дома Планета Еден пар објави необичен оглас за работа: Нудат сериозна сума на пари...

Еден пар објави необичен оглас за работа: Нудат сериозна сума на пари за некој кој ќе ги пресели, но под еден услов!

Парот бара некој што ќе им помогне да се преселат во нова куќа и тие се подготвени да платат многу добро, но пости еден услов.

Нудистичкиот пар објавила оглас за работа на Интернет во кој бараат возач кој ќе им помогне при селидбата, но под услов тој да биде гол. Тие се подготвени да издвојат дури 2.000 фунти за ваква услуга, а се селат во средината на септември.

Скокотливиот оглас од различни страници поради природата на бизнисот, но се појави на веб-страницата Shift, која започна јавно пребарување за „голите преселници“. На парот му беше дадено и комбе за употреба, кое вработениот ќе може слободно да го користи. Во огласот се наведува дека мажот и жената се нудисти веќе пет години. Иако не очекуваат другите да го следат нивниот животен стил, тие очекуваат доселеникот да биде гол затоа што тој ќе влезе во нивниот дом и ќе ги допира нивните работи.

Претставниците на “Shift” подоцна открија дека ќе создадат категорија на „голи преселници“ на нивната веб-страница, доколку има побарувачка за такви вработени, за да им го направат процесот на селење што е можно поудобен за нудистите.

Тие додаваат дека во Велика Британија има повеќе од милион нудисти.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

По една година обвиненија за случајот „Диамед“

По спроведена повеќемесечна истражна постапка, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до Основниот кривичен суд –...

ХАОС ВО ГЕРМАНИЈА! Навивачите сакаа да ги ЛИНЧУВААТ своите играчи: Ги бркаа околу стадионот!

Германскиот великан Шалке испадна од Бундеслигата по 30 години. Очајната сезона на славниот клуб од Гелзекирхен беше крунисана со пораз од Арминија во Билефелд со...

Кејт Мидлтон во шопинг со децата! Продавачи во шок: Принцот Џорџ и принцезата Шарлот, како возрасни, сами бираа и си платија од своите џебови

По погребот на принцот Филип, кралското семејство се свртува кон нивните секојдневни обврски. Па сега, децата на принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ се враќаат...

ЛОЦИРАНА ИСЧЕЗНАТАТА ПОДМОРНИЦА: Авиони откриле дамка од нафтата на местото каде ѝ се губи трагата (ВИДЕО)

Авиони кои трагаат по исчезната подморница во Индонезија открија дамка од нафта на местото каде се верува дека исчезна. Армијата испрати два брода со сонар...

Слични вести

ЗАВРШИ НАЈСКАПИОТ РАЗВОД ВО ИСТОРИЈАТА: Поранешната сопруга на рускиот олигарх кој заговарал со нивниот син, доби НЕВИДЕНА сума!!!

Денеска поранешната сопруга на рускиот олигарх добила дури 453 милиони фунти (504 милиони евра) во најскапата тужба за развод. Судската битка се вртеше околу цело...

ХАОС ВО ГЕРМАНИЈА! Навивачите сакаа да ги ЛИНЧУВААТ своите играчи: Ги бркаа околу стадионот!

Германскиот великан Шалке испадна од Бундеслигата по 30 години. Очајната сезона на славниот клуб од Гелзекирхен беше крунисана со пораз од Арминија во Билефелд со...

Кејт Мидлтон во шопинг со децата! Продавачи во шок: Принцот Џорџ и принцезата Шарлот, како возрасни, сами бираа и си платија од своите џебови

По погребот на принцот Филип, кралското семејство се свртува кон нивните секојдневни обврски. Па сега, децата на принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ се враќаат...

ЛОЦИРАНА ИСЧЕЗНАТАТА ПОДМОРНИЦА: Авиони откриле дамка од нафтата на местото каде ѝ се губи трагата (ВИДЕО)

Авиони кои трагаат по исчезната подморница во Индонезија открија дамка од нафта на местото каде се верува дека исчезна. Армијата испрати два брода со сонар...

ЛУЃЕТО ШОКИРАНИ ОД ТОА ШТО ГО ВИДЕЛЕ: Гол маж во Берлин бркал дива свиња на плажа затоа што му ја украла торбата со скапоцености!

Во Берлин, се случил помал инцидент во место за излети на нудисти, кога дива свиња со две младенчиња украла најлонска кеса во која имало...