дома Планета ХОРОСКОП 20 ЈУЛИ: Ненадејната добивка го подобрува расположението на близнаците, Девиците и...

ХОРОСКОП 20 ЈУЛИ: Ненадејната добивка го подобрува расположението на близнаците, Девиците и Лавовите имаат проблеми на работа…

ОВЕН

РАБОТА: Доколку имате приватен бизнис, размислувате за финансиска инјекција. Најдобро е денот да се искористи за комуникација со потенцијален спонзор. Шансите се добри за да се обезбедат пари.

ЉУБОВ: Не размислувате премногу за иднината. Вие сте целосно задоволни од вашата врска со вашиот таен партнер. Вашите емоции се интензивни и се препуштате на нив и уживате во нив.

ЗДРАВЈЕ: Вашиот организам е прилично силен. Грижете се за вашето здравје на одговорен начин. Не само што следите здрава исхрана, туку и редовно се занимавате со спортски активности.

БИК

РАБОТА: Вие сте прилично фокусирани на работата. Вашите цели се прагматични и остварливи. Ја вложувате целата своја енергија во бизнисот и на тој начин ги постигнувате сите свои цели. Задоволни сте од ефектот.

ЉУБОВ: Имате редовна комуникација со вашиот нов познаник. Вие воопшто не ја споменувате можноста за врска, но тоа ви е на ум. Не сакате да влезете во врска набрзина.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно. Ако сте женски, можете да направите само прегледи, како што е одење на гинеколог или ендокринолог, во случај да сте подложени на терапија.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Фокусирани сте на финансиите. Очекувате прилив на пари и пристигнува. Се чувствувате прилично добро, затоа што парите ви даваат сигурност. Ја завршувате домашната задача на време.

ЉУБОВ: Фокусирани сте на тајна врска. Емоциите работеа напорно за вас и уживате. Не размислувате за иднината. Она што ви е најважно е како се чувствувате во сегашниот момент.

ЗДРАВЈЕ: Областа на здравје е одлично претставена. Грижете се за вашата исхрана и бидете физички активни. Сето ова дава резултати. Ако сте под терапија, станувате подобри.

РАК

РАБОТА: Комуникацијата е вашата силна страна. Вие сте комуникативни, добро информирани, упорни. Сето ова ви помага да се истакнете на деловен состанок и да постигнете успех.

ЉУБОВ: Среќни сте со емотивната врска. Имате желба таа да се развива понатаму. Ве привлекува идејата за бременост. Не го спомнувате тоа на вашиот партнер затоа што сакате тој да го предложи тоа, не вие.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно. Имате прилично одговорен однос кон него. Направете сè што е во ваша моќ да го зајакнете имунитетот и да се заштитите од болести.

ЛАВ

РАБОТА: Ве очекуваат тешкотии на работа што нема да можете да ги решите. Проблемите се поврзани со правни прашања. Излегува дека ситуацијата не оди во правецот во кој се надевавте и тоа ве загрижува.

ЉУБОВ: Премногу сте задоволни од врската. Самоуверени сте не само во стабилноста на вашите сопствени емоции, туку и во намерите на вашиот партнер. Мислите дека е време да ја официјализирате вашата врска.

ЗДРАВЈЕ: Ве чекаат само хронични или познати проблеми поврзани со коските, циркулацијата и притисокот. Вие се одлучувате за физичка активност и со тоа го ослободувате стресот.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Вие сте доста лошо расположени поради деловната состојба. Целата своја енергија ја вложувате во реализација на деловни идеи, но нема резултати. Не знаете каде е проблемот.

ЉУБОВ: Премногу сте фокусирани на полето на работата. Вашиот партнер ве посакува. За малку време што го поминува со вас, тој се обидува да ве задоволи на сите можни начини.

ЗДРАВЈЕ: Во тек е неповолен период за хронични проблеми. Веќе знаете сè: како започнуваат, како се развиваат и што можете да направите за да си помогнете себе си и што треба да издржите.

ВАГА

РАБОТА: За вас работата е задоволство, а не обврска. Давате се од себе на работа и задоволни сте од постигнатите резултати. Финансиската состојба е стабилна.

ЉУБОВ: Ако сте во врска, дефинитивно не сте задоволни со неа. Станувате сигурни дека другата страна нема и не сака да се промени. Свесни дека ви треба друг партнер.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно. Одмарате до таа мера што ви се допаѓа. Ви одговара што не сте под никаков стрес. Одличен ден е да закажете состанок со гинеколог.

СКОРПИЈА

РАБОТА: Соработката со странски соработници е во фаза на проширување. Има проширување на обемот на обврските, но немате проблем со тоа. Имате позитивно мислење за странски соработници.

