дома Планета „Црниот sвер“ повторно нокаутираше: Аперкат „од петици“ за нереален рекорд на UFC...

„Црниот sвер“ повторно нокаутираше: Аперкат „од петици“ за нереален рекорд на UFC ! (ВИДЕО)

Дерик „Црниот ѕвер“ Луис (25-7-1) нокаутираше Куртис Блејдс (14-3-1) во втората рунда од борбата вечерва на UFCFight Night 185“ и со тоа стана сопственик на престижен рекорд во тешка категорија.

Ова беше 12-ти нокаут во UFC конкуренцијата за „Црниот ѕвер“, а со него тој стана апсолутен на првото место во категорија во тешка категорија, но сепак го дели првото место од сите категории со Витор Белфорт кој текот на својата кариера собра 20 нокаути во вкупно 25 победи.

Борбата започна лошо за Луис, бидејќи Блејдс (кој исто така го држи рекордот на UFC, 59 удари во тешка категорија, 27 повеќе од вицешампионот) одлично ја искористи брзината што не ги краси момците од таа тежина и го намами неговиот противник на ниски удари и ефективни комбинации од само 3 дадени потези.

Во втората рунда, Блејдс ја смени тактиката и се обиде да го спроведе своето педигре за борби, но Луис, кој помина повеќе време расправајќи се со судијата на мечот, го пречека својот противник со груб аперкат и го успа додека тој беше уште на нозе.

Нокаутот можете да го видите на 2:50 часот од приложеното видео:

  • Го чекав да се обиде да ме сруши. Во првата рунда си велев, тој само игра, биди трпелив, биди трпелив. Знаев дека тој некогаш ќе се обиде да ме собори. И кога проба го чекав. Јас и мојот тим го вежбавме ова со месеци. Поточно 12 недели, изјави Луис по мечот.
  • Не ја сакам борбата на вечерта следниот пат. Не сакам пет рунди. Моето тело е во форма, само исмејувајте се, ќе ве испратам во пензија , рече еден од најголемите комичари во UFC.

 

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Пегаво езеро, невообичаена појава во Канада

Сместено во близина на градот Осујус во Британска Колумбија, Пегавото езеро привлекува многу туристи од целиот свет. Ова необично езеро содржи изобилство на различни минерали...

Кејт Мидлтон во шопинг со децата! Продавачи во шок: Принцот Џорџ и принцезата Шарлот, како возрасни, сами бираа и си платија од своите џебови

По погребот на принцот Филип, кралското семејство се свртува кон нивните секојдневни обврски. Па сега, децата на принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ се враќаат...

ЛОЦИРАНА ИСЧЕЗНАТАТА ПОДМОРНИЦА: Авиони откриле дамка од нафтата на местото каде ѝ се губи трагата (ВИДЕО)

Авиони кои трагаат по исчезната подморница во Индонезија открија дамка од нафта на местото каде се верува дека исчезна. Армијата испрати два брода со сонар...

ЛУЃЕТО ШОКИРАНИ ОД ТОА ШТО ГО ВИДЕЛЕ: Гол маж во Берлин бркал дива свиња на плажа затоа што му ја украла торбата со скапоцености!

Во Берлин, се случил помал инцидент во место за излети на нудисти, кога дива свиња со две младенчиња украла најлонска кеса во која имало...

Слични вести

ХАОС ВО ГЕРМАНИЈА! Навивачите сакаа да ги ЛИНЧУВААТ своите играчи: Ги бркаа околу стадионот!

Германскиот великан Шалке испадна од Бундеслигата по 30 години. Очајната сезона на славниот клуб од Гелзекирхен беше крунисана со пораз од Арминија во Билефелд со...

Кејт Мидлтон во шопинг со децата! Продавачи во шок: Принцот Џорџ и принцезата Шарлот, како возрасни, сами бираа и си платија од своите џебови

По погребот на принцот Филип, кралското семејство се свртува кон нивните секојдневни обврски. Па сега, децата на принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ се враќаат...

ЛОЦИРАНА ИСЧЕЗНАТАТА ПОДМОРНИЦА: Авиони откриле дамка од нафтата на местото каде ѝ се губи трагата (ВИДЕО)

Авиони кои трагаат по исчезната подморница во Индонезија открија дамка од нафта на местото каде се верува дека исчезна. Армијата испрати два брода со сонар...

ЛУЃЕТО ШОКИРАНИ ОД ТОА ШТО ГО ВИДЕЛЕ: Гол маж во Берлин бркал дива свиња на плажа затоа што му ја украла торбата со скапоцености!

Во Берлин, се случил помал инцидент во место за излети на нудисти, кога дива свиња со две младенчиња украла најлонска кеса во која имало...

Најдобрите свекрви се родени во овие три знаци

  Семејниот мир е камен-темелник на добриот брак, па затоа е важно добро да се согласувате со родителите на вашиот партнер. Лошите односи меѓу снаата...