна ситуација со личност што ќе ја запознаете во некоја релаксирана околина. Подготвени сте да флертувате, но не брзајте во врска.
ЗДРАВЈЕ: Ќе уживате во некој вид рекреација. Обидете се да го организирате вашето време така што секогаш наоѓате неколку минути или часови за вежбање и рекреација што ви се допаѓаат.

БИК
РАБОТА: Ве чека добар ден за време на кој можете да направите некој вид на унапредување на бизнисот. Можно е да имате важен разговор со лице со авторитет.
ЉУБОВ: Емоциите ви се доста стабилни и се чувствувате добро поради тоа. Имате одлична врска со саканата личност и среќни сте поради тоа. Немате никакви проблеми на ова поле.
ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро и вашето здравје е прилично стабилно. Нема индикатори за проблеми. Имате доволно енергија за сè што ве чека и подготвени сте за сите предизвици во животот.

БЛИЗНАЦИ
РАБОТА: Може да очекувате помал пад на концентрацијата во текот на денот, но нема да имате проблеми на работа. Обидете се да најдете доволно време за пауза и закрепнување.
ЉУБОВ: Пред вас е ден за време на кој нема да ви биде лесно да ги покажете своите емоции. Можно е да сте во судир со себе на некој начин.
ЗДРАВЈЕ: Можни се мали проблеми со дишните патишта. Бидете свесни за можни настинки, кивање, кашлање. Ако се појави треска, контактирајте го вашиот лекар.

РАК
РАБОТА: Не сте во најдобра финансиска состојба, но се надевате дека наскоро ќе ви се појави решение. Вашите желби ќе бидат исполнети. Може да очекувате да ги решите проблемите на работа.
ЉУБОВ: Имате некои стравови и несигурности во врска со вашиот партнер. Ќе биде потребно време да одлучите дали ќе останете со него. Ако сте слободни не е добар ден за ново познанство.
ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со стресот кај вас. Инаку сте чувствителни и подложни на психосоматски нарушувања. Потрудете се да пронајдете емоционална рамнотежа во вашиот живот.

ЛАВ
РАБОТА: Не сте баш сигурни каква одлука треба да донесете во врска со вашата работа. Потребно ви е време да размислите за сè добро и да анализирате сè подетално.
ЉУБОВ: Ако сте во брак, продолжуваат конфликтите со вашата сакана. Можеби ве оптеретува многу. Не сте подготвени да се разведете, но не и да бидете незадоволни.
ЗДРАВЈЕ: Грижете се за стомакот што денес може да ви создаде проблеми. варењето е многу чувствително Грижете се за вашата исхрана и внимавајте на вашите навики.

ДЕВИЦА
РАБОТА: Недостаток на волја влијае на вас со одложување на одредени работни места на неодредено време. Можеби ќе ви треба повеќе време за да завршите некои работи. Не оптеретувајте се со работа.
ЉУБОВ: Врската со саканата личност се одвива како и обично и немате проблеми со тоа. Можете да очекувате целосно мирен и стабилен ден на ова поле.
ЗДРАВЈЕ: Можно е мало намалување на имунитетот. Обидете се да го зголемите внесот на витамин Ц, чаеви, вода, одмор, избегнувајте напор, стрес и повеќе фокусирајте се на вашето здравје.

ВАГА
РАБОТА: Ве очекува поволен ден за време на кој нема да имате проблеми и грижи во деловниот план. Може да се надевате на целосно позитивна атмосфера на ова поле.
ЉУБОВ: Вие сте многу заљубени и уживате во секој момент со саканата личност. Може да очекувате позитивна атмосфера. Добро се сложувате и партнерот ви дава многу убов.
ЗДРАВЈЕ: Имате многу позитивна енергија во вас. Се чувствувате навистина добро во вашата кожа. Можете лесно да им пренесете добро расположение на луѓето околу вас затоа што едноставно го зрачите.

СКОРПИЈА
РАБОТА: Можно е некои работи да се мешаат во вашите планови и да не сте многу задоволни од тоа. Пред вас е период во кој се можни помали проблеми.
ЉУБОВ: Потребно ви е малку време да ги разгледате работите и да откриете дали сакате да останете со вашиот сегашен партнер или не. Ако сте слободни, може да се чувствувате осамени.
ЗДРАВЈЕ: Градите се чувствителни. Грижете се за срцето и белите дробови. Ако почувствувате напнатост или болка во пределот на градите, задолжително контактирајте го вашиот лекар за преглед.

