дома Планета Принцот Хари се јави од вилата вредна 14 милиони долари и признал...

Принцот Хари се јави од вилата вредна 14 милиони долари и признал што мисли за неговиот нов живот

Принцот Хари истакна дека го обожава својот нов живот во Лос Анџелес и откри дека сака да го научи неговиот син Арчи да игра американски фудбал веднаш штом има можност.

Британскиот принц се приклучи на виртуелниот состанок на волонтерската акција на Американската фудбалска лига од неговата вила од 14 милиони долари во Санта Барбара, каде што моментално живее со сопругата Меган Маркл и синот Арчи. Тој одговараше на многу прашања, но сите беа особено импресионирани од тоа како изгледа неговиот нов живот.

  • Многу лесно прашање. Сакам сè. Фантастично е, рече Хари. Тој додава дека нивниот син е приоритет, а работата им е втор приоритет, бидејќи тие сакаат да го направат светот подобро место за живеење. Последните денови тие се вратија во волонтерскиот живот по карантинот.

Меган и Хари неодамна купија вила во популарното маало, а нивни соседи се славната водителка Опра Винфри, комичарката Елен Деџенерис, која се бранеше од обвиненијата за злоупотреба последните денови и актерот Роб Лоу и режисерот Џорџ Лукас. Познатиот пар нема да мора да се грижи за приватноста затоа што нивниот нов дом се наоѓа на пат заштитен од љубопитни погледи. Покрај тоа, тие ќе можат да уживаат во прекрасен поглед на океанот и планините, а при купувањето добро се справија и заштедија бидејќи претходниот сопственик платил 29 милиони долари за луксузната вила.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Пешевска: Бараме продолжување на породилното отсуство од 9 на 12 месеци, да не дозволиме родилките да станат социјални случаи

Како претседателка на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ во неколку наврати се обратив на темата колку статистички жените се најпогодени во пандемијава: семејното насилство...

Кинезите би сакале да ја оживеат оригиналнана „Buba“, но со 4 врати и електромотор (ФОТО)

Новата верзија има ретро дизајн и веројатно ќе се продава само во Кина. Кинеската автомобилска марка ORA ја запознавме минатата година, кога беше претставен интересен...

Пешевска: Бараме продолжување на породилното отсуство од 9 на 12 месеци, да не дозволиме родилките да станат социјални случаи

Како претседателка на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ во неколку наврати се обратив на темата колку статистички жените се најпогодени во пандемијава: семејното насилство...

Петрушевски: Седат Пекер алијас Џеладин Ахмедовски имал двоен матичен број, тој бил во зградата на влада, Заев да каже со кого се среќавал?

Според нашите информации постојат личности во Македонија со двојни матични броеви, од кои што поголемиот број се фиктивни. Се сомневаме дека околу 20.000 граѓани...

Слични вести

ХОРОР ВИДЕО: Дива мачка нападна жена среде ден, сопругот се покажа ХЕРОЈ! (ВИДЕО)

Додека сопругот се подготвувал да го паркира автомобилот, неговата сопруга носела до автомобилот транспортер за животни. Неколку моменти подоцна била нападната, агресивна дива мачка започнала...

Кинезите би сакале да ја оживеат оригиналнана „Buba“, но со 4 врати и електромотор (ФОТО)

Новата верзија има ретро дизајн и веројатно ќе се продава само во Кина. Кинеската автомобилска марка ORA ја запознавме минатата година, кога беше претставен интересен...

Пешевска: Бараме продолжување на породилното отсуство од 9 на 12 месеци, да не дозволиме родилките да станат социјални случаи

Како претседателка на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ во неколку наврати се обратив на темата колку статистички жените се најпогодени во пандемијава: семејното насилство...

Петрушевски: Седат Пекер алијас Џеладин Ахмедовски имал двоен матичен број, тој бил во зградата на влада, Заев да каже со кого се среќавал?

Според нашите информации постојат личности во Македонија со двојни матични броеви, од кои што поголемиот број се фиктивни. Се сомневаме дека околу 20.000 граѓани...

На овој остров во Норвешка е ЗАБРАНЕТО да се УМРЕ?!

Иако Лонгјир на прв поглед изгледа како сосема обичен град во Норвешка, сè друго не е едноставно вообичаено. Од 2.368 жители што ги имаше...