дома Свет ЗАГРИЖУВАЧКИ ВЕСТИ ОД СИБИР: Исчезна докторот кој го лекуваше Навални!

ЗАГРИЖУВАЧКИ ВЕСТИ ОД СИБИР: Исчезна докторот кој го лекуваше Навални!

Исчезна лекар од Сибир, кој го лекуваше рускиот опозициски лидер Алексеј Навални откако му се слоши минатата година во Русија, соопшти денеска руската полиција.

Полицијата во регионот Омск, на околу 2.200 километри источно од Москва, изјави дека лекарот Александар Мураховски во петокот ја напуштил ловната база во шумата со своето теренско возило и дека од тогаш не е виден, објави Ројтерс.

Наводно, во потрагата се вклучиле службите за итни случаи, беспилотни летала, хеликоптер и волонтери на терен.

Мураховски беше главен лекар во болницата во сибирскиот град Омск, каде што се лекуваше Навални.

Потоа беше унапреден во регионален министер за здравство.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

„Неуспешните“ економски промотори на ВМРО-ДПМНЕ станаа „успешни“ економски советници на СДСМ-ДУИ

Шефот на дипломатијата смета дека и една инвестиција која ќе отвори десет работни места ги оправдува сите трошоци на економските советници Економски советници наскоро ќе...

Мерко со недолично однесување кон новинарка: Неписмена си

Градоначалникот на Струга, Мерко, констатираше – информациите дека во Струга имало дивоградби биле шпекулации, а новинарката од Алфа телевизија ја нарече неписмена. Акцијата за рушење...

„Налеј, налеј“ ечи во Букурешт: Македонските навивачи и денеска приредија вистински спектакл

Македонската фудбалска репрезентација вчера во Букурешт го одигра првиот натпревар на ЕП2020. Покрај играта на фудбалерите запаметени ќе останат и македонските навивачи кои заминаа...

Каде има најмногу, а каде најмалку заразени со ковид 19?

Коронавирсот полека спласнува. Според денешните податоци на Институтот за јавно здравје регистрирани се четири нови случаи на ковид 19. Скопје 68614, Активни 183 Куманово 8868, Активни...

Слични вести

ЖЕНЕВА ПРЕТВОРЕНА ВО НЕПРОБОЈНА ТВРДИНА: Полиција и бодликава жица на секој чекор, ризикот е огромен (ВИДЕО)

Паркот Ла Гранџ во Женева постепено се претвора во своевидно утврдување пред самитот на лидерите на САД и Русија, Џозеф Бајден и Владимир Путин...

Мерко со недолично однесување кон новинарка: Неписмена си

Градоначалникот на Струга, Мерко, констатираше – информациите дека во Струга имало дивоградби биле шпекулации, а новинарката од Алфа телевизија ја нарече неписмена. Акцијата за рушење...

„Налеј, налеј“ ечи во Букурешт: Македонските навивачи и денеска приредија вистински спектакл

Македонската фудбалска репрезентација вчера во Букурешт го одигра првиот натпревар на ЕП2020. Покрај играта на фудбалерите запаметени ќе останат и македонските навивачи кои заминаа...

Каде има најмногу, а каде најмалку заразени со ковид 19?

Коронавирсот полека спласнува. Според денешните податоци на Институтот за јавно здравје регистрирани се четири нови случаи на ковид 19. Скопје 68614, Активни 183 Куманово 8868, Активни...

Ристовски: Должни сме да ги израдуваме македонските навивачи, спремни за борба со Украина

Дефанзивецот на македонската репрезентација и играч на Ујпешт, Кире Ристовски смета дека еуфоријата и емоциите биле огромни во борбата да се одигра натпреварот со...