дома Планета Баба имала 30 години помлад љубовник џиновски црнец: И тогаш нешто и...

Баба имала 30 години помлад љубовник џиновски црнец: И тогаш нешто и го скрши срцето на бабата!

По разводот, таа плачеше една година и се здебели многу, а сега сака да продолжи да живее како порано


Британката неколку пати ги одбила барањата на својот љубовник Родни, но кога тој ја запросил на сцената во клубот, пред сите, таа не можела да каже не. Откако се преселија во Англија, сè тргна надолу …

Бер Хејнинг, 68, уживала во ‘магичен’ секс и жешка романса со својот африкански љубовник, а сега ги предупредува и другите жени за нејзината мака. Имено, таа целата животна заштеда од 150 илјади куни ја потроши на него. Се запознале на социјалните мрежи, а тој вели дека таа паднала ’на неговите секси пораки. – Требаше да знам подобро. Порано се смеев на жени кои паѓаа на убави момци од странство и мислам колку се лековерни и глупави. Сега сум една од нив – рече таа.


Таа имала 63 години кога го запознала Родни, кој работел како пејач во Акра, Гана, каде водела добротворна организација која им помагала на сиропиталиштата. Тие се поврзаа преку љубовта кон пеењето, а во тоа време Родни работеше како продуцент со познати имиња на музичката сцена во Гана. Тоа пријателство дојде во идеално време за Бет, која беше осамена откако нејзината сестра Гејнор почина пред неколку години, а на нејзината мајка и беше дијагностицирана деменција. Родни беше многу комуникативен и и рече дека има убава коса и дека тој би сакал да ја допре. Тој и рече дека има 40 години.


Наскоро почна да бара пари, прво мали суми, а потоа и поголеми, како што се 17 илјади куни за музичка опрема. Тогаш тие започнаа да планираат состанок во живо, а тој ја замоли да го посети во Гана, што таа го стори во 2015 година. Ја поздрави на аеродромот и страсно ја бакна во автомобилот. „Во тој момент сфатив дека нема да бидеме пријатели и дека веќе спиевме заедно таа ноќ“, се сеќава таа. Романсата наскоро започна, а Родни неколку пати ја замоли да се омажи за него. Таа го одби четири или пет пати и му рече дека не се познаваат доволно добро.


Една недела пред нејзиното враќање во Англија, парот бил во ноќен клуб, кога Родни се искачил на сцената и ја запросил пред сите. Тој и рече дека сака да го помине својот живот со неа и договори свадба пет дена подоцна, непосредно пред таа да се врати. Таа вели дека не можела да го одбие додека сите негови пријатели аплаудираат и навиваат. Веќе следниот ден, таа купи венчаница и прстени и побара од соседот да и ги испрати нејзините документи за развод од Англија. За време на венчавката, Бет била шокирана кога дознала дека нејзиниот нов сопруг нема 40 години, туку дека има околу 30-ти, но веќе било доцна да се откаже, рече таа.


Таа му платила на адвокатот околу 25.000 куни за да организира виза за Родни, која тој ја доби во февруари 2017 година. Парот потоа дојде да живее во нејзината куќа во Ворчестер, и работите одеднаш се спуштија надолу. Почна да се жали на сè и почесто спиеше на каучот отколку во нивниот кревет. Тој ќе се расправаше со неа за сè, од храна до студ и мораше да најде работа. Нему не му беше јасно дека не е богата, иако беше Британка. Нејзините деца и пријатели не го сакаа и наскоро сфати дека сè е лага. Врската се расипа и таа го замоли да се исели. Му платила патување до дома и развод, што ја чинело околу 12 илјади куни, а тој исто така тврди дека го нападнала, но тој не сакал да покрене тужба, пишува The Sun. По разводот, таа плачеше една година и се здебели многу, а сега сака да продолжи да живее како порано.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

Џенифер Анистон го понижи Кање Вест како никој до сега

Актерката Џенифер Анистон го прозва раперот Кање Вест поради неговата кандидатура на претседателските избори. Имено, таа им се обрати на своите следбеници на Инстаграм...

Гејтс има 65 години и има 4 важни совети за вас

Основачот на „Мајкрософт“ започнал да работи со компјутери и програмирање на 13-годишна возраст, а пет децении подоцна е еден од најбогатите луѓе во светот....

ХОРОР НА ОТВОРЕНО МОРЕ: Брод полн со луѓе се превртел, брановите проголтале најмалку 140 луѓе

Сенегалската и шпанската морнарица и рибари спасија околу 60 лица. Брод со 200 лица се запали и се преврте во саботата неколку часа откако...

Арогантниот Роналдо носи часовник вреден 800.000 евра додека плука по мизерно платените здравствени работници и мртвите!

Светот се чуди на срамните постапки на Кристијано Роналдо. Кристијано Роналдо беше бесен што не може да игра против Барселона во второто коло од Лигата...

Слични вести

Џенифер Анистон го понижи Кање Вест како никој до сега

Актерката Џенифер Анистон го прозва раперот Кање Вест поради неговата кандидатура на претседателските избори. Имено, таа им се обрати на своите следбеници на Инстаграм...

Гејтс има 65 години и има 4 важни совети за вас

Основачот на „Мајкрософт“ започнал да работи со компјутери и програмирање на 13-годишна возраст, а пет децении подоцна е еден од најбогатите луѓе во светот....

ХОРОР НА ОТВОРЕНО МОРЕ: Брод полн со луѓе се превртел, брановите проголтале најмалку 140 луѓе

Сенегалската и шпанската морнарица и рибари спасија околу 60 лица. Брод со 200 лица се запали и се преврте во саботата неколку часа откако...

Арогантниот Роналдо носи часовник вреден 800.000 евра додека плука по мизерно платените здравствени работници и мртвите!

Светот се чуди на срамните постапки на Кристијано Роналдо. Кристијано Роналдо беше бесен што не може да игра против Барселона во второто коло од Лигата...

НАСА испраќа подморница на Титан: Океаните од метан кријат големи тајни

Амбициозниот план може да се реализира за десет години. Во блиска иднина, вселенската агенција НАСА планира да ја истражи месечината на Сатурн, Титан и...