дома Планета Бебе родено во авион среде лето: Стјуардесите беа кумови, а еве каков...

Бебе родено во авион среде лето: Стјуардесите беа кумови, а еве каков фантастичен ПОДАРОК доби (ФОТО)

Жената требаше да се породи за неколку дена


Малата Јеменка, родена оваа недела на летот на авиокомпанијата „Египет ер“ од Каиро до Лондон, го доби најдобриот можен подарок од екипажот. Жена од Јемен по име Хиам Наср Даги Дабан роди девојче, иако лекарите и рекоа дека може безбедно да патува бидејќи ќе се породи дури кон крајот на следната недела.

Сепак, се чинеше дека девојчето навистина сакаше да биде родено во авион од египетската компанија, па затоа доби бесплатни билети како подарок за сите можни летови со авион преку нив, до крајот на животот.

Што точно се случило? Една од стјуардесите добила информација дека патничката се мачи бидејки и пукнала водената мембрана. Таа му порача на пилотот веднаш да слета на најблискиот аеродром, што во овој случај беше Минхен.

Девојчето и се родило пред да слета, па се родила на германска територија. Патем, некои египетски медиуми пишуваат и дека стјуардесите веќе го предложиле името на девојчето, кое, пак, за нас остана непознато.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

СКАНДАЛОЗНА ИЗЈАВА на поранешниот премиер на Малезија: Муслиманите имаат право да ги убиваат Французите!

Поранешниот малезиски премиер Махатир Мухамед по нападот во Ница на Twitter напиша дека муслиманите „имаат право да убиваат милиони Французи“. Оваа негова најава предизвика многу...

Целиот свет се бори да открие дали на фотографијата е познатата убавица: Ако е така – илјадници луѓе ќе слават

Американската ријалити sвезда Кортни Кардашијан (41) и нејзиниот поранешен партнер со кого има три деца Скот Дисик (37) моментално се наоѓаат на приватен остров,...

ОГРОМЕН КРАН ПОЧНА ДА СЕ ТРЕСЕ, ДЕЛОВИ ОД ЗГРАДА ПАЃАА НА УЛИЦА: Паника среде Менхетен (ВИДЕО)

Кран над висока зграда на Менхетен започна да се врти во четвртокот навечер од ветрот, расфрлајќи ги остатоците од зградата во изградба на улицата. Пожарникарите...

БОЛСОНАРО УБЕДЕН: Короната е можеби биолошко оружје, заклучување на државите е ЛУДИЛО !

Новиот вид пандемија, COVID-19 може да биде резултат на истекување на вештачки произведен вирус од воена лабораторија, рече бразилскиот претседател Жир Болсонаро за...

Слични вести

Кендра Ласт ја погоди веста дека Хамес има повреда на тестисот: Порно sвездата се огласи на Twitter

Фудбалерот на Евертон, Хамес Родригез, во моментов е на терапии за повреда на тестисот, а доби подржка и желби за поскоро опоравување од славната...

Целиот свет се бори да открие дали на фотографијата е познатата убавица: Ако е така – илјадници луѓе ќе слават

Американската ријалити sвезда Кортни Кардашијан (41) и нејзиниот поранешен партнер со кого има три деца Скот Дисик (37) моментално се наоѓаат на приватен остров,...

ОГРОМЕН КРАН ПОЧНА ДА СЕ ТРЕСЕ, ДЕЛОВИ ОД ЗГРАДА ПАЃАА НА УЛИЦА: Паника среде Менхетен (ВИДЕО)

Кран над висока зграда на Менхетен започна да се врти во четвртокот навечер од ветрот, расфрлајќи ги остатоците од зградата во изградба на улицата. Пожарникарите...

БОЛСОНАРО УБЕДЕН: Короната е можеби биолошко оружје, заклучување на државите е ЛУДИЛО !

Новиот вид пандемија, COVID-19 може да биде резултат на истекување на вештачки произведен вирус од воена лабораторија, рече бразилскиот претседател Жир Болсонаро за...

Ибрахимовиќ се вклучи во борбата во свој елемент: ТИ НЕ СИ ЗЛАТАН, НЕ СИ ИГРАЈ СО ВИРУСОТ! (ВИДЕО)

На свој уникатен начин, фудбалерот на Милан, Златан Ибрахимовиќ ги повика луѓето да ги почитуваат правилата во борбата против коронавирусот. Ибрахимовиќ беше заразен со вирусот...