дома Планета Се собрале да уживаат во дизел моторите, а потоа еден експлодирал (ВИДЕО)

Се собрале да уживаат во дизел моторите, а потоа еден експлодирал (ВИДЕО)

Веројатно има најмногу фан клубови во Америка, особено кога станува збор за автомобилската индустрија.

Дизелите сè уште се свети во нашиот регион, а во Америка имаат и посебен статус. Меѓу нив, најрадикални се оние кои стојат зад rolling coal, чиј заштитен знак се буквално оџаци од кои се појавува црн чад. На нивниот годишен собир се одржа натпревар во мерење на моќноста на динамометар.

Урираните турбодизели честопати даваат повеќе од камионите и понекогаш се „цицаат“ до максималните границите. Ова е токму она што се случи на овој настан со соодветно име „Weekend on the Edge“, кога еден возач на дизел мотор одлучи дека му е доста.

Видеото е објавено од Ренди Рејес, а станува збор за Doge Ram со дизел Cummins. Првите неколку секунди сè е во ред, а потоа започнува низата настани што ќе ги одведат моторот и возилото до вечните ловишта. За среќа во несреќата никој не е повреден.

We went from celebrating a clean pass at 2920 and our 48re holding up on the highest horsepower record on a chassis dyno…

Публикувахте от Randy Reyes в Събота, 19 септември 2020 г.
- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

Маска мора секаде освен во кола ако сте сами или со лица со кои живеете

Носењето на лична заштита на лицето станува задолжително за граѓаните со новите измените на Законот за заштита на населението од заразни болест што Собраните...

Раде Шербеџија и неговата сопруга должат БРДО ПАРИ?! Поради тоа не се враќаат во Америка?

Актерот Раде Шербеџија и неговата сопруга, наводно, должат многу пари, поради што можеби дури и не се враќа во САД, каде живее многу години. Според...

Нуркачи бараа интересни сцени на дното на водата, и откриле ГРОБИШТА и тоа какви! (ВИДЕО)

Шпански нуркачи влегоа во водите во близина на Палма за да најдат нови пејзажи и можеби видови риби на дното. Сепак, по дваесетина метри нуркање...

За Заев е неприфатливо тоа дека македонскиот јазик извира од бугарскиот

Премиерот Зоран Заев изјави дека не се прифатливи некои од сигналите што доаѓаат од Бугарија. „Не е прифатливо“, изречно рече Заев одговарајќи на новинарско прашање...

Слични вести

Открила дека цртањето на лице ѝ oди добро, па започнала да ги трансформира луѓето во ужасни убијци (ВИДЕО)

Мери-Кејт Харди е една од оние филмски уметници кои изгубија неколку важни ангажмани во кариерата поради епидемијата на коронавирусот. Со други зборови, скоро цела 2020...

Раде Шербеџија и неговата сопруга должат БРДО ПАРИ?! Поради тоа не се враќаат во Америка?

Актерот Раде Шербеџија и неговата сопруга, наводно, должат многу пари, поради што можеби дури и не се враќа во САД, каде живее многу години. Според...

Нуркачи бараа интересни сцени на дното на водата, и откриле ГРОБИШТА и тоа какви! (ВИДЕО)

Шпански нуркачи влегоа во водите во близина на Палма за да најдат нови пејзажи и можеби видови риби на дното. Сепак, по дваесетина метри нуркање...

За Заев е неприфатливо тоа дека македонскиот јазик извира од бугарскиот

Премиерот Зоран Заев изјави дека не се прифатливи некои од сигналите што доаѓаат од Бугарија. „Не е прифатливо“, изречно рече Заев одговарајќи на новинарско прашање...

Зошто ВЕНИТЕ се сини ако КРВТА Е ЦРВЕНА? Еве го одговорот!

Според експертите, крвта е црвена како резултат на хемоглобинот, протеин кој е одговорен за пренос на кислород во црвените крвни зрнца. Сепак, хемоглобинот рефлектира големи...