дома Планета НЕМА СТОЕЊЕ Мачките се енергетска бомба

НЕМА СТОЕЊЕ Мачките се енергетска бомба

Не е потребно само да се запрат.

Мачките се познати по своите рафали на енергија, кога трчаат, скокаат цела ноќ или се борат со други домашни миленици. Ова однесување може да биде фрустрирачко за нивните сопственици, но д-р Николас Додман ги смета овие ненадејни изливи на енергија, кои тој ги нарекува „зуми“, за сосема нормални.Кога вашата мачка одеднаш ќе покаже високо ниво на активност, користете играчки како интерактивни ЛЕД ласери или тениски топчиња со третирања. „Ако мачките трчаат и скокаат десет минути, не е потребно да се запре, туку да се приклучат на стимулацијата“, заклучува Додман.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Четири години на платен список во болница, а не оди на работа

Специјализант кој е на платен список во ГОБ 8 Септември, четири години не се појавил на работа, објави Слободен печат. Директорот на болницата Д-р Христијан Костов,...

Тестот започнува: Повторно ќе ги заразат

Британски научници започнуваат тест со кој поранешните пациенти со COVID-19 повторно ќе бидат изложени на вирусот со цел да се испита имунолошкиот одговор и...

Имала ли пратеничката во скафандер на себе “Памперс” пелени? (ВИДЕО)

Низа коментари и ставови за вчерашниот скандал со пратеничката која со скафандер гласаше во Собранието, на емисијата “Збор по збор” на Алфа ТВ. Меѓу емотивните...

Како Рашковски го скрил имотот за да го спаси од заплена

Екс генералниот секретар на Владата Драги Рашковски во обид да го спаси имотот од запленување им го префрлил на своите деца. Од 17 – ти...

Слични вести

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ со кривични пријави за „пратениците во скафандери“

 Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ утре ќе поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство поради, според нив, присуството на двајца пратеници од парламентарното мнозинство кои...

Тестот започнува: Повторно ќе ги заразат

Британски научници започнуваат тест со кој поранешните пациенти со COVID-19 повторно ќе бидат изложени на вирусот со цел да се испита имунолошкиот одговор и...

Имала ли пратеничката во скафандер на себе “Памперс” пелени? (ВИДЕО)

Низа коментари и ставови за вчерашниот скандал со пратеничката која со скафандер гласаше во Собранието, на емисијата “Збор по збор” на Алфа ТВ. Меѓу емотивните...

Како Рашковски го скрил имотот за да го спаси од заплена

Екс генералниот секретар на Владата Драги Рашковски во обид да го спаси имотот од запленување им го префрлил на своите деца. Од 17 – ти...

ПОСТ КОВИД ОПОРАВУВАЊЕТО ТРАЕ СО МЕСЕЦИ, ВИРУСОТ ОСТАВА ТЕШКИ ПОСЛЕДИЦИ: Сè што треба да знаеме во борба против пост-инфекцијата

Долгот е низа последици по прележана Корона. Кај некои пациенти кои прележале Ковид 19, неколку недели отпосле, се појавиле симптоми како треска, дијареја, повраќање, замор,...