ЉУБОВ: Вие сте максимално посветени на врската. Ја идеализиравте другата страна. Вие сте опуштени, среќни и верувате дека сте го нашле идеалниот партнер. Ве привлекува идејата за потомство.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно. Телото е силно, посветени сте на спорт или рекреација. Вие само треба да продолжите со навики кои овозможуваат добро здравје.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Рутински работите бизнис. Нема значајни настани на работа. Работата течеше нормално, без никакви компликации и стрес.

ЉУБОВ: Интензивно размислувате за брак. Таа идеја е сè поблиску до вас, но сепак не сакате да разговарате со вашиот партнер за тоа пред да бидете целосно подготвени.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно. Не можете дури да кажете дека особено се грижите за себе. Вашето тело е едноставно силно и успешно го спречува развојот на болеста.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Фокусирани сте на финансии. Парите се задолжителна тема во разговорите. Вие барате покачување од вашиот претпоставен. Разговор со странски инвеститори за финансиите.

ЉУБОВ: Инсистирате на интензивна емотивна врска. Вие сте во постојан контакт со вашата сакана и едвај чекате слободно време за да можете целосно да и се посветите.

ЗДРАВЈЕ: Склони сте на хронични здравствени проблеми со кои се справувате во изминатите неколку недели. Ова се проблеми со коските, притисокот или циркулацијата.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Деловните конци се во ваши раце. Целата енергија ја насочивте на полето на работата. Вие сте сигурни, желни за успех, вистински работохолик. Резултатите се одлични.

ЉУБОВ: Потребна ви е редовна комуникација со вашата ситница. Ве чека состанок. Засега, никој од вас не ја спомнува врската јавно иако и двајцата размислувате за тоа.

ЗДРАВЈЕ: Имате сериозен проблем со притисокот. Склона е кон осцилации, нестабилна, така што вашата состојба е нестабилна. Ако сте на терапија, не пропуштајте ја случајно.

РИБА

РАБОТА: Добро сте подготвени за претстојниот деловен состанок. Дадени сте некои тајни информации за да бидете во предност и далеку подобра позиција од другата страна.

ЉУБОВ: Премногу сте приврзани за вашиот партнер. Не можете да издржите еден ден без да го видите. Со нетрпение го очекувате состанокот. Ништо не ви е поважно од вашиот партнер.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно. Ако имате одредена постојана терапија, таа дава одлични резултати и ги држи под контрола потенцијалните проблеми. Уживате во вашиот одмор.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Полицијата осомничи четворица за дел од пожарите во земјава

Полициски службеници го лишиле од слобода лицето Л.А. од Република Албанија поради основано сомнение дека подметнал пожар над гостиварско Пожаране. Како што информираат од МВР,...

Алармантна ситуацијата со пожарите, Владата ќе одлучува за прогласување кризна состојба

Пожарите не стивнуваат.  Според последните податоци што ги соопшти вчера директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов, во земјава се активни 10 пожари, а најсериозна е...

5 НАЈГОЛЕМИ БАНКРОТИ НА ПОЗНАТИ ЛИЧНОСТИ: Имаа милиони, а потоа СЕ исчезна!

Некои луѓе знаат како да заработат пари, а некои се расипници, верувале или не, славните личности не се разликуваат. Овие луѓе имаа неверојатна кариера...

Симптомите на корона веќе не се исти: Еве како да го препознаете делта сојот

Минатата 2020та година, сувата кашлица и треска беа јасни симптоми на ковид-19. Ако се појават главоболки и болки во екстремитетите, тогаш тоа беше јасен...

Слични вести

Полицијата осомничи четворица за дел од пожарите во земјава

Полициски службеници го лишиле од слобода лицето Л.А. од Република Албанија поради основано сомнение дека подметнал пожар над гостиварско Пожаране. Како што информираат од МВР,...

Алармантна ситуацијата со пожарите, Владата ќе одлучува за прогласување кризна состојба

Пожарите не стивнуваат.  Според последните податоци што ги соопшти вчера директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов, во земјава се активни 10 пожари, а најсериозна е...

5 НАЈГОЛЕМИ БАНКРОТИ НА ПОЗНАТИ ЛИЧНОСТИ: Имаа милиони, а потоа СЕ исчезна!

Некои луѓе знаат како да заработат пари, а некои се расипници, верувале или не, славните личности не се разликуваат. Овие луѓе имаа неверојатна кариера...

Симптомите на корона веќе не се исти: Еве како да го препознаете делта сојот

Минатата 2020та година, сувата кашлица и треска беа јасни симптоми на ковид-19. Ако се појават главоболки и болки во екстремитетите, тогаш тоа беше јасен...

МАЈКА ОБЈАВИЛА ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО ОД НЕЈЗИНАТА ЌЕРКА: На Мили и истуриле ДРОГА во пијалокот, изгледа ОПСЕДНАТО и ЗАМРЗНАТО! (ФОТО / ВИДЕО)

Неколку минути откако го пробала пијалокот што и го понудил непознат маж, таа почнала да се чувствува лошо - наскоро не можела да оди...