дома Планета Tamagotchi се врати, но овој пат иконата од 90-тите доаѓа со камера

Tamagotchi се врати, но овој пат иконата од 90-тите доаѓа со камера

„Bandai America лансира нов Tamagotchi Pix. Останува во суштина иста: форма на јајце, три копчиња, со цел да се одгледа виртуелно милениче. Поминува низ различни фази од животот, како што е изведување од јајце, и бара внимание – бара некој да го нахрани или да си игра со него. Умира неколку дена подоцна, па повторно започнува играта од ново.

Оние кои се запознаени со оригиналната играчка, ќе видат дека е ажурирана за модерната ера. Наместо црно-бел пикселиран екран, Pix екранот е целиот во боја. И тука е вградена камера која ви овозможува да се фотографирате со вашето виртуелно милениче. За да го нахраните вашиот Tamagotchi, можете да готвите за него или да му доставувате храна.

Постои и режим на истражување, каде што ќе се појават други пријатели на Tamagotchi кои вршат активности со нивното виртуелно милениче. Може да закажете „состаноци“ и да се поврзете со пријател преку Tamagotchi кодот. Но, како и оригиналната верзија, не е потребна WiFi-врска за да се поврзете со вашиот Tamagotchi. Играчката се започне со продажба во јули за околу 60 долари.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Новите анкети нема да ѝ се допаднат на Ангела Меркел: Се распаѓаат!

Популарноста на германската владејачка коалиција на демохристијаните (CDU и CSU) и социјалдемократите (SPD), исто така наречена Голема коалиција, се намалува, а Зелените стануваат сè...

СТРАВ И УЖАС ВО АМЕРИКА: Вооружени лица лутаат по улиците, се појави нереално ВИДЕО (ВИДЕО)

Драматично видео на кое се гледа како демонстрантите и минувачите меѓусебно подигаат оружје во американскиот град Портланд се појави на социјалните мрежи. Вооружена група од...

Новите анкети нема да ѝ се допаднат на Ангела Меркел: Се распаѓаат!

Популарноста на германската владејачка коалиција на демохристијаните (CDU и CSU) и социјалдемократите (SPD), исто така наречена Голема коалиција, се намалува, а Зелените стануваат сè...

МА КАКВА КРИЗА, СЛАВНИТЕ ПОЛУДЕА ПО ЗЛАТНА ШНИЦЛА : Лудоста на познатиот готвач и специјалитет поскап од 800 евра! (ВИДЕО)

Популарниот готвач стана вистинска сензација на Интернет по видеото на социјалните мрежи на кое се гледа како подготвува стек покриен со 24-каратно злато. Salt Bei,...

Слични вести

РЕАЛ, БАРСЕЛОНА И ЈУВЕНТУС ПРЕД СУСПЕНЗИЈА! Тие одбиваат да се повлечат од Суперлигата!

Според европските медиуми, девет од дванаесетте клуба потпишале повлекување од Супер лигата. Клубовите кои потпишаа раскин на соработката со Европската супер лига ќе мораат да...

СТРАВ И УЖАС ВО АМЕРИКА: Вооружени лица лутаат по улиците, се појави нереално ВИДЕО (ВИДЕО)

Драматично видео на кое се гледа како демонстрантите и минувачите меѓусебно подигаат оружје во американскиот град Портланд се појави на социјалните мрежи. Вооружена група од...

Новите анкети нема да ѝ се допаднат на Ангела Меркел: Се распаѓаат!

Популарноста на германската владејачка коалиција на демохристијаните (CDU и CSU) и социјалдемократите (SPD), исто така наречена Голема коалиција, се намалува, а Зелените стануваат сè...

МА КАКВА КРИЗА, СЛАВНИТЕ ПОЛУДЕА ПО ЗЛАТНА ШНИЦЛА : Лудоста на познатиот готвач и специјалитет поскап од 800 евра! (ВИДЕО)

Популарниот готвач стана вистинска сензација на Интернет по видеото на социјалните мрежи на кое се гледа како подготвува стек покриен со 24-каратно злато. Salt Bei,...

Европска утопија: Место каде што се забранети автомобили, фотографии, трчање

Запознајте ја Кристијанија, автономна зона основана од хипици и други маргинализирани категории на општество, која опстојува и покрај бројните предизвици. Фокусот на нејзиното население...