дома Планета ХОРОСКОП ЗА 21 ЈУЛИ: Лавот ужива во таен флерт, лошата проценка на...

ХОРОСКОП ЗА 21 ЈУЛИ: Лавот ужива во таен флерт, лошата проценка на Бикот доведува до загуба, еве кој ќе добие покачување

ОВЕН

РАБОТА: Неповолен ден за комуникација со претставниците на седмата сила. Би било подобро да избегнете да се појавувате во јавност затоа што постојат големи шанси да оставите неповолен впечаток.

ЉУБОВ: Бракот е стабилен, но во близина на вашиот партнер постои личност која сака да го/ја добие. Нема индикации дека другата страна може да го загрози вашиот брак, но може да предизвика љубомора.

ЗДРАВЈЕ: Имате одличен имунитет. Организмот е силен и под заштита, затоа не ве очекуваат сериозни здравствени проблеми. Ако сте заинтересирани за бременост, искористете го денешниот ден.

БИК

РАБОТА: Ја завршивте работата и се одвива според планот. Мислите дека е време за деловни промени и нови предизвици. Имате впечаток дека сте подготвени да започнете приватен бизнис.

ЉУБОВ: Емоционално сте заинтересирани, но пасивни. Имате редовна комуникација со симпатизерот, но од друга страна очекувате иницијатива во однос на влегување во врска.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно. Не може да се каже дека правите нешто посебно со цел да го одржите вашето здравје. Имунитетот е силен. Добро би било да сме физички поактивни.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Во случај да сте приватно лице, конечно ќе го решите судскиот спор во ваша корист. Ако бизнисот има врска со медиумите, оставате одличен впечаток за јавноста.

ЉУБОВ: Заљубени сте, исполнети, задоволни. Не можете да најдете никакви недостатоци или недостатоци кај вашата сакана. Сметате дека е идеално, исто како и вашата врска.

ЗДРАВЈЕ: Не ве чекаат никакви здравствени проблеми. Вашето тело е силно, имунитетот е нагласен. Вие сте физички активни, што дополнително ја подобрува вашата веќе добра состојба.

РАК

РАБОТА: Ве чека период на зголемен обем на работа. За среќа, вие сте добро организирани, не паничите и сите обврски ги извршувате професионално и навремено.

ЉУБОВ: Толку сте задоволни од врската што размислувате за брак и деца. Партнерот сè уште не го коментирал ова прашање. Вие сте многу приврзани за вашиот партнер и сакате врската да напредува.

ЗДРАВЈЕ: Можни се минливи стомачни проблеми. Проблемот настанува на нервна основа, па кога ќе се стабилизирате, проблемот ќе помине. Нема потреба да користите лекови.

ЛАВ

РАБОТА: Вашата самодоверба е во надолна линија. Постојат многу тешкотии на работа што не успевате да ги решите, што го продолжува реализацијата на деловните планови.

ЉУБОВ: Емоциите работеа за вас, но вие ги криете од околината. Во тек е таен флерт во кој уживате максимално. Не сакате некој да знае за овие loveубовни настани.

ЗДРАВЈЕ: Ве чека пад на расположението. Се чувствувате неуспешно затоа што не сте ги решиле проблемите на работа. Можно е губење на апетит од психосоматски тип. Ова нема да трае долго.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Вие сте прилично напнати на работа. Работата не оди како што се очекуваше. Се појавуваат непланирани тешкотии што го забавуваат процесот на работа. Се грижите дека не можете да ги надминете.

ЉУБОВ: На партнерот му треба еден поглед во вас за да знае во какво расположение сте. Тој е полн со поддршка и се обидува да ве опушти. Тој верува дека претерувате.

ЗДРАВЈЕ: Премногу лично ги земате настаните на работа. Вие сте лошо расположени и страдате од недостаток на самодоверба. Не мора да бидете толку строги кон себе. Запомнете ги вашите успеси.

ВАГА

РАБОТА: Приватниот бизнис не се развива во посакуваната насока. Покрај тоа, постојат проблеми што не успевате да ги решите, бизнисот стагнира и се чувствувате многу лошо поради моменталната деловна состојба.

ЉУБОВ: Навистина сакате флерт. Не сакате да си признаете на себе си дека ситуацијата не е толку несериозна како што замислувате. Заинтересирани сте и обидете се да ја запознаете другата страна „случајно“.

ЗДРАВЈЕ: Нема лоши настани во областа на здравството. Организмот е во фаза на регенерација. Ако сте биле болни или сè уште сте на терапија, очигледно ќе видите подобрување.

СКОРПИЈА

РАБОТА: Нема некои значајни настани на работа. Чувајте сè под контрола. Вие сте максимално концентрирани да се посветите и успешно ги извршувате. Задоволни сте од ситуацијата на работа.

ЉУБОВ: Емоционално сте презаситени. Обидете се да поминете што повеќе време со вашата сакана и покажете им колку се длабоки и искрени вашите емоции.

ЗДРАВЈЕ: Телото е силно. Имате многу одговорен однос кон него. Правите се што е во ваша моќ да го одржувате здравјето и успевате во тоа.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Во случај да сте приватно лице, ве чека комуникација со странци. Искрено се надевате дека ќе има меѓусебна соработка. Не бидете нетрпеливи. Другата страна сака да ве провери.

