дома Свет ЖЕСТОКА ПРЕСМЕТКА ВО ПРАГА! Дојдоа пред амбасадата со антируски транспаренти, а потоа...

ЖЕСТОКА ПРЕСМЕТКА ВО ПРАГА! Дојдоа пред амбасадата со антируски транспаренти, а потоа почнаа да ги тепаат како волови! (ВИДЕО)

Пред зградата на Руската амбасада во Прага дошло до конфликт меѓу учесниците во антируската протестна акција и нивните противници, пренесува Чешката телевизија.

Претставници на граѓанската иницијатива „Милион моменти за демократија“ дојдоа на протест со антируски пароли и транспаренти. Тие ја поддржаа одлуката на чешките власти да ги протераат руските дипломати.

Подоцна, група што се спротивстави на постапките на Прага дојде до зградата на амбасадата. После тоа започна пресметката. На крајот, полицијата уапси еден учесник во тепачката. Пред тоа, кечап беше фрлен на портата на амбасадата. Полицијата уапси седум лица.

Премиерот на Чешка, Андреј Бабиќ, во саботата објави дека Прага се сомнева дека руските разузнавачки служби се одговорни за експлозијата во магацинот за муниција во селото Врбјетице во 2014 година.

Истиот ден, чешкиот министер за надворешни работи Јан Гамачек рече дека неговата земја протерува 18 руски дипломати.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

КОГА РОДИТЕЛИТЕ ЈА ВИДЕЛЕ КАКО БЕБЕ ЈА ОСТАВИЛЕ ВО ДОМ: Денес, тој изглед ја однесе на насловната страница на VOGUE и таа е навистина...

Родителите Ксуели Ебинг (16) ја оставиле пред сиропиталиштето веднаш по породувањето, а никој не се ни посомневал дека еден ден ќе биде на насловната...

КОГА РОДИТЕЛИТЕ ЈА ВИДЕЛЕ КАКО БЕБЕ ЈА ОСТАВИЛЕ ВО ДОМ: Денес, тој изглед ја однесе на насловната страница на VOGUE и таа е навистина...

Родителите Ксуели Ебинг (16) ја оставиле пред сиропиталиштето веднаш по породувањето, а никој не се ни посомневал дека еден ден ќе биде на насловната...

МАСАКАР НА РОДЕНДЕН ВО КОЛОРАДО: Седум мртви! Напаѓачот бил во врска со една од жртвите! Влегол и почнал да пука! (ВИДЕО)

Седум лица, вклучително и напаѓачот, беа убиени вчера вечер при пукање на роденденска забава во Колорадо Спрингс во американската држава Колорадо, јавуваат локалните медиуми. Како...

НЕВЕРОЈАТНО, НО ВИСТИНА! Полицијата стави папагалот во притвор затоа што тргнал да краде со сопственикот!

Папагал престојувал во одделот за притвор во Утрехт, Холандија, кој бил очевидец илидел од грабеж извршен од неговиот сопственик. Според локалната полиција, тие го уапсиле...

Слични вести

ИЗГУБИЛА ВИШОК КИЛОГРАМИ: Ева Лонгорија покажа завидна фигура во својата петта деценија, холивудска дива гори во огнен костим за капење!

Актерката Ева Лонгорија се врати во топ форма, откако некое време се бореше со вишокот килограми, а сега покажа и како изгледа во костим...

КОГА РОДИТЕЛИТЕ ЈА ВИДЕЛЕ КАКО БЕБЕ ЈА ОСТАВИЛЕ ВО ДОМ: Денес, тој изглед ја однесе на насловната страница на VOGUE и таа е навистина...

Родителите Ксуели Ебинг (16) ја оставиле пред сиропиталиштето веднаш по породувањето, а никој не се ни посомневал дека еден ден ќе биде на насловната...

МАСАКАР НА РОДЕНДЕН ВО КОЛОРАДО: Седум мртви! Напаѓачот бил во врска со една од жртвите! Влегол и почнал да пука! (ВИДЕО)

Седум лица, вклучително и напаѓачот, беа убиени вчера вечер при пукање на роденденска забава во Колорадо Спрингс во американската држава Колорадо, јавуваат локалните медиуми. Како...

НЕВЕРОЈАТНО, НО ВИСТИНА! Полицијата стави папагалот во притвор затоа што тргнал да краде со сопственикот!

Папагал престојувал во одделот за притвор во Утрехт, Холандија, кој бил очевидец илидел од грабеж извршен од неговиот сопственик. Според локалната полиција, тие го уапсиле...

И седи се секси: момците од Холивуд стануваат подобри со возраста

Веќе сме виделе многу пати дека некои славни sвезди изгледаат подобро со годините - како виното. Толку многу актери изгледаат одлично со седа коса,...