дома Планета 8 необични парови кои докажуваат дека љубовта е навистина слепа или што...

8 необични парови кои докажуваат дека љубовта е навистина слепа или што би рекле нашите – за секое тенџерче има капаче! (ФОТО, ВИДЕО)

Љубовта е навистина необична работа што го менува животот. Некои луѓе поминуваат половина од животот во потрага по совршен партнер, додека некои имаат среќа и наидуваат на љубовта на својот живот „од прва“.

Постои голема изрека за нашиот народ што вели: „Си најде капаче“, што значи дека парот совршено се надополнува.

Емили и Шон се запознаа преку Интернет. Тие се забавуваа 9 години и не му пречеше што таа е дебела – љубовта беше важна.

Моника сонува да стане најдебелата личност на светот. Таа моментално тежи 300 килограми, а на нејзиното момче тоа не и пречи.Откако парот се венчаше и откако Моника роди бебе, таа реши да ослабе за здравјето, но и заради ќерката.

Том е постар од сопругата 33 години. Многумина мислат дека Том ѝ е дедо или татко на Стејси, но двајцата се сакаат.

Елизабета не барала сопруг меѓу мажите – решила да се омажи за куче.

Погледнете ги другите необични приказни на видеото подолу:

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

Педофил брутално убиен од затвореник за да почувствува како им било на децата, па изјавил: Добро се забавував

Ричард Хакл, најозлогласениот педофил во Велика Британија, беше силуван и задавен минатата година од 30-годишниот Пол Фицџералд во затвор во Фул Сатон (Источен Јоркшир),...

8 необични парови кои докажуваат дека љубовта е навистина слепа или што би рекле нашите – за секое тенџерче има капаче! (ФОТО, ВИДЕО)

Љубовта е навистина необична работа што го менува животот. Некои луѓе поминуваат половина од животот во потрага по совршен партнер, додека некои имаат среќа...

Јованова-Грујовска: Како не постоел македонски јазик, „Бели Мугри“е објавена во 1939-та

Ако е историски факт е дека македонскиот јазик е кодифициран, односно официјално озаконет во 1945 година, дали значи дека во периодот пред таа година...

Научниците ги споредиле нервните и космичките мрежи и заклучиле: Човечкиот мозок изгледа како универзумот

И покрај огромната разлика во големината, човечкиот мозок покажува слично ниво на сложеност и самоорганизација како универзумот, заклучија астрофизичарот Франко Ваза од Универзитетот во...

Слични вести

Геополитика: Зошто Македонците останаа сами против Бугарија

Еден од најсериозните медиуми за геостратегија во југоисточна Европа објаснува зошто Македонците останаа осамени во спорот со Грција? Хрватскиот портал Геополитика тврди дека Борисов е...

8 необични парови кои докажуваат дека љубовта е навистина слепа или што би рекле нашите – за секое тенџерче има капаче! (ФОТО, ВИДЕО)

Љубовта е навистина необична работа што го менува животот. Некои луѓе поминуваат половина од животот во потрага по совршен партнер, додека некои имаат среќа...

Јованова-Грујовска: Како не постоел македонски јазик, „Бели Мугри“е објавена во 1939-та

Ако е историски факт е дека македонскиот јазик е кодифициран, односно официјално озаконет во 1945 година, дали значи дека во периодот пред таа година...

Научниците ги споредиле нервните и космичките мрежи и заклучиле: Човечкиот мозок изгледа како универзумот

И покрај огромната разлика во големината, човечкиот мозок покажува слично ниво на сложеност и самоорганизација како универзумот, заклучија астрофизичарот Франко Ваза од Универзитетот во...

Nordic Monitor: Во Македонија шпионирани десетици домашни и странски државјани

Нордиската мрежа за истражување и мониторинг објавува документи според кои само до 2018 година од една земја во Македонија биле шпионирани 78 луѓе од...