дома Свет Актерка зад решетки за мито и корупција

Актерка зад решетки за мито и корупција

Ѕвездата на ситкомот „Фул Хаус“, актерката Лори Лофлин, отиде на издржување затворска казна од два месеци, поради нелегален обид да ги запише своите ќерки на колеџ. Познатиот пар Лори Лофлин и Масимо Џанули ја загубија битката на суд во случајот со обвинението дека му платиле на Рик Сингер половина милион долари за да ги фалсификува спортските резултати на своите ќерки и да ги запише на Универзитетот во Јужна Калифорнија како успешни веслачи. Лофлин отиде во истиот затвор каде нејзината колешка Фелисити Хафман одлежа 11-дневна казна во текот на која мораше да ги почитува сите правила, вклучително и будење во пет часот и носење затворска униформа, како што објавија од NBC News.

Нејзиниот сопруг Масимо Џанули е осуден на пет месеци затвор, 250 часа општокорисна работа и парична казна од 250 000 американски долари. Покрај двомесечен престој во затвор, Лори ќе мора да направи уште 100 часа општокорисна работа и да плати казна од 150.000 УСД. Вкупно 57 лица се обвинети за корупциски скандал околу запишувањето на факултет. “Донесов страшна одлука. Сакав моите ќерки да се запишат на факултет на неправеден начин. Би сакала да можев да се вратам во времето и да направам некои работи поинаку, но можам само да ја преземам одговорноста и да одам напред”, рече Логлин на суд во август .

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

Космодром од соништата: Јапонците го открија „скапоцениот камен“ на Токио (ВИДЕО)

Група јапонски архитекти, собрани во рамките на проектот „Space Port Japan Association“, откриле фантастичен концепт за вселенско база, која би го красела главниот град. Покрај...

„Имам 52 години и сакам да шетам гола – но моите деца го мразат тоа …“

Инстаграмот на Лизи Канди е полн со провокативни фотографии што ги објави за време на пандемијата. Косење трева во костим за капење и долна...

Короната ја опустоши Европа долго ПРЕД да започне пандемијата!? Тврдењата на д-р Габриела го тресат светот

Колку точно е новиот вирус корона меѓу нас? 17 ноември е официјална информација за првата регистрирана инфекција, но докторката од Италија, Габриела Сози, со...

Бил Гејтс зборува за чипови и вакцини: Лесно е да се каже дека зад пандемијата се крие некое зло

Еден од основачите на компанијата „Мајкрософт“, Бил Гејтс и неговата сопруга Мелинда вложија стотици милиони долари во истражување на вирусот корона, а неодамна беше...

Слични вести

Необична деловна идеја: Хрват продава чист островски воздух во конзерви!

Во денешно време, се повеќе земји имаат проблем со загадувањето на воздухот, а дишењето е уште потешко со маските што ги носиме секој ден...

„Имам 52 години и сакам да шетам гола – но моите деца го мразат тоа …“

Инстаграмот на Лизи Канди е полн со провокативни фотографии што ги објави за време на пандемијата. Косење трева во костим за капење и долна...

Короната ја опустоши Европа долго ПРЕД да започне пандемијата!? Тврдењата на д-р Габриела го тресат светот

Колку точно е новиот вирус корона меѓу нас? 17 ноември е официјална информација за првата регистрирана инфекција, но докторката од Италија, Габриела Сози, со...

Бил Гејтс зборува за чипови и вакцини: Лесно е да се каже дека зад пандемијата се крие некое зло

Еден од основачите на компанијата „Мајкрософт“, Бил Гејтс и неговата сопруга Мелинда вложија стотици милиони долари во истражување на вирусот корона, а неодамна беше...

ГЕРМАНЦИТЕ ПРАВАТ СПЕЦИЈАЛНИ ФРИЖИДЕРИ ЗА СМЕСТУВАЊЕ НА К0РОНА ВАКЦИНИ НА -80: Тие имаат посебна изолација и работат дури и ако нема струја

Бидејќи светот чека за развој на првите вакцини за коронавирус, мора да се разгледа соодветно складирање на милиони дози. Германската компанија Биндер започна со производство...