дома Планета ЏОРЏИНА СТРАГО МУ ГО ЗАБРАНИ ОВА НА РОНАЛДО: Нејзиниот збор се почитува,...

ЏОРЏИНА СТРАГО МУ ГО ЗАБРАНИ ОВА НА РОНАЛДО: Нејзиниот збор се почитува, Кристијано не смее ни да помисли на тоа!

Можеби темпераментот е токму тој што го држеше Роналдо покрај убавата Џорџина.

Знаевме дека е привлечна и дека сака да се слика провокативно, но на Кристијано Роналдо не му беше познато дека сака да дава наредби.

Џорџина Родригез, девојка на една од најголемите фудбалски ѕвезди, за италијанските медиуми откри интересен детал од приватниот живот на неа и Роналдо.Како прво, убавицата од Аргентина не дозволува Кристијано да готви, бидејќи, како што рече, работи доволно напорно за да заслужи подготвен ручек на масата. Причината може да биде тоа што Џорџина и децата сакаат и нездрава храна, на што се спротивставува првата ѕвезда на Јувентус.

“Му забранив на Кристијан да готви. После сè, тој заслужува да има вкусно јадење подготвено со многу љубов да го чека на масата. Имаме готвач, но понекогаш и јас готвам”, рече Џорџина, а потоа изненади со изјавата дека му забранила на Роналдо и да ги менува сијалиците.”Да бевте Кристијано Роналдо, дали би ризикувале да се искачите 20 метри и да ја смените сијалицата? Не мислам дека тоа би било паметно, тој не треба да ризикува така да се повреди и да не може да го направи она што најдобро го прави, и тоа е фудбал. Тука сум да се грижам за други работи. Јас можам да направам сè и сакам да се грижам за својата куќа и семејство “, изјави убавата Џорџина и докажа колку многу се грижи за своето момче и неговата кариера.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Претепано 12.годишно девојче, врснички снимаат и се смеат (ВИДЕО)

На социјалните мрежи беше објавено вознемирувачко видео на кое 12-годишно девојче од Велес е жртва на врсничко насилство. Додека таа плаче и моли за помош,...

ХАОС ВО ГЕРМАНИЈА! Навивачите сакаа да ги ЛИНЧУВААТ своите играчи: Ги бркаа околу стадионот!

Германскиот великан Шалке испадна од Бундеслигата по 30 години. Очајната сезона на славниот клуб од Гелзекирхен беше крунисана со пораз од Арминија во Билефелд со...

Кејт Мидлтон во шопинг со децата! Продавачи во шок: Принцот Џорџ и принцезата Шарлот, како возрасни, сами бираа и си платија од своите џебови

По погребот на принцот Филип, кралското семејство се свртува кон нивните секојдневни обврски. Па сега, децата на принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ се враќаат...

ЛОЦИРАНА ИСЧЕЗНАТАТА ПОДМОРНИЦА: Авиони откриле дамка од нафтата на местото каде ѝ се губи трагата (ВИДЕО)

Авиони кои трагаат по исчезната подморница во Индонезија открија дамка од нафта на местото каде се верува дека исчезна. Армијата испрати два брода со сонар...

Слични вести

ЗАВРШИ НАЈСКАПИОТ РАЗВОД ВО ИСТОРИЈАТА: Поранешната сопруга на рускиот олигарх кој заговарал со нивниот син, доби НЕВИДЕНА сума!!!

Денеска поранешната сопруга на рускиот олигарх добила дури 453 милиони фунти (504 милиони евра) во најскапата тужба за развод. Судската битка се вртеше околу цело...

ХАОС ВО ГЕРМАНИЈА! Навивачите сакаа да ги ЛИНЧУВААТ своите играчи: Ги бркаа околу стадионот!

Германскиот великан Шалке испадна од Бундеслигата по 30 години. Очајната сезона на славниот клуб од Гелзекирхен беше крунисана со пораз од Арминија во Билефелд со...

Кејт Мидлтон во шопинг со децата! Продавачи во шок: Принцот Џорџ и принцезата Шарлот, како возрасни, сами бираа и си платија од своите џебови

По погребот на принцот Филип, кралското семејство се свртува кон нивните секојдневни обврски. Па сега, децата на принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ се враќаат...

ЛОЦИРАНА ИСЧЕЗНАТАТА ПОДМОРНИЦА: Авиони откриле дамка од нафтата на местото каде ѝ се губи трагата (ВИДЕО)

Авиони кои трагаат по исчезната подморница во Индонезија открија дамка од нафта на местото каде се верува дека исчезна. Армијата испрати два брода со сонар...

ЛУЃЕТО ШОКИРАНИ ОД ТОА ШТО ГО ВИДЕЛЕ: Гол маж во Берлин бркал дива свиња на плажа затоа што му ја украла торбата со скапоцености!

Во Берлин, се случил помал инцидент во место за излети на нудисти, кога дива свиња со две младенчиња украла најлонска кеса во која имало...