дома Планета ХОРОСКОП ЗА 4 МАРТ: Лавот добива неочекувани пари, Шкорпија се вљубува, Водолија...

ХОРОСКОП ЗА 4 МАРТ: Лавот добива неочекувани пари, Шкорпија се вљубува, Водолија ќе оди на лекар

ОВЕН
РАБОТА: Нема да бидете премногу фокусирани на работата во текот на денот. Можно е да имате некои други работи што треба да ги решите или да се справите со прашањето за семејниот имот и наследството.
ЉУБОВ: Ако сте во врска со некој што припаѓа на воздушниот знак, можна е привремена кавга. Општо на полето на убовта денес не треба да имате драстични промени, сè е стабилно.
ЗДРАВЈЕ: Проверете ја диоптријата, за секој случај. Може да имате некои ситни проблеми со видот. Исто така, би било добро да ја проверите крвната слика во наредниот период.

БИК
РАБОТА: Држете се до вашите верувања и многу сте тврдоглави. Ова понекогаш може да биде голем плус за вас, а понекогаш и загуба. Обидете се да бидете малку пофлексибилни на деловно поле.
ЉУБОВ: Искористете го вистинскиот момент да и пријдете на личноста што ве интересира. Сега имате шанса да и ја покажете вашата љубов.Ако го направите тоа, можете да сметате на позитивен исход.
ЗДРАВЈЕ: Потребни ви се повеќе часови спиење. Вие сте доста уморни затоа што бевте доста зафатени во претходниот период. Посветете се на себе и конечно пополнете ги батериите малку.

БЛИЗНАЦИ
РАБОТА: Можно е некој од старите колеги да се обиде да ја обнови комуникацијата со вас, заради повторно соработка. Вакво нешто може да биде многу корисно и наградувано за вас.
ЉУБОВ: Лицето што ви се допаѓа е променливо, така што не сте сигурни дали навистина е заинтересирана за вас или едноставно игра малку. Во секој случај, подготвени сте да проверите за што станува збор.
ЗДРАВЈЕ: Чувствителните глуждови се потенцирани кај вас. Ако сте активно ангажирани во рекреација или каков било спорт, денес внимавајте да избегнете повреди.

РАК
РАБОТА: Може да се надевате на целосно стабилна атмосфера во областа на работата. Вашите претпоставени планираат да ве наградат. Пред вас е поволен ден за време на кој ќе бидете многу задоволни со исходот.
ЉУБОВ: Препорачливо е да се обидете да се опуштите со вашата сакана и да излезете заедно. Романтиката никогаш не е на одмет. Покажете и дека сè уште се грижите за неа.
ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со ‘рбетниот столб, затоа внимавајте на тоа. Не кревајте тешки товари и не оптоварувајте премногу. Консултирајте се со експерт за вашиот проблем.

ЛАВ
РАБОТА: Може да очекувате значителни промени во областа на финансиите, особено ако сте соработувале со странски држави. Ве чека многу поволен период во кој ќе можете да напредувате во областа на бизнисот.
ЉУБОВ: Се обидувате да ги освоите вашите симпатии и постојано да ги туширате со внимание, подароци и нежност. На крајот тие конечно ќе му попуштат на вашиот шарм. Ве очекуваат убави моменти.
ЗДРАВЈЕ: Грижете се за вашиот холестерол. Можно е да имате некои ситни проблеми со маснотиите што се акумулираат во организмот. Посетете лекар за редовни прегледи.

ДЕВИЦА
РАБОТА: Ако имате планирано нови деловни инвестиции или проекти, може да се надевате на позитивни околности. Пред вас е период во кој сè на работа се подобрува.
ЉУБОВ: Можно е сè уште да не сте подготвени да го запознаете вашиот партнер со семејството и пријателите. Засега ви одговара да чувате сè помеѓу вас. Можно е да ве мачи притисокот од јавноста и околината.
ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми поврзани со циркулацијата на крвта. Препорачливо е да одите на лекарски преглед доколку забележите какви било симптоми и проблеми. Ви претстои период кој е поволен за терапија.

ВАГА
РАБОТА: Може да му верувате на деловен партнер кој го дели истиот интерес како вас. Нема причина да се сомневате во неговата искреност. Обидете се да бидете поотворени во комуникацијата.
ЉУБОВ: Ако планиравте да запросите некој близок, повелете! Наскоро доаѓаат многу убави настани! Може да сметате на добар брак и стабилна заедница.
ЗДРАВЈЕ: Грижете се за песокот во уринарниот тракт. Склони сте на помали проблеми со бубрезите и урогениталниот тракт. Најдобро е да се консултирате со вашиот лекар за совет.

СКОРПИЈА
РАБОТА: Ве чека многу позитивна атмосфера на работа. Вие не треба да имате никакви проблеми. Денот поминува прилично мирно, без никакви грчеви и нервози. Сè тече непречено.
ЉУБОВ: Можеби ви се допаѓа личност малку постара од вас. Ќе се обидете да се поставите посериозно во нејзините очи отколку што сте. Бидете внимателни и не претерувајте со ладен став.
ЗДРАВЈЕ: Зголемете го внесот на витамини и течности. Исто така, обидете се да одморите повеќе. Вашиот имунитет би можел да биде ослабен и затоа е важно максимално да се грижите за себе.

