дома Планета Овие хороскопски знаци секогаш имаат проблеми со колегите на работа!

Овие хороскопски знаци секогаш имаат проблеми со колегите на работа!

Некои, колегите од работа ги доживуваат како семејство, па секоја мала работа од приватниот живот ја споделуваат со нив, додека други – не баш .

Овие хороскопски знаци лошо се согласуваат со колегите на работа и нивните деловни односи создаваат стрес, а не радост.

Овен

Овните се многу амбициозни и тешко можат да отстапат од своите ставови и мислења, па токму затоа им е многу тешко да се договорат со своите колеги. Тешко наоѓаат заеднички јазик.

Близнаци

Близнаците сакаат многу да зборуваат, па затоа им е тешко да се воздржат од ширењето на озборувања. Поради тоа, тие не се многу популарни меѓу колегите, а познати се и по тоа што лесно забиваат нож во грб на колегите, со кои што работат .

Лав

Лавовите се многу доминантни и сакаат да даваат наредби. Па дури и на оние колеги кои се во иста позиција како нив. Покрај тоа, тие можат да бидат многу ладни на работа.

Девица

Девиците се перфекционисти и сè мора да биде како што си замислиле. Тие можат да бидат тврдоглави и многу критични на работа.

Јарец

Јарците се многу вредни и затоа на многумина им е тешко да работат со нив – тие силно инсистираат на сè. Сè треба да се направи веднаш и треба да биде совршено. Покрај тоа, тие се многу конкурентни.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

ПРВ СМРТЕН СЛУЧАЈ ОД „ASTRAZENECA“ ВО АВСТРАЛИЈА: Повторно згрутчување на крвта

Првиот смртен случај на примател на вакцината „AstraZeneca“ поради згрутчување на крвта е пријавен во Австралија во петокот, трет случај на згрутчување на крвта...

ПРИСТИГНУВА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОРОНА ВИРУСОТ КОЈА ЌЕ СЕ ЈАДЕ, ќе има вкус на познат производ

Институтот за експериментална медицина (IEM) од Санкт Петербург планира да ги заврши претклинички испитувања на првата вакцина за коронавирус во светот за јадење...

ПОГРЕБОТ НА ПРИНЦОТ ФИЛИП: Принцот Хари исто така дојде да се збогува со дедо си! (ВИДЕО)

Принцот Филип, војводата од Единбург и сопруг на кралицата Елизабета Втора, која почина минатата недела на 100-годишна возраст, е погребан денес по панихидата во...

СОВЕТ ЗА БРЕМЕНИТЕ ЖЕНИ: Се препорачуваат вакцините на овие ДВА ПРОИЗВОДИТЕЛИ

Бремените жени во Велика Британија треба да бидат вакцинирани со вакцината „Pfizer“ или „Moderna“ затоа што има пореални податоци за нивната безбедност, објави Британската...

Слични вести

НЕВЕРОЈАТНА БОРБА! ТРИ ЛАВОВИ НАПАДНАА ОГРОМЕН НОСОРОГ! Следеше ЕПСКАТА БИТКА (ВИДЕО)

Носорог заглавен во калта, изгледаше како добар плен. Неколку моменти подоцна, тој бил нападнат од три лавови. Успешно излезе од калта, а потоа започна борбата...

ПРИСТИГНУВА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОРОНА ВИРУСОТ КОЈА ЌЕ СЕ ЈАДЕ, ќе има вкус на познат производ

Институтот за експериментална медицина (IEM) од Санкт Петербург планира да ги заврши претклинички испитувања на првата вакцина за коронавирус во светот за јадење...

ПОГРЕБОТ НА ПРИНЦОТ ФИЛИП: Принцот Хари исто така дојде да се збогува со дедо си! (ВИДЕО)

Принцот Филип, војводата од Единбург и сопруг на кралицата Елизабета Втора, која почина минатата недела на 100-годишна возраст, е погребан денес по панихидата во...

СОВЕТ ЗА БРЕМЕНИТЕ ЖЕНИ: Се препорачуваат вакцините на овие ДВА ПРОИЗВОДИТЕЛИ

Бремените жени во Велика Британија треба да бидат вакцинирани со вакцината „Pfizer“ или „Moderna“ затоа што има пореални податоци за нивната безбедност, објави Британската...

Оценка за Стојанче Ангелов: “Самонаречен кукавички генерал”

Невообичаено остра реакција од новинарката Сашка Цветковска од ИРЛ.мк која директорот на државниот Центар за управување со кризи го нарекува екс генералот Стојанче кукавица...