дома Планета Жената со најголема уста на светот: Што може да вметне во неа...

Жената со најголема уста на светот: Што може да вметне во неа и колку заработува од тоа

Запознајте ја Саманта Ремсдел и нејзината крокодилска уста!

Саманта Ремсдел е пејачка и комичарка од Конектикат и веројатно жена со најголема уста на светот! „Опсегот“ на усните на Саманта е 9,25 сантиметри, додека светскиот рекорд го држи Франциско Доминго Јоаким од Ангола, со дури 17 сантиметри.

Саманта рече дека ја задевале како дете поради огромната уста, но дека најголемата мана ја претворила во најголема добивка!

„Никогаш не мислев дека мојата уста ќе предизвика вакви реакции, но сега имам повеќе од 800.000 следбеници на Инстаграм и можам да заработам 15.000 УСД по видео“, рече таа.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

Како стресот влијае на сексуалниот живот и што да правиме во врска со тоа

Луѓето кои имаат стресен живот понекогаш доживуваат дека нивните секојдневни проблеми се прелеваат во кревет и ја уништуваат сексуалната желба. Кога подолго време страдаме...

Жената со најголема уста на светот: Што може да вметне во неа и колку заработува од тоа

Запознајте ја Саманта Ремсдел и нејзината крокодилска уста! Саманта Ремсдел е пејачка и комичарка од Конектикат и веројатно жена со најголема уста на светот! „Опсегот“...

Тргна во масакар слушајќи албанска рап песна: Се појавија нови детали за виенските терористи кои можат да бидат клучни за истрагата

Австриската полиција доби видео што може да расветли голема непозната во терористичкиот напад на 2 ноември, а тоа е прашањето како терористот Кујтим Фејзулаи...

ФАТАЛНА ЗАБАВА ЗА ВРЕМЕ НА КОРОНА: Русите останаа без алкохол, па посегнаа по дезинфекциски средства!

Седум лица починаа откако испија средство за дезинфекција во Русија, додека две се во кома. Група од девет лица испија антисептично средство за миење на...

Слични вести

ПУТИН СЕРИОЗНО БОЛЕН? Кашлицата буквално го покоси, Русија порекнува било каков проблем!?

Кремаљ остро негира дека Путин има здравствени проблеми. Познат критичар на рускиот претседател тврди дека Владимир Путин имал рак и дека бил опериран на почетокот...

Жената со најголема уста на светот: Што може да вметне во неа и колку заработува од тоа

Запознајте ја Саманта Ремсдел и нејзината крокодилска уста! Саманта Ремсдел е пејачка и комичарка од Конектикат и веројатно жена со најголема уста на светот! „Опсегот“...

Тргна во масакар слушајќи албанска рап песна: Се појавија нови детали за виенските терористи кои можат да бидат клучни за истрагата

Австриската полиција доби видео што може да расветли голема непозната во терористичкиот напад на 2 ноември, а тоа е прашањето како терористот Кујтим Фејзулаи...

ФАТАЛНА ЗАБАВА ЗА ВРЕМЕ НА КОРОНА: Русите останаа без алкохол, па посегнаа по дезинфекциски средства!

Седум лица починаа откако испија средство за дезинфекција во Русија, додека две се во кома. Група од девет лица испија антисептично средство за миење на...

Баталете ја короната, поинакво цунами се заканува на светот: Драматично предупредување од финансиски експерти!

Глобалниот долг се очекува да порасне до рекордни 277 трилиони долари до крајот на годината, додека владите и компаниите продолжуваат да трошат како одговор...