дома Планета Пејачката посвои напуштено куче: Името што го избра за него е убаво...

Пејачката посвои напуштено куче: Името што го избра за него е убаво и духовито (ФОТО)

Мајли Сајрус усвои напуштен булдог што се појави на прагот на противпожарната станица во Калифорнија.

Џејкоб Мекфи, заменик-началник на противпожарната служба, за CNN изјави дека булдогот е во исклучително лоша состојба.

  • Тимот рече дека кучето е покриено со болви и дека навистина мириса. Може да се каже дека било напуштено долго време, рече тој.

Роднина на еден од пожарникарите го хранел кучето неколку месеци пред да го донесат во прифатилиштето за кучиња во Лос Анџелес, а работниците во прифатилиштето го нарекувале Дејзи.

Но, проблемите со кожата, очите и колковите на кучето значеа дека никој не сакаше да ја посвои.

Но, тогаш се појави Мајли и го посвои булдог, кој го преименуваше во Кејт Мос.

Оттогаш ужива со своето ново милениче и сака да му подари прекрасен дом полн со љубов.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

БЕШЕ СТРАШНО СЛАДОК! Познатата актерка даде шокантно признание! Таа излегувала со маж осуден за брутално силување и убиство!

Одговарајќи на прашања на обожавателите на Twitter, актерката Патриша Аркет (53) откри како излегла на состанок со маж осуден за брутално силување и убиство...

Кинезите би сакале да ја оживеат оригиналнана „Buba“, но со 4 врати и електромотор (ФОТО)

Новата верзија има ретро дизајн и веројатно ќе се продава само во Кина. Кинеската автомобилска марка ORA ја запознавме минатата година, кога беше претставен интересен...

Пешевска: Бараме продолжување на породилното отсуство од 9 на 12 месеци, да не дозволиме родилките да станат социјални случаи

Како претседателка на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ во неколку наврати се обратив на темата колку статистички жените се најпогодени во пандемијава: семејното насилство...

Петрушевски: Седат Пекер алијас Џеладин Ахмедовски имал двоен матичен број, тој бил во зградата на влада, Заев да каже со кого се среќавал?

Според нашите информации постојат личности во Македонија со двојни матични броеви, од кои што поголемиот број се фиктивни. Се сомневаме дека околу 20.000 граѓани...

Слични вести

ХОРОР ВИДЕО: Дива мачка нападна жена среде ден, сопругот се покажа ХЕРОЈ! (ВИДЕО)

Додека сопругот се подготвувал да го паркира автомобилот, неговата сопруга носела до автомобилот транспортер за животни. Неколку моменти подоцна била нападната, агресивна дива мачка започнала...

Кинезите би сакале да ја оживеат оригиналнана „Buba“, но со 4 врати и електромотор (ФОТО)

Новата верзија има ретро дизајн и веројатно ќе се продава само во Кина. Кинеската автомобилска марка ORA ја запознавме минатата година, кога беше претставен интересен...

Пешевска: Бараме продолжување на породилното отсуство од 9 на 12 месеци, да не дозволиме родилките да станат социјални случаи

Како претседателка на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ во неколку наврати се обратив на темата колку статистички жените се најпогодени во пандемијава: семејното насилство...

Петрушевски: Седат Пекер алијас Џеладин Ахмедовски имал двоен матичен број, тој бил во зградата на влада, Заев да каже со кого се среќавал?

Според нашите информации постојат личности во Македонија со двојни матични броеви, од кои што поголемиот број се фиктивни. Се сомневаме дека околу 20.000 граѓани...

На овој остров во Норвешка е ЗАБРАНЕТО да се УМРЕ?!

Иако Лонгјир на прв поглед изгледа како сосема обичен град во Норвешка, сè друго не е едноставно вообичаено. Од 2.368 жители што ги имаше...