дома Планета Руски сателит може да падне на Земјата: „Monitor – E“ влегува утре...

Руски сателит може да падне на Земјата: „Monitor – E“ влегува утре во атмосферата над Индискиот океан!!!

Според американската војска, координатите на „Монитор-Е“, кој се наоѓа во орбитата со минимална надморска височина од 188 километри и максимална – 196 километри, ќе влезат во атмосферата на 22 септември околу 6,43 часот по московско време над Индискиот Океан – во точка со координати 7 , 5 степени јужна географска ширина и 74,9 степени источна географска должина.

Сателитот, чија почетна маса е 750 килограми, беше лансиран во август 2005 година од космодромот Плесецк. Бидејќи имаше сериозни технички проблеми за време на својата работа, „Монитор-Е“ престана да работи во 2011 година.

Руските власти сè уште не ги коментираа обвинувањата.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

Водечкиот американски епидемиолог се изјасни во врска со групниот имунитет: „Тоа ќе донесе многу повеќе страдања и смрт“

Постигнувањето на природниот групен имунитет во Соединетите Држави би значело „толку страдања и смрт во земјата што би било неприфатливо“, рече главниот американски инфектолог...

НЕВЕРОЈАТНО ШТО УСПЕАЛ ДА БУТНЕ ВО ПЕНИСОТ, БОЛИ КОГА ЌЕ СЕ КАЖЕ! Лекарите во шок, го советувале да посети психијатар

Лекарите веруваат дека неговиот потег бара психијатриска интервенција, а причините може да бидат конфузија, алкохолизам и сексуална љубопитност. Еден 18-годишник имал метални пинцети заглавени во...

АКО ОВА ВИ СЕ СЛУЧУВА БИДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ: Што значи кога ти трепери очниот капак или што би рекле луѓето кога ти игра окото?

Треперот на очните капаци во медицината се нарекува блефароспазам, а кај луѓето – игрње на очите. Науката вели дека ова се случува сè почесто...

РЕДОК ФЕНОМЕН: „Сина месечина“ на небото вечерва, ќе ги гледаме боите поинаку

Небото ноќва помеѓу 31 октомври и 1 ноември ќе биде осветлено од таканаречената „сина месечина“, односно втората полна месечина во период од 30 дена. Оваа...

Слични вести

КИНЕЗИТЕ ПРЕМЕСТИЈА ЦЕЛА ЗГРАДА ОД ПЕТ КАТА! Користеле посебен метод, ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ТОА ИЗГЛЕДАЛО (ВИДЕО)

85-годишна училишна зграда беше преместена во Шангај. Кинеските инженери го користеле методот „машина за пешачење“. Проектот го водеше Лејн Вујиа, кој посочува дека се користени...

НЕВЕРОЈАТНО ШТО УСПЕАЛ ДА БУТНЕ ВО ПЕНИСОТ, БОЛИ КОГА ЌЕ СЕ КАЖЕ! Лекарите во шок, го советувале да посети психијатар

Лекарите веруваат дека неговиот потег бара психијатриска интервенција, а причините може да бидат конфузија, алкохолизам и сексуална љубопитност. Еден 18-годишник имал метални пинцети заглавени во...

АКО ОВА ВИ СЕ СЛУЧУВА БИДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ: Што значи кога ти трепери очниот капак или што би рекле луѓето кога ти игра окото?

Треперот на очните капаци во медицината се нарекува блефароспазам, а кај луѓето – игрње на очите. Науката вели дека ова се случува сè почесто...

РЕДОК ФЕНОМЕН: „Сина месечина“ на небото вечерва, ќе ги гледаме боите поинаку

Небото ноќва помеѓу 31 октомври и 1 ноември ќе биде осветлено од таканаречената „сина месечина“, односно втората полна месечина во период од 30 дена. Оваа...

ШОКАНТЕН ПАР: Па што ако сме ПОЛУБРАТ И ПОЛУСЕСТРА? Никогаш не знаете во кого ќе се заљубите (ВИДЕО)

Не е невообичаено двајца млади луѓе да се среќаваат преку своите родители. Ниту има ништо необично во заљубувањето. Сепак, може да се каже дека е малку...