ЉУБОВ: Треба да поминувате време исклучиво со сакана личност. Планирате пократко патување да се посветите едни на други. Со нетрпение го очекувате патувањето однапред.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно. Малку сте опуштени кога станува збор за храна, па може да претерате. Општо земено, не беа забележани сериозни здравствени проблеми.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Во случај да имате приватен бизнис, вие сте многу задоволни од ситуацијата на работа, колегите и резултатите од работата. Вашата цел е да ги подобрите финансиите во најкус можен рок.

ЉУБОВ: Врската не напредува најдобро. Вие сте доста пасивни и срамежливи, додека другата страна има сличен проблем. Вие не се согласувате најдобро во областа на љубовта, но не се откажувате и од врската.

ЗДРАВЈЕ: Вашето расположение се намалува. Имате субјективен и привремен впечаток дека не успевате. Не ви е јасно што треба да направите за да се чувствувате подобро психолошки.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Ве очекуваат проблеми на работа кои не успевате да ги решите. Немате сила да се соочите со нив. Освен тоа, не сте сигурни дали можете да ги решите.

ЉУБОВ: Имате интензивна комуникација со сочувство. Никој од вас сè уште не ја спомнал врската. Се плашите дека поради тоа, пријателството нема да остане на ниво на пријателство.

ЗДРАВЈЕ: Психолошки сте во голем минус. Негативно размислувате за работата, здравјето, финансиите. Работите не се толку црни колку што ги перцепирате така.

РИБА

РАБОТА: Ако приватен бизнис, ве чека успешен ден. Бизнисот оди толку добро што претставниците на медиумите се заинтересирани за вас. Вие сте горди на вашиот успех и се согласувате да разговарате.

ЉУБОВ: Не сте на иста бранова должина со вашиот партнер. Потребен му е разговор, размена на мисли, интелектуална интеракција. Сакате прегратка, емоции, љубов.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е одлично. Организмот е силен, во фаза на регенерација. Вие навистина сакате да се одморите. Можете да изберете да одите на масажа или да пливате за релаксација.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Хеликоптерот на АРМ немал доволно гориво за да стигне до пожарот во Кочани

Во 9 часот наутро закажав состанок на Групата за процена за да ја разгледаме сериозноста на ситуацијата и, доколку процениме дека има потреба, на...

БАКСУЗ ВО СЕКОЈА КУЌА, НОСАТ РАСПРАВИЈА И СИРОМАШТИЈА: Фрлете ги овие 7 работи веднаш!

Според кинеското верување, јадењата го симболизираат богатството и семејството. Ако јадете од пукнати чинии, вие потсвесно повикувате проблеми во вашиот живот Според упатствата на Фенг...

ОВА МОЖЕ ДА БИДЕ ПРИЧИНА ЗА СМРТТА НА ЕЛВИС ПРИСЛИ? Се шпекулираше дека се предозирал, но вистината е многу МРАЧНА, семејството ја крие ТАЈНАТА

Елвис Присли почина пред 44 години, а новата книга открива што можело да биде причина за смртта. Елвис Присли почина пред 44 години, но неговата...

Гевгелија е буквално во пламен: На 44 степени гори депонијата, никој не прогласува вонредна состојба во градот

Иако депонијата во Гевгелија тлее четири дена локалната власт дозволи да се запали и на 44 степениграѓаните на Гевгелија дишат високо канцероген воздух. Денес и...

Слични вести

РЕНДГЕНСКА СНИМКА ОТКРИВА! Драстична разлика помеѓу белите дробови заразени со Ковид кај вакцинирани и невакцинирани лица!

Ако сте имале дилема дали треба да се вакцинирате против коронавирус, веруваме дека овие сцени ќе ви ја олеснат одлуката Имено, овие остри рендгенски снимки...

БАКСУЗ ВО СЕКОЈА КУЌА, НОСАТ РАСПРАВИЈА И СИРОМАШТИЈА: Фрлете ги овие 7 работи веднаш!

Според кинеското верување, јадењата го симболизираат богатството и семејството. Ако јадете од пукнати чинии, вие потсвесно повикувате проблеми во вашиот живот Според упатствата на Фенг...

ОВА МОЖЕ ДА БИДЕ ПРИЧИНА ЗА СМРТТА НА ЕЛВИС ПРИСЛИ? Се шпекулираше дека се предозирал, но вистината е многу МРАЧНА, семејството ја крие ТАЈНАТА

Елвис Присли почина пред 44 години, а новата книга открива што можело да биде причина за смртта. Елвис Присли почина пред 44 години, но неговата...

Гевгелија е буквално во пламен: На 44 степени гори депонијата, никој не прогласува вонредна состојба во градот

Иако депонијата во Гевгелија тлее четири дена локалната власт дозволи да се запали и на 44 степениграѓаните на Гевгелија дишат високо канцероген воздух. Денес и...

Додека Македонија гори, хангарите полни со противпожарна опрема… несервисирана и уништена

Во 2006-2007 година Македонија немаше ниту еден авион за гасење пожар, ниту пак опрема за хеликоптеите за гасење пожар. По огнената стихија во 2009...