дома Планета „Живеј за ништо или умри за нешто“: Еден од најголемите акциони херои...

„Живеј за ништо или умри за нешто“: Еден од најголемите акциони херои во хит филмот го ризикуваше и сопствениот живот, но тоа е неговата најголема гордост

Еден од најпознатите акциони актери на денешницата Силвестер Сталоне се враќа во четвртото продолжение од филмската серија што го направи славен низ целиот свет. Станува збор, секако, за „Рамбо 4“.

Покрај тоа што ја играше главната улога во акциониот хит, Силвестер ја зеде и режисерската палка, па според неговата идеја, филмот се врти околу геноцидот во Мјанмар и една од најголемите кризи во светот и горчливите прашања поврзани со масовните убиства. Филмот се снимаше и во областа Мјанмар, а тимот заедно со Силвестер беа во смртна опасност бидејќи за малку ќе се најдеа на мета на нивната армија.

Филмот беше забранет од владата во Мјанмар, но борците за слобода таму зедоа реченица од филмот „Живеј за ништо или умри за нешто“ што сега е нивен слоган.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Напад врз турската армија, ова нема да запре само така!

Групата „Ansar Abu Baker As-Sidik“ објави дека нејзините ќелии извршиле уште еден напад врз турските сили во северозападниот сириски регион Идлиб. Во соопштението, групата тврди...

Кинезите би сакале да ја оживеат оригиналнана „Buba“, но со 4 врати и електромотор (ФОТО)

Новата верзија има ретро дизајн и веројатно ќе се продава само во Кина. Кинеската автомобилска марка ORA ја запознавме минатата година, кога беше претставен интересен...

Пешевска: Бараме продолжување на породилното отсуство од 9 на 12 месеци, да не дозволиме родилките да станат социјални случаи

Како претседателка на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ во неколку наврати се обратив на темата колку статистички жените се најпогодени во пандемијава: семејното насилство...

Петрушевски: Седат Пекер алијас Џеладин Ахмедовски имал двоен матичен број, тој бил во зградата на влада, Заев да каже со кого се среќавал?

Според нашите информации постојат личности во Македонија со двојни матични броеви, од кои што поголемиот број се фиктивни. Се сомневаме дека околу 20.000 граѓани...

Слични вести

ХОРОР ВИДЕО: Дива мачка нападна жена среде ден, сопругот се покажа ХЕРОЈ! (ВИДЕО)

Додека сопругот се подготвувал да го паркира автомобилот, неговата сопруга носела до автомобилот транспортер за животни. Неколку моменти подоцна била нападната, агресивна дива мачка започнала...

Кинезите би сакале да ја оживеат оригиналнана „Buba“, но со 4 врати и електромотор (ФОТО)

Новата верзија има ретро дизајн и веројатно ќе се продава само во Кина. Кинеската автомобилска марка ORA ја запознавме минатата година, кога беше претставен интересен...

Пешевска: Бараме продолжување на породилното отсуство од 9 на 12 месеци, да не дозволиме родилките да станат социјални случаи

Како претседателка на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ во неколку наврати се обратив на темата колку статистички жените се најпогодени во пандемијава: семејното насилство...

Петрушевски: Седат Пекер алијас Џеладин Ахмедовски имал двоен матичен број, тој бил во зградата на влада, Заев да каже со кого се среќавал?

Според нашите информации постојат личности во Македонија со двојни матични броеви, од кои што поголемиот број се фиктивни. Се сомневаме дека околу 20.000 граѓани...

На овој остров во Норвешка е ЗАБРАНЕТО да се УМРЕ?!

Иако Лонгјир на прв поглед изгледа како сосема обичен град во Норвешка, сè друго не е едноставно вообичаено. Од 2.368 жители што ги имаше...