СТРЕЛЕЦ
РАБОТА: Ако планирате да започнете приватен бизнис, може да очекувате поволни околности. Некој од пријател ќе ви помогне. Пред вас е период во кој можете да постигнете деловен успех.
ЉУБОВ: Ве придружува стабилна емотивна ситуација и се чувствувате добро поради тоа. Вие не планирате промени во оваа област. Ако сте слободни, можно е да имате некаков лежерен флерт.
ЗДРАВЈЕ: Грижете се за циркулацијата, која е ваша слаба точка. Исто така, областа на нозете, особено колената, може да биде многу чувствителна. Бидете внимателни во текот на денот.

ЈАРЕЦ
РАБОТА: Задоволни сте од сè што сте постигнале во бизнисот и горди сте на себе. Многумина можеа да научат од тебе. Подготвени сте да го споделите вашето знаење со другите.
ЉУБОВ: Време е да разговарате со вашиот партнер за вашите заеднички планови за вашата иднина. Можеби не гледате некои работи на ист начин, но компромис е секако остварен.
ЗДРАВЈЕ: Не треба да има здравствени проблеми со вас. Генерално се чувствувате добро. Пред вас е ден во кој ќе имате доволно енергија за сите ваши планови и обврски.

ВОДОЛИЈА
РАБОТА: Во текот на денот ве чека прилично опуштена ситуација. Нема да имате премногу деловни обврски. Можете да се дистанцирате малку од сè што ве оптеретуваше досега.
ЉУБОВ: Лесно ќе ги решите ситните недоразбирања со саканата личност. Вие двајца надминавте различни фази во минатото и на некој начин сте подготвени да простите повторно и да се прилагодите едни на други.
ЗДРАВЈЕ: Време е за редовни лекарски прегледи. Доаѓа период кога би можеле да бидете чувствителни и да имате некои ситни проблеми, па дефинитивно е најдобро да го проверите навреме.

РИБИ
РАБОТА: Оптеретени сте со правење планови за иднината. Треба да направите пауза и да го намалите стресот. Најмногу создавате тензија за себе, а всушност е многу важно да се опуштите и смирено да гледате на сè.
ЉУБОВ: Денес можете да запознаете интересна личност преку заеднички пријатели. Tryе се обидете да и оставите добар впечаток. Може да очекувате добар период за емотивно поле.
ЗДРАВЈЕ: Препорачливо е да се посветите денес за да се задоволите максимално. Потребен ви е некаков вид релаксација, за да можете да го вратите вашиот внатрешен мир и рамнотежа.

 

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

ГО ОДБИ РОНАЛДО БИДЕЈЌИ НЕ Е НЕЈЗИН ТИП! ОД НЕЈЗИНИТЕ ГОЛИ ФОТОГРАФИИ СРЦЕТО МОЖЕ ДА ВИ ЗАСТАНЕ: Русинка која го ЗАПАЛИ нетот!

Вики Одинцова, жешка Русинка која своите 5 милиони следбеници ги „почастува“ со провокативни фотографии речиси секој ден, уште еднаш направи вистински хаос на социјалните...

СЛАВНАТА ПЕЈАЧКА ТРГНУВА ВО ЛОВ НА ВОНЗЕМЈАНИ: Гајле ѝ е за туѓите мислења, сигурна е дека има ПЛАН како да ги фати

Познатата американска пејачка Деми Ловато наскоро ќе стане водител, додека емисијата што ќе ја води ќе се занимава со вонземјани. Одам на патување во...

Софија Лорен има ЕВТИНО и ПРИРОДНО решение против ПОДОЧЊАЦИ! Сè што ви треба е ОВОЈ производ (ФОТО)

Многу актерки имаат свои мали трикови за да изгледаат свежо и одморено, а убавата Софија Лорен не е исклучок. Еден од нејзините најголеми проблеми...

Оризовите полиња во Кина се магични

Прекрасните полиња со ориз во Кина зафаќаат илјадници километри планини и долини. Скалестите оризови полиња започнале да се градат пред 1.300 години и преживеале до...

Слични вести

ГО ОДБИ РОНАЛДО БИДЕЈЌИ НЕ Е НЕЈЗИН ТИП! ОД НЕЈЗИНИТЕ ГОЛИ ФОТОГРАФИИ СРЦЕТО МОЖЕ ДА ВИ ЗАСТАНЕ: Русинка која го ЗАПАЛИ нетот!

Вики Одинцова, жешка Русинка која своите 5 милиони следбеници ги „почастува“ со провокативни фотографии речиси секој ден, уште еднаш направи вистински хаос на социјалните...

СЛАВНАТА ПЕЈАЧКА ТРГНУВА ВО ЛОВ НА ВОНЗЕМЈАНИ: Гајле ѝ е за туѓите мислења, сигурна е дека има ПЛАН како да ги фати

Познатата американска пејачка Деми Ловато наскоро ќе стане водител, додека емисијата што ќе ја води ќе се занимава со вонземјани. Одам на патување во...

Софија Лорен има ЕВТИНО и ПРИРОДНО решение против ПОДОЧЊАЦИ! Сè што ви треба е ОВОЈ производ (ФОТО)

Многу актерки имаат свои мали трикови за да изгледаат свежо и одморено, а убавата Софија Лорен не е исклучок. Еден од нејзините најголеми проблеми...

Оризовите полиња во Кина се магични

Прекрасните полиња со ориз во Кина зафаќаат илјадници километри планини и долини. Скалестите оризови полиња започнале да се градат пред 1.300 години и преживеале до...

ЗАШТО И ТРЕБАШЕ ОВА: Ким Кардашијан експериментира со новиот изглед и не сите се возбудени! (ФОТО)

Ким Кардашијан (40) ги обожава модата и трендовите. Таа многу пати експериментирала со својот изглед, менувајќи го начинот на облекување, шминка, па дури и...