СТРЕЛЕЦ
РАБОТА: Имате тенденција да правите помали грешки, затоа внимавајте кога станува збор за работата што ја работите. Избегнувајте избрзани реакции и ненадејни одлуки во текот на денот.
ЉУБОВ: Можно е некој близок погрешно да протолкува некои од вашите гестови и да имате мала полемика или расправија поради тоа. Пред вас е фаза во која ќе има кавги и дебати.
ЗДРАВЈЕ: Чувствителни сте и подложни на нови проблеми. Вашето здравје не е многу добро. Може да очекувате да го видите вашиот лекар во иднина.

ЈАРЕЦ
РАБОТА: Ве чека многу добра деловна можност што не треба да ја пропуштите. Може да се надевате на подобрување. Подгответе се за новите предизвици што ќе ви ги донесе претстојниот период.
ЉУБОВ: Потребно ви е време да одлучите помеѓу личноста со која сте во врска и нова можност што ви се појави … Емоционалната дилема ве оптеретува многу.
ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со настинка, грип, вируси, намален имунитет. Вие обично не се чувствувате добро. Обидете се да одморите што е можно повеќе и да избегнувате непотребни обврски.

ВОДОЛИЈА
РАБОТА: Имате впечаток дека властите вршат некаков притисок врз вас и тоа ве оптеретува многу. Сериозно размислувате за промена на работното место што би значело и финансиски и психички за вас.
ЉУБОВ: Не ви се допаѓа тоа што вашиот партнер е некој кој има голема потреба за контрола. Можни се конфликти во текот на денот. Обидете се да не влегувате во непотребни кавги.
ЗДРАВЈЕ: Обично се чувствувате слабо. Посветете се на себе си и на своите потреби, работете на поздрава исхрана и поздрави навики, создавајќи нов ритам на спиење и така натаму.

РИБИ
РАБОТА: Не сте премногу заинтересирани да се занимавате со деловни обврски и фокусот го насочувате кон некои други работи. Недела е и решивте малку да се одморите.
ЉУБОВ: Не очекувате големи промени на ова поле. Можно е на некој начин да живеете повеќе во фантазијата отколку во реалноста. Не сте подготвени да се соочите со околностите во кои се наоѓате.
ЗДРАВЈЕ: Се потенцира нервната напнатост. Може да очекувате помали здравствени проблеми. Вие би сакале да го зголемите дневниот внес на магнезиум и калциум.

 

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Судот на ЕУ му го одзеде европратеничкиот имунитет на Пучдемонт

Европскиот суд на правдата му го одзеде имунитетот на поранешниот каталонски премиер Карлес Пучдемонт како европратеник, објави весникот „Ла Вангуардија“. Во март годинава, Европскиот парламент...

НОВ СКАНДАЛ ВО ХОЛИВУД! Познатата актерка го тужи Дизни, тврди дека ѝ ги украле парите и сака правда, со огласи и продуцентска куќа!

Најпопуларната компанија тврди дека тужбата нема основа. Скарлет Јохансон ја тужеше компанијата „Волт Дизни“ за филмот „Црна вдовица“, тврдејќи дека договорот е прекршен, што ѝ...

Повредени се 19 лица: Погледнете како изгледа тешката несреќа, се преврте германски автобус кој стигнал од Србија

Автобус кој патувал од Белград до Стокхолм, се превртел во Германија во сојузната држава Банденбург, јавуваат српските медиуми. Во автобусот имало 34 патници, од кои...

Слични вести

Ако се случи АПОКАЛИПСА еве кои земји имаат најголеми шанси да ОПСТАНАТ

Истражувачите од Универзитетот во Англија Раскин направија листа од 20 земји кои се најдобро подготвени за климатските промени и каде животот, во случај на...

Судот на ЕУ му го одзеде европратеничкиот имунитет на Пучдемонт

Европскиот суд на правдата му го одзеде имунитетот на поранешниот каталонски премиер Карлес Пучдемонт како европратеник, објави весникот „Ла Вангуардија“. Во март годинава, Европскиот парламент...

НОВ СКАНДАЛ ВО ХОЛИВУД! Познатата актерка го тужи Дизни, тврди дека ѝ ги украле парите и сака правда, со огласи и продуцентска куќа!

Најпопуларната компанија тврди дека тужбата нема основа. Скарлет Јохансон ја тужеше компанијата „Волт Дизни“ за филмот „Црна вдовица“, тврдејќи дека договорот е прекршен, што ѝ...

Повредени се 19 лица: Погледнете како изгледа тешката несреќа, се преврте германски автобус кој стигнал од Србија

Автобус кој патувал од Белград до Стокхолм, се превртел во Германија во сојузната држава Банденбург, јавуваат српските медиуми. Во автобусот имало 34 патници, од кои...

Страшна судбина: девојче погребано по 66 години, Католичката црква со децении го забранувала погребот (ВИДЕО)

Селото Монтедоро во централна Сицилија не се сеќава на толкава гужва на погребот. Селаните, 1.500 од нив, го чекаа овој момент повеќе од половина век...