дома Планета Јапонски телефонски гаџет: Љубителите на фотографијата ќе го обожаваат (ФОТО)

Јапонски телефонски гаџет: Љубителите на фотографијата ќе го обожаваат (ФОТО)

Сведоци сме на се потенката линија помеѓу фотоапаратите и камерите на мобилните уреди, затоа не е изненадувачки што постојат шпекулации за новиот гаџет на „Canon“.

Јапонскиот производител наводно развива додаток за телефон кој ќе симулира различни отвори и ќе има магнетски носач.

Специјални леќи веќе постојат за уредите со iPhone и Android, но дизајнот на Јапонците е многу поголем од конкуренцијата.

Безжична врска со вашиот телефон?

Според објавениот рендер, гаџетот не е поставен на камерата, туку на дното на телефонот. Покрај тоа, не се гледа кабел, па заклучуваме дека има Bluetooth-врска.

Спецификациите не се познати и не може да се зборува за други детали. Треба да се почека за официјалното претставување, ако тоа некогаш се случи со оглед на тоа дека Canon претходно разви интересни проекти, кои не завршија со масовно производство.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

Со храна против Корона: Руски лекар објасни што е најдобро да се јаде за да се избегне потешка форма на болеста

Александар Мјасников исто така рече дека за време на акутната фаза на болеста, треба да се потпреме на јаглехидрати. Докторот и ТВ-водител Александар Мијасников на...

ГЕРМАНСКИ НАУЧНИЦИ ОТКРИВААТ: Овој пијалок помага во борбата против короната

Истражувањата покажаа дека овие растенија можат значително да спречат ширење на коронавирусот. Група научници од Универзитетската болница во Есен откриле дека чаевите од жалфија и...

Корона вирусот и анксиозноста: Следете го правилато од 45 минути

Карантин, коронавирус, социјална изолација - ова придонесе за зголемување на бројот на луѓе кои се чувствуваат вознемирено. Според судија од Американското здружение за ментално здравје,...

ПУТИН СЕРИОЗНО БОЛЕН? Кашлицата буквално го покоси, Русија порекнува било каков проблем!?

Кремаљ остро негира дека Путин има здравствени проблеми. Познат критичар на рускиот претседател тврди дека Владимир Путин имал рак и дека бил опериран на почетокот...

Слични вести

Со храна против Корона: Руски лекар објасни што е најдобро да се јаде за да се избегне потешка форма на болеста

Александар Мјасников исто така рече дека за време на акутната фаза на болеста, треба да се потпреме на јаглехидрати. Докторот и ТВ-водител Александар Мијасников на...

ГЕРМАНСКИ НАУЧНИЦИ ОТКРИВААТ: Овој пијалок помага во борбата против короната

Истражувањата покажаа дека овие растенија можат значително да спречат ширење на коронавирусот. Група научници од Универзитетската болница во Есен откриле дека чаевите од жалфија и...

Корона вирусот и анксиозноста: Следете го правилато од 45 минути

Карантин, коронавирус, социјална изолација - ова придонесе за зголемување на бројот на луѓе кои се чувствуваат вознемирено. Според судија од Американското здружение за ментално здравје,...

ПУТИН СЕРИОЗНО БОЛЕН? Кашлицата буквално го покоси, Русија порекнува било каков проблем!?

Кремаљ остро негира дека Путин има здравствени проблеми. Познат критичар на рускиот претседател тврди дека Владимир Путин имал рак и дека бил опериран на почетокот...

Жената со најголема уста на светот: Што може да вметне во неа и колку заработува од тоа

Запознајте ја Саманта Ремсдел и нејзината крокодилска уста! Саманта Ремсдел е пејачка и комичарка од Конектикат и веројатно жена со најголема уста на светот! „Опсегот“...