дома Планета Двата лика дизајнираа бикини за мажи: Запознајте ја БРОКИНИ

Двата лика дизајнираа бикини за мажи: Запознајте ја БРОКИНИ

ДВА пријатели од Торонто дизајнираа костими за капење за мажи: брокини.

Чад Сашко и Тејлор Филд излегоа со машка верзија на бикини и започнаа бизнис. Брокинито им беше понудена на клиентите преку Интернет, а за купувачите од Канада и САД цената е 45 долари.

  • На ергенска забава носевме луди костими за капење. Кога го видовме трико за борење, помисливме дека можеме да го користиме како костим за капење, но како што сè се виде преку него, решивме да контактираме со добавувачи и да направиме таков што навистина може да се користи за пливање, изјавиа дизајнерите.

Иако сè започна како шега, овие двајца пријатели планираат сериозна деловна активност.

  • Ќе започнеме да контактираме со продавници. Работиме на промотивни фотографии и видеа, потоа ќе започнеме со рекламирање и ќе ги нудиме на продавниците, вели Сашко.

Филозофијата зад брокинито е многу едноставна: не треба да се сфаќате премногу сериозно.

  • Сакавме костим за капење што беше забавен и се исмејува на плажа или на фестивали. Ова лето можеби не е идеално за промоција заради короната, но брокинито може да биде добар начин да ги држите луѓето подалеку од вас, заклучи тој.
View this post on Instagram

Beers, babes, and #Brokinis

A post shared by Brokinis (@brokinis) on

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

ШОК ВО КУБА: Раул Кастро поднесе оставка на чело на Комунистичката партија! Крајот на ерата која започна со неговиот брат Фидел во 1959 година!

Раул Кастро ја објави својата оставка од функцијата шеф на Комунистичката партија на Куба, со што заврши ерата на формалното раководство што тој и...

Кинезите би сакале да ја оживеат оригиналнана „Buba“, но со 4 врати и електромотор (ФОТО)

Новата верзија има ретро дизајн и веројатно ќе се продава само во Кина. Кинеската автомобилска марка ORA ја запознавме минатата година, кога беше претставен интересен...

Пешевска: Бараме продолжување на породилното отсуство од 9 на 12 месеци, да не дозволиме родилките да станат социјални случаи

Како претседателка на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ во неколку наврати се обратив на темата колку статистички жените се најпогодени во пандемијава: семејното насилство...

Петрушевски: Седат Пекер алијас Џеладин Ахмедовски имал двоен матичен број, тој бил во зградата на влада, Заев да каже со кого се среќавал?

Според нашите информации постојат личности во Македонија со двојни матични броеви, од кои што поголемиот број се фиктивни. Се сомневаме дека околу 20.000 граѓани...

Слични вести

ХОРОР ВИДЕО: Дива мачка нападна жена среде ден, сопругот се покажа ХЕРОЈ! (ВИДЕО)

Додека сопругот се подготвувал да го паркира автомобилот, неговата сопруга носела до автомобилот транспортер за животни. Неколку моменти подоцна била нападната, агресивна дива мачка започнала...

Кинезите би сакале да ја оживеат оригиналнана „Buba“, но со 4 врати и електромотор (ФОТО)

Новата верзија има ретро дизајн и веројатно ќе се продава само во Кина. Кинеската автомобилска марка ORA ја запознавме минатата година, кога беше претставен интересен...

Пешевска: Бараме продолжување на породилното отсуство од 9 на 12 месеци, да не дозволиме родилките да станат социјални случаи

Како претседателка на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ во неколку наврати се обратив на темата колку статистички жените се најпогодени во пандемијава: семејното насилство...

Петрушевски: Седат Пекер алијас Џеладин Ахмедовски имал двоен матичен број, тој бил во зградата на влада, Заев да каже со кого се среќавал?

Според нашите информации постојат личности во Македонија со двојни матични броеви, од кои што поголемиот број се фиктивни. Се сомневаме дека околу 20.000 граѓани...

На овој остров во Норвешка е ЗАБРАНЕТО да се УМРЕ?!

Иако Лонгјир на прв поглед изгледа како сосема обичен град во Норвешка, сè друго не е едноставно вообичаено. Од 2.368 жители што ги имаше...