дома Планета ШТО Е МНОГУ, МНОГУ Е! ГО НАПАДНАА ПРИНЦОТ ОД СНЕЖАНА И 7-те...

ШТО Е МНОГУ, МНОГУ Е! ГО НАПАДНАА ПРИНЦОТ ОД СНЕЖАНА И 7-те ЏУЏУЊА! ЈА БАКНАЛ БЕЗ СОГЛАСНОСТ!!!

Обновената верзија на приказната за Снежана стана најновата цел на „културата за откажување“ – бидејќи култниот бакнеж во шармантната приказна што се случува додека таа спие се карактеризира дека е„без нејзина согласност“.

Тематскиот парк во Анахејм, Калифорнија, беше отворен во петокот за прв пат по повеќе од 400 дена од почетокот на пандемијата на вирусот корона – ја покажа својата новоизградена верзија на возењето со „Волшебната желба на Снежана“.

Сепак, таа моментално е растргната од критики во кој тие велат дека паркот требаше да го смени класикот на цртаниот филм од 1938 година и да го избегне култниот „бакнеж на вистинската љубов“ што ја разбуди Снежана.

Критичарите на SFGate, Кети Дауд и Џули Трејмен го нападнаа возењето затоа што наведоа „бакнеж што го дала без согласност додека спиела, што никогаш не може да биде вистинска љубов, ако само една личност знае што се случува“.

  • Зарем веќе не се согласивме дека согласноста во раните филмови на Disney беше голем проблем?, напиша парот на веб-страница, дигиталниот дом на San Francisco Chronicles“.

Да се ​​научат децата дека бакнувањето, кога не е утврдено од обете страни да се вклучат, е погрешно?

  • Тешко е да се разбере зошто Disneyland би решил во 2021 година да додаде сцена со такви старомодни идеи за тоа што е дозволено мажот да и прави на жената, напишаа тие, потенцирајќи други апликации во контроверзни теми на возења.
  • Зошто не го замислиме крајот во согласност со духот на филмот и Снежана во стилот на Disney, и со тоа да се избегне проблемот?, прашаа тие.

Острата критика предизвика негодување на Интернет, а многумина ги обвинија „разбудените либерали“ дека ја предаваат културата на откажување премногу далеку.

„Дали сите мислевте дека ќе ја напишат целата приказна?“, Напиша една жена по име Алисон, додека Мет Мартин додаде: „Снежана сеуште ќе спиеше ако се прашувцаше лудата лева и будна култура“.

  • ОЛАБАВЕТЕ НЕ! ПРЕСТАНЕТЕ ДА ГИ ЗЕМАТЕ КЛАСИЦИТЕ ШТО СИТЕ ГИ САКААТ ПОРАДИ СРЕЌНИОТ КРАЈ, СОНИШТАТА И МОЖНОСТ ЗА ПОДОБРО !!, напиша личност по име Алин.
  • Родителите треба да можат да ги учат своите деца за согласност, како и за разликата помеѓу вистинската и бајката, рече Натали Сади.
  • Јас пораснав со бајки и многу добро ја разбирам важноста на согласноста. Дозволете им на децата да уживаат во магијата на бајките.

Критичарите на SFGate ги обновија нападите врз култниот филм – професорката по јапонски мајчин студии и социологија Каруе Мута во 2018 година, инсистирајќи дека тоа покажува „сексуален напад врз лице кое не е свесно“.

Дури и ѕвездата на Disney, Кристен Бел – која и даде глас на Ана од Фрозен – вели дека имала сериозен разговор со своите деца за „Снежана“.

  • Не мислите ли дека е чудно што принцот ја бакнува Снежана без нејзина дозвола? Затоа што не можете да бакнувате некого додека таа личност спие!, изјави таа за списанието People во 2018 година.

Disneyland не одговори веднаш на критиките. Сепак, пред денот на отворањето, паркот рече дека очекува посетителите да бидат „воодушевени од оваа блескава атракција и толку слатка приказна“.

Измените вклучуваат нова аудио и визуелна технологија, ласерски проекции, нова музика и нов систем за анимација.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

КАРДИ ИМА НОКТИ КОИ МОЖЕ ДА ПОСЛУЖАТ КАКО ЛАДНО ОРУЖЈЕ: Ова не е нормално, тие се ОСТРИ КАКО НОЖ, а пак БОЈАТА … (ФОТО)

Раперката Карди Би го остави светот со неверување и повторно се прашува. Харизмата и релаксацијата се нејзин заштитен знак, а по што сè уште е...

ПОРАКА ВО ШИШЕ ОД ТИТАНИК! После 105 години, пронајдено е писмо од девојче (12), истражувачите во шок (ВИДЕО)

Пораката во шишето што беше фрлена во морето од палубата на британскиот патнички брод Титаник неколку часа пред потонувањето на овој брод, ги остави...

Елен Деџенерис по 19 сезони објави збогување со публиката

Познатата водителка Елен Дегенерис одлучи претстојната 19-та сезона на нејзиното ток-шоу „The Ellen Degeneres Show“ да биде последна. Презентерката ја разгледуваше оваа одлука неколку...

АРАП ПРЕТЕПАН ВО СВОЈАТА ЗГРАДА: Израелската полиција бега од зградата, а потоа започнува ВРИСОК на станарите! (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

На YouTube-каналот „News Arab“ е направено застрашувачко видео. Човекот лежи на скалите на подот, најверојатно израелски арап (палестинец). Израелските полицајци во униформа и со...

Слични вести

Корона вирус и туризам со вакцини: „Немав шанса да се вакцинирам дома“

И додека многумина во својата земја се соочуваат со премногу бавна програма за вакцинирање, оние што можат да си го дозволат тоа бараат дестинации...

ПОРАКА ВО ШИШЕ ОД ТИТАНИК! После 105 години, пронајдено е писмо од девојче (12), истражувачите во шок (ВИДЕО)

Пораката во шишето што беше фрлена во морето од палубата на британскиот патнички брод Титаник неколку часа пред потонувањето на овој брод, ги остави...

Елен Деџенерис по 19 сезони објави збогување со публиката

Познатата водителка Елен Дегенерис одлучи претстојната 19-та сезона на нејзиното ток-шоу „The Ellen Degeneres Show“ да биде последна. Презентерката ја разгледуваше оваа одлука неколку...

АРАП ПРЕТЕПАН ВО СВОЈАТА ЗГРАДА: Израелската полиција бега од зградата, а потоа започнува ВРИСОК на станарите! (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

На YouTube-каналот „News Arab“ е направено застрашувачко видео. Човекот лежи на скалите на подот, најверојатно израелски арап (палестинец). Израелските полицајци во униформа и со...

ХОРОСКОП ЗА 13 МАЈ: Овенот го чека промена на партнер, Близнаците мора да се грижат за нивното здравје, а од Лав се очекува голема...

ОВЕН РАБОТА: Можно е да имате некои ситни проблеми и сопирачки во текот на целиот ден, но нема да има сериозни последици за вашата работа....