дома Свет (Видео) Американски сенатор го прошета Фаучи по ќерамиди: Си ја финансирал лабapaторијата...

(Видео) Американски сенатор го прошета Фаучи по ќерамиди: Си ја финансирал лабapaторијата во Вухан и треба да одговараш

Ентони Фаучи и многумина такви како него кои на почетокот на пандемијата беа херои на своите држави, а потоа злоупотребувајќи ја довербата на сопствениот народ го изгубија кредибил сега се соочуваат со последиците од своето делување.

Тој долго време е директор на Центарот за заразни болести во САД или на скратено НИХ, и токму како директор на оваа државна институција во САД и покрај забраната од Обама да се истражува добивање на функција на вируси во САД со што тие во лабаратoриски услови се прават по заразни тој финансирал лабаратории низ светот кои работат со вакви опасни истражувања.

Една од лабараториите кои тој ги финансирал е таа во Вухан за која постојат низа докази дека е изворот на пандемијата на коронавирус. Крунскиот доказ е фактот што неколку вработени во лабараторијата ги имале симптомите на корона пред да се потврди првиот случај на пазарот во кинескиот град.

Токму поради оваа причина тој беше сослушуван од американскиот сенат, а најжесток на сослушувањето беше сенаторот Ранд Паул кој го „прошета по ќерамиди“ и му посочи дека ќе одговара.

 

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Полицијата осомничи четворица за дел од пожарите во земјава

Полициски службеници го лишиле од слобода лицето Л.А. од Република Албанија поради основано сомнение дека подметнал пожар над гостиварско Пожаране. Како што информираат од МВР,...

ПОЛОВИНА ВОЗАЧИ НЕМААТ ПОЈМА, ВИЕ ДАЛИ ЗНАЕТЕ? Кој има приоритет на раскрсница? (ВИДЕО)

Постојат голем број тестови на Интернет, но некои од најинтересните (и најкорисните) се само тестови за возачите Порталот Мондо објави текст за предноста на раскрсници,...

Официјално – најбогатa

Богатството на пејачката Ријана се проценува на 1,7 милијарди долари, што ја прави најбогата пејачка во светот, но музиката не е примарен извор на...

Полицијата осомничи четворица за дел од пожарите во земјава

Полициски службеници го лишиле од слобода лицето Л.А. од Република Албанија поради основано сомнение дека подметнал пожар над гостиварско Пожаране. Како што информираат од МВР,...

Слични вести

На Заев му е полесно да питачи по соседи отколку да ги сервисира авионите кои скапуваат во хангари

Хеликоптери од Србија, пожарникари од Словенија, противпожарни возила од Бугарија.Вака деновиве изгледа состојбата со пожарите во Македонија. Гори во речиси цела држава а власта...

ПОЛОВИНА ВОЗАЧИ НЕМААТ ПОЈМА, ВИЕ ДАЛИ ЗНАЕТЕ? Кој има приоритет на раскрсница? (ВИДЕО)

Постојат голем број тестови на Интернет, но некои од најинтересните (и најкорисните) се само тестови за возачите Порталот Мондо објави текст за предноста на раскрсници,...

Официјално – најбогатa

Богатството на пејачката Ријана се проценува на 1,7 милијарди долари, што ја прави најбогата пејачка во светот, но музиката не е примарен извор на...

Полицијата осомничи четворица за дел од пожарите во земјава

Полициски службеници го лишиле од слобода лицето Л.А. од Република Албанија поради основано сомнение дека подметнал пожар над гостиварско Пожаране. Како што информираат од МВР,...

Алармантна ситуацијата со пожарите, Владата ќе одлучува за прогласување кризна состојба

Пожарите не стивнуваат.  Според последните податоци што ги соопшти вчера директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов, во земјава се активни 10 пожари, а најсериозна е...