дома Планета Дали би имале храброст да се повозите на ова? Погледнете за каква...

Дали би имале храброст да се повозите на ова? Погледнете за каква атракција станува збор!

Двете статуи претставуваат двајца љубовници од кинеската митска љубовна приказна, а големото финале е кога парот ќе ја достигне својата највисоко искачување и тоа е моментот кога двете статуи се „бакнуваат“.

Без безбедносни мерки. Без појас. Нема ниту седишта! Новото екстремно возење во Кина претставува екстремно возење и наречено е „Летечки бакнеж“!

„Летечкиот бакнеж“ е екстремна тематска атракција во паркот, каква што никогаш порано не сте виделе. „Летечкиот бакнеж“ се две огромни статуи, со поглед на карпа од 3.000 метри – едната е направена од маж, а другата од жена. Возењето започнува со маж и жена кои се наведнуваат на земјата за да земат патници од кровната платформа. Кога се качувате, огромните статуи, кои ве држат на палубите за набудување со едната рака, ве носат на небото, за да бидете сведоци на спектакуларен поглед кој е незаборавен.

Нема седишта, безбедносни ремени или ремени за целото возење. Вие можете слободно да се движите низ наљдувачката палуба за време на возењето, додека вртелешката се врти и се крева – ви дава спектакуларен поглед на околните планини и долини подолу.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

МАЖ ОДНЕЛ ТЕЛЕФОН НА ПОПРАВКА – Нема да верувате што нашле во него, КАКОВ ЦАР!!!!!

Очајни времиња бараат очајни потези. Кога го отвориле мобилниот телефон во сервисот, имале што да видат ... https://www.tiktok.com/@highspectech/video/6818886074400656645?source=h5_m&sender_device=pc&sender_web_id=6827903922176804358&is_from_webapp=1 - Здраво! Те молам, кажи и на жена ми...

Блокадата се врати во Европа: Како повторно дојдовме до неа по седум месеци?

Инфекциите растат рапидно низ цела Европа, а некои од земјите кои го избегнаа најлошо во првиот талас не се поштедени овој пат. Двете земји,...

Ако вашиот паметен автомобил е украден, сè што ви треба е телефон и мобилна апликација

Од апликацијата, таа ги активираше сирената и фаровите во украдениот автомобил, отвори и затвори покрив и прозорци, пушти музика... Се повеќе има приказни во кои...

Ракијата е лек! Еве што сè лечи, а мерката е најважна

Пиењето ракија не е само еден вид доказ за мажественост, ниту пак е статусен симбол во случај да пиете квалитетна ракија. Употребата на ракија...

Слични вести

Може ли принцот Чарлс да спречи нова жестока пресметка меѓу Вилијам и Хари?

Светските медиуми во последно време пишуваат дека принцот Хари има намера да се врати во Англија пред Божиќ за конечно да го види кралското...

Блокадата се врати во Европа: Како повторно дојдовме до неа по седум месеци?

Инфекциите растат рапидно низ цела Европа, а некои од земјите кои го избегнаа најлошо во првиот талас не се поштедени овој пат. Двете земји,...

Ако вашиот паметен автомобил е украден, сè што ви треба е телефон и мобилна апликација

Од апликацијата, таа ги активираше сирената и фаровите во украдениот автомобил, отвори и затвори покрив и прозорци, пушти музика... Се повеќе има приказни во кои...

Ракијата е лек! Еве што сè лечи, а мерката е најважна

Пиењето ракија не е само еден вид доказ за мажественост, ниту пак е статусен симбол во случај да пиете квалитетна ракија. Употребата на ракија...

Отровот на ова животно е поскап од златото : Кои се најскапите супстанции во светот?

Најскапите супстанции чинат милиони долари за грам Чај поскап од злато, отров поскап од платина или мистериозна Калифорнија - тука спаѓаат најскапите супстанции